Gaidāms jauns cenu celšanās vilnis 2010 gadā

Cenu celšanās.

Klausoties Latvijas vadītāju runās un lasot par plānoto Latvijas stratēģisko ievirzi nākotnē ir skaidrs, ka vairāk par frāzi “aizņemties” neesam nekur tālāk tikuši.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Latvija ir nonākusi augļotāju rokās, kas diktē savus noteikumus, lai dabūtu aizdoto ar labiem procentiem atpakaļ….

Cenu celšanās, parāds nav brālis.

Būs vien jāatdod, lai iegūtu nepieciešamo summu parādu atdošanai, nāksies vien rēķināties ar nodokļu pieaugumu, turklāt, lai uz nīkuļojošās tautsaimniecības fona sagrabinātu papildus summas, kas mēžamas simtos miljonos latu, nodokļu likmju pieaugumam jābūt ļoti radikālam.

Cenu celšanās

Turklāt arī šajā jomā valdībai nebūt tik daudz iespēju nemaz nav.

Ko tad valdība ir izkalkulējusi ?

Tā kā pievienotās vērtības nodokļa standartlikmes celšana, visticamāk, radītu šī nodokļa iekasēšanas apmēru samazināšanos, tad izskanējušās versijas par PVN likmes palielināšanu līdz 21% tām preču un pakalpojumu grupām, kam patlaban tiek piemērota 10% likme, tādējādi cerot budžetā papildus iegūt gandrīz 100 miljonus latu.

Tā kā 10% likme piemērota tādām nozarēm kā elektroenerģijas un siltumenerģijas piegāde, sabiedriskā transporta pakalpojumiem un citām vairāk vai mazāk stratēģiskām jomām, tad no šī nodokļa maksāšanas izvairīties tikpat kā nav iespējams.

Problēma ir apstāklī, ka PVN likmes palielināšana augstāk minētajām stratēģiskajām nozarēm ne tikai pamatīgi patukšos Cenu celšanāsiedzīvotāju maciņus, bet kolosāli palielinās cenas pārējām patēriņa precēm un pārtikai.
Rezultāts tālu nebūs jāmeklē – cenas veikalu plauktos strauji augs un uz šobrīd krītošos iedzīvotāju ieņēmumu fona patēriņš samazināsies vēl vairāk, kas agri vai vēlu nesīs kārtējo iekasēto nodokļu summu samazināšanos.

Arī daudz piesauktais eksports vairs nebūs glābiņš, jo ražotāju cenām būtiski pieaugot kritīsies Latvijas preču konkurētspēja ārvalstu tirgos un atdzimt sākušā eksporta asnus atkal būsim apcirpuši iespējami tuvu saknei.

Turklāt tas notiek laikā, kad arī deflācija sevi faktiski ir izsmēlusi un pēdējos mēnešos cenas jau uzrāda augšupejas tendenci.

Paskatāmies uz neadekvāto benzīna cenu pieaugumu, kam šoreiz pat nav pamatojuma. Cik tad maksās degviela pēc prognozētajiem jaunajiem nodokļu pieaugumiem ?
Nav noslēpums, ka turpinot audzēt parādsaistības, grimstam arvien dziļāk parādu atvarā no kura var arī neizpeldēt…

Secinājums ir viens.

AIZŅEMTIES VAIRĀK NEDRĪKST!

Ne jau ar nodokļu jūgu, bet ar racionālu Valsts pārvaldi ir gūstami reāli uzlabojumi. Šorīt no rīta radio bija dzirdama ziņa, ka ierēdņi vairāk pavada laiku citās…. ienesīgākās darba vietās un izmanto gadā trīs bezalgas atvaļinājumus dažādu projektu izpildei, kas nav saistīta ar tiešo darba uzdevumu pildīšanu.

Ja tā rīkojas ministrijās, kas tad notiek viņu kontrolētājās iestādēs?

Vai tas nenozīmē, ka šie amati ir lieki. Ja tiks veikti iecerētie nodokļu “uzlabojumi”… beigas Latvijas neatkarībai un latviskumam. Reāli domājošie iedzīvotāji var neizturēt šo ekonomisko reketu pret tautu.

Zinu, ka pagaidām saukt pie Tautas aktīvākas rīcības sevi aizstāvēt ir bezjēdzīgi, esam nodevīgi inerti. TOMĒR, “TAUTAS KALPI” iegaumējiet.

Nevar pievilkt “skrūves” bezgalīgi- var noraut vītni!

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *