Gaismas festivāls Rīgā (karte)

Gaismas festivāls “Staro Rīga” ir vairāku dienu pilsētvides objektu izstāde. Tajā, izmantojot mūsdienu gaismas un video tehnoloģijas, ar izgaismojuma palīdzību tiek pārvērsta Rīgas ainava.

Šī gada festivāla tēma ir “Optiskās ilūzijas”, un tā maršrutos ir iekļauti 75 objekti. To vidū ir RTAB sadarbībā ar Brīvdabas atpūtas parku “Egle” realizētā un finansētā Gaismas egle, kas rotājas Kaļķu un Tirgoņu ielas stūrī.

Tā simbolizē pirmo dekorēto Ziemassvētku egli pirms 500 gadiem Rīgā un ar savu jauno izgaismojumu tumšajā ziemas laikā sniedz rotaļīgu vasaras saules siltuma un gaismas sajūtu, radot iluzoru  asociāciju ar saulgriežu uguns rituāliem.

Pirmo reizi gaismas festivāla “Staro Rīga” vēsturē izveidota arī atsevišķa starptautiskā programma, kurā būs redzami objekti no ārvalstīs notiekošiem gaismas festivāliem. Šogad šajā programmā tiks izvietoti divi darbi – portugāļu mākslinieku kompānijas “Moov” un Migela Faro projekts “Garas ielas īsiem stāstiem” un franču mākslinieka darbs “Zirgs, kas auļo”.

Festivāla pamatideja ilgtermiņā ir padarīt Rīgu starojošu gada tumšākajā laikā, radot svētku noskaņu ne tikai rīdziniekiem, bet arī visas Latvijas iedzīvotājiem.

No 18. līdz 21. novembrim katru dienu no plkst. 18.00 līdz plkst. 23.00 gaismas festivāls „Staro Rīga.

*

“STARO RĪGA” APSKATES OBJEKTU KARTI AR 1188.LV ATBALSTU SKATIES ŠEIT >>

*

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top