Festivāls un Jūras svētki Liepājas promenādē.

 

 

Jūras svētki, pilsētā pie jūras, ir īpaši.

Es tos sauktu pat par festivālu.

JĀ, PAR JŪRAS SVĒTKU FESTIVĀLU! Pareizi būtu atgādināt, ka kādreiz šos svētkus sauca par zvejnieku dienu. Tad tie arī bija svētki ar Neptūnu un tam piederošos svītu.

Tagad, ar “kapteini Banga” es tos dēvēju par jūras svētku festivālu. Nu nekas, tāpēc jau svētki neiet zudumā, pārveidojas un piemērojas laikam.Ja kas, īstu zvejnieku palicis pavisam maz!

Nu labi, līgo nolīgots un domas jāvirza uz jaunu Liepājas pasākumu.

Šogad Jūras svētki Liepājā norisināsