Gaidīsim Latvijā ziemeļblāzmu.

Uzliesmojums uz saules notika 13.februārī un iemesls tam bija saules plankums ar kārtas numuru 1158. Saules uzliesmojumu pavada ļoti liels starojums diapozonā no radio līdz rengena viļņiem. Uz doto brīdi saules plankums strauji aug.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Šis Saules uzliesmojums ir spēcīgākais pēdējo četru gadu laikā. NASA…Solar Dynamics Observatory… Saules dinamikas observatorijā reģistrēts ārkārtēji intensīvs ultravioletais starojums.

Latvijā, iespējama ziemeļblāzma …līdz ar to daudzviet, kur ir skaidras debesis, varēs novērot ziemeļblāzmu, jo īpaši naktī uz ceturtdienu.
Tāpat amerikāņu prognozes liecina, ka tuvāko divu vai trīs dienu laikā Saules uzliesmojumi var atkārtoties.

SAULES PLANKUMA VIDEO :

Ja temats Tevi interesē, tad sīkāk par notikumu gaitu ŠEIT

ziemeļblazma 2

Nebija …nebija un lūk…

Ziemeļblāzma Burtniekos…. vakarnakt tās plosījās pilnā sparā. Neilgi pēc saulrieta Ziemeļu pusē jau bija pamanāms zaļš loks, kurš lēnām sadalījās divos un tad sāka viļņoties.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

2 viedokļi par “Gaidīsim Latvijā ziemeļblāzmu.

 • .
  .

  Var rasties nelieli sakaru sistēmu – galvenokārt satelītu – darbības traucējumi. Cilvēku veselību magnētiskās vētras neapdraud, jo Zemes magnetosfēra un atmosfēra pasargā no starojuma.

  Atbildēt
 • .
  .

  Spēcīgs Saules uzliesmojums, kas jau radījis traucējumus radiosakaros Ķīnā, tuvāko dienu laikā var negatīvi ietekmēt elektroenerģijas tīklu un satelītu darbību uz Zemes, vēsta ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).Sākot ar ceturdienu.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *