Franču konjaks, uzzini labākos zīmolus un to vēsturi

Franču konjaks.

Bez šaubām, ka tas ir viens no prestižākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Domāju, ka daudzi to zina. Taču neesmu pārliecināts, ka zināmas labākās konjaka šķirnes un to vēstures nianses.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Franču konjaks, kur tiek ražots?

To ražo tikai “Cognac” reģionā Francijas dienvidrietumos, kur saulainais klimats un auglīgās augsnes rada ideālus apstākļus vīnogu audzēšanai.

Tas ļauj ražot un protams pārdot kolekcionējamo konjaku visā pasaulē. Dzēriena prestižu un mīlestību visā pasaulē nosaka arī gadsimtiem ilgā pieredze un tradīciju ievērošana.

Ņemot vērā šos faktorus, franči zina, kā izmantot savu ekskluzīvo ģeogrāfisko atrašanās vietu un konjaka ražošanas vēsturi.
Franču konjaka popularitātes pamatā visā pasaulē ir augsta vīnogu kvalitāte, stingra ražošanas tehnoloģijas ievērošana un ilgstoša glabāšana ozolkoka mucās.

Francūži saprot, ka ievērojot šos kritērijus, konjaka ražošana būs pastāvīgs un ļoti ienesīgs process. Kā jau pieminēju, franču konjaks ir atzīts visā pasaulē.

Mēģināsim noskaidrot, kuras markas ir vispopulārākās. Lai to izdarītu izmantošu šādus franču konjaka zīmolus:

Hennessy, , Remijs Mārtins, Courvoisier, Martell, Kamī, Hine, Frapins, Delamain,
Tesseron, Pjērs Ferāns, Arminjaks.

Katram no šiem zīmoliem ir sava unikāla vēsture un ražošanas tradīcijas, kas tiek nodotas no paaudzes paaudzē. Tie pārstāv augstu kvalitāti un tiem piemīt īpaša garša un aromāts, kas padara tos par populārākajiem konjaka zīmoliem pasaulē jau vairākus gadsimtus.

Franču konjaks, zīmolu iezīmes.

Hennessy.

Franču konjaks
Tas ir populārākais un pārdotākais konjaks pasaulē. Šo zīmolu 1765. gadā dibināja Ričards Dženesijs, kurš sāka eksportēt savu konjaku uz Angliju.
Mūsdienās Hennessy pieder “Moët Hennessy Louis Vuitton” grupai un piedāvā plašu konjaku klāstu dažādās kategorijās. Varbūt es maldos, bet tieši šo marku var vērot itin bieži Latvijas tirgotavās.

Franču konjaks, Louis XIII.

Franču konjaks
Remy Martin ir vēl viens konjaka zīmols, kas tika dibināts 1724. gadā. Tas ir pazīstams ar saviem augstas kvalitātes konjakiem, piemēram, Louis XIII, kas ir viens no dārgākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē.

Courvoisier.

Franču konjaks
Courvoisier ir zīmols, kas dibināts 1809. gadā un piedāvā plašu konjaku klāstu dažādās kategorijās. Tas ir pazīstams ar sarežģītām un bagātīgām garšām, kas raksturīgas konjaka reģiona konjakiem.

Martell.

Franču konjaks

Martell ir vēl viens slavens konjaka zīmols, kas tika dibināts 1715. gadā. Tas piedāvā plašu konjaku klāstu, sākot no klasiskā VS līdz retākām un ekskluzīvākām šķirnēm.
Brendija zīmola Martell pirkšana ir diezgan populāra, pateicoties plašajai produktu līnijai.

Franču konjaks, Camus.

Franču konjaks

Camus ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 1863. gadā. Tas ir pazīstams ar saviem augstas kvalitātes konjakiem, kas izgatavoti no vīnogām. Starp citu, vīnogas tiek audzētas savos vīna dārzos.

Pierre Ferrand.

