Fondu tirgos izveidojas bezcerīga situācija.

 

Baltais nams paziņojis, ka 15. novembrī rīkos 20 pasaules ietekmīgāko valstu (G-20) samitu, lai mēģinātu rast risinājumu lielākajai finanšu krīzei kopš 20. gadsimta 30.gadu Lielās Depresijas. Visos Āzijas fondu tirgos ceturtdien bija vērojams straujš kritums.

Tokijas “Nikkei” indekss samazinājās par 2,46%, Honkongas indekss – par 4,6%, Dienvidkorejas indekss – par 7,4%, Singapūras indekss – par 3,7%, bet Šanhajas un Taivānas indeksi zaudēja attiecīgi 2,4% un 3,1% vērtības.”Situācija tirgos ir
nožēlojama. Gaisma tuneļa galā nav redzama,” sacīja Sidnejas kompānijas “Aequs Securities” brokeris Riks Kluzmans.

Savukārt Japānas Centrālā banka ceturtdien paziņoja, ka īstermiņa naudas tirgos iepludinājusi 600 miljardus jenu (3,3 miljardus latu), bet Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) trešdien Pakistānai sniedza finansiālu atbalstu 15 miljardu dolāru (8,4 miljardu latu) apmērā, cenšoties valstij palīdzēt risināt ārējā parāda problēmas.

Taču Lielbritānijas premjerministrs Gordons Brauns uzskata, ka tagad ir pienācis laiks pievērsties ne tikai banku sistēmas problēmām, bet arī pasaules ekonomiskās recesijas draudiem.

Viņš paziņoja, ka Lielbritānijas ekonomika šogad, visticamāk, nokļūs recesijas periodā, un līdzīgu scenāriju paredz arī ASV, Francijai, Itālijai, Vācijai un Japānai. ASV fondu tirgi trešdien piedzīvoja kritumu – “Dow Jones Industrial Average” indekss zaudēja 5,7% vērtības.

Jau tika ziņots, ka ievērojamu akciju kritumu trešdien piedzīvoja arī Eiropas fondu tirgi, kur Londonas FTSE indekss samazinājās par 4,5%, Parīzes CAC indekss – par 5,1%, bet Frankfurtes DAX indekss – par 4,5%.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top