Gaidīsim Latvijā ziemeļblāzmu.

Uzliesmojums uz saules notika 13.februārī un iemesls tam bija saules plankums ar kārtas numuru 1158. Saules uzliesmojumu pavada ļoti liels starojums diapozonā no radio līdz rengena viļņiem. Uz doto brīdi saules plankums strauji aug.

Šis Saules uzliesmojums ir spēcīgākais pēdējo četru gadu laikā. NASA…Solar Dynamics Observatory… Saules dinamikas observatorijā reģistrēts ārkārtēji intensīvs ultravioletais starojums.

Latvijā, iespējama ziemeļblāzma …līdz ar to daudzviet, kur ir skaidras debesis, varēs novērot ziemeļblāzmu, jo īpaši naktī uz ceturtdienu.
Tāpat amerikāņu prognozes liecina, ka tuvāko divu vai trīs dienu laikā Saules uzliesmojumi var atkārtoties.

SAULES PLANKUMA VIDEO :

Ja temats Tevi interesē, tad sīkāk par notikumu gaitu ŠEIT

Nebija …nebija un lūk…

Ziemeļblāzma Burtniekos…. vakarnakt tās plosījās pilnā sparā. Neilgi pēc saulrieta Ziemeļu pusē jau bija pamanāms zaļš loks, kurš lēnām sadalījās divos un tad sāka viļņoties.

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ir viedokļi:

  1. laimisk says:

    Var rasties nelieli sakaru sistēmu – galvenokārt satelītu – darbības traucējumi. Cilvēku veselību magnētiskās vētras neapdraud, jo Zemes magnetosfēra un atmosfēra pasargā no starojuma.

  2. piter says:

    Spēcīgs Saules uzliesmojums, kas jau radījis traucējumus radiosakaros Ķīnā, tuvāko dienu laikā var negatīvi ietekmēt elektroenerģijas tīklu un satelītu darbību uz Zemes, vēsta ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).Sākot ar ceturdienu.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu