Foto darbu izstāde Liepājā.

 

 

Foto darbu izstādē būs apskatāmi fotomākslinieka ELTONA darbi.

Liepājas Latviešu biedrības namā 5. februārī plkst. 17.00 tiks atklāta ELTONA foto darbu izstāde.

Fotomākslinieks ELTONS , īstajā vārdā Valdis Lancmanis, informē liepājniekus:

„Fotogrāfijas gatavoju pārsvarā Digital Photo Art stilā, t.i. foto tiek izmantots tikai kā pamatmateriāls kāda sižeta radīšanai.

Darbos izmatoju tikai savus foto, tos attiecīgi apvienojot un apstrādājot.
Fotomāksla man nav pamatnodarbošanās, bet hobijs brīvajā laikā no darba savā, tikko kā nodibinātā uzņēmumā „Hi-Tech Projects”.

Kurā, kā mans aicinājums, izglītība un lielā prakse elektronikas konstruēšanas jomā tiek īstenoti projekti gan īpašumu tehniskās aizsardzības sfērā, gan citos elektronikas konstruēšanas projektos.

Es, kā tīri tehnisks cilvēks, fototehniku sāku patstāvīgi apgūt apzinīgā jaunībā jau no 1968.gada, sākot ar FED-2, vectēva atstāto foto mācību grāmatu vēl gotiskajā stilā rakstītu, ķimikāliju jaukšanu, segām virtuves logā utml.

Tad arī man sākās eksperimentu cikls ar retušām, maskām un šabloniem palielināšanas procesā utt. līdz tehnikas apgūšanas piesātinājumam… tad kādu laiku foto lietām nepievērsos.

Interese par foto atsākās līdz ar foto ēras pāriešanu digitālajā attīstības fāzē un līdz ar tās pirmsākumiem arī sekoju līdzi tehnikai, apgūstu tehnoloģijas un pilnveidojos, jo saskatu šeit lielu potenciālu un vēl neizmatotas iespējas.

Savu nišu fotomākslā esmu atradis tieši šo Digital Photo Art, kur varu izpaust savas fantāzijas un iegribas praktiski neierobežotā veidā.

Ļoti daudz darbu vēl palikuši tikai skiču stadijā tehniskā izpildījuma galīgai noslīpēšanai, kā arī iedvesmas gaidās…

Savu darbu ideju īstenošanai lietoju simbolus: zirgus, putnus, debesis, ūdeņus utt. Šo fona materiālu pie izdevības fotografēju un krāju arhīvos, līdz pienāk brīdis to visu kompilēt.

Valdis Lancmanis

Ar Liepāju mana saistība ir sevišķi cieša:

gan fotogēniskā vide, kas rada iedvesmu fotomākslas radīšanai, gan lieliskais Liepājas foto draugu pulciņš, pie kuriem regulāri dodos papildināt savus foto arhīvus un, kas galvenais- izjust draugu plecu kopīgajās interesēs, priekos un bēdās.’’

Valdis Lancmanis
ELTONS
e-pasts: eltons@eltons.lv

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top