Franču konjaks
Pierre Ferrand ir salīdzinoši jauns konjaka zīmols, kas tika dibināts 1989. gadā. Tas specializējas “vintage” konjaku ražošanā, izmantojot tradicionālās ražošanas metodes. Ferrand tiek ražots patērētājiem vidējā cenu kategorijā.

Frapin.

Franču konjaks

Frapin ir ģimenes uzņēmums, kas tika dibināts 1270. gadā. Tas ir pazīstams ar saviem augstas kvalitātes konjakiem, kas izgatavoti no augstākās kvalitātes vīnogām.
Ja savos krājumos esat atradis Frapin, novērtējiet to, jo tas ir to vērts.

Delamain.

Franču konjaks

Delamain ir mazs uzņēmums, kas specializējas augstas kvalitātes konjaku ražošanā. Tā dibināta 1759. gadā un turpina ražot konjakus tikai no labākajām vīnogām.

Franču konjaks, Hine.

Franču konjaks
Hine ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 1763. gadā. Tas specializējas “vintage” konjaku ražošanā, izmantojot tikai labākās vīnogas un tradicionālās ražošanas metodes.

Gautier.

Franču konjaks

Tas ir viens no vecākajiem konjaka zīmoliem, dibināts 1755. gadā. Tas ir pazīstams ar saviem augstas kvalitātes konjakiem, kas izgatavoti no vislabākajām vīnogām un izturēti ozolkoka mucās daudzus gadus. Slavens ir EDEN markas konjaks.

Nu un vēl viens franču konjaka zīmols.

Armanjaks, pamatoti tiek uzskatīts par eliti starp visiem citiem konjaka izstrādājumu veidiem. Tāpēc pārdot Armanjaku ir daudz izdevīgāk nekā konjaku, viskiju vai to pašu Čīles pisco.

Par Armanjakas dzimteni tiek uzskatīti Francijas Gaskoņas provinces dienvidi, tāpēc arī nosaukums – Comté d’Armagnac. Jau 13. gadsimtā dzēriens kļuva populārs pašā provincē, galvenokārt tāpēc, ka Armanjaku izmantoja medicīniskiem nolūkiem.

Katrs tā laika vīndaris labi zināja, kur pārdot alkoholu – vietējos farmaceitu veikalos. Īstā Armanjakas vēsture sākās 300 gadus agrāk…

Sestajā gadsimtā tagadējās Gaskonijas teritoriju ieņēma baski. Līdz tam laikam viņi bija labi pazīstami ar zināšanām par destilācijas procesu. Brīnišķīga zeme ar vīna dārziem un iedzīvotājiem, kas lielos daudzumos ražo vīnu savam patēriņam, tas protams pamudināja vīnu izmantot plašāk.

Baski caur savu destilējas aparātu pārtvaicēja vīnu un ieguva spirtu, kuru uzglabājot koka mucās sāka iegūt izejas produktam patīkamu garšu un krāsu.

Vairākus gadsimtus destilācijas un uzglabāšanas tehnoloģija ir piedzīvojusi pozitīvas pārvērtības, un līdz 13. gadsimtam Armaņaks ieguva mūsdienu dzēriena īpašības.

Franču konjaks
Armaņaka ražošanai tiek izmantotas īpašas vīnogu šķirnes – “Folle Blanche”, “Bako 22”, “Colombard”. Neraža gados tika pievienotas citas šķirnes ierobežotā daudzumā, lai saglabātu tehnoloģijas integritāti un saglabātu galvenos dzēriena rādītājus.

Armanjaku ražo ar nepārtrauktu, diezgan ilgu vienreizēju destilāciju, atšķirībā no citiem brendija veidiem. Rezultāts – dzēriena stiprums ir robežās no 53% -60%.

1909. gadā Armanjaks tika atzīts par Francijas nacionālo vērtību. Valsts līmenī Gaskonas province ir pasludināta par īpašu zonu, kurā var ražot šo dzērienu.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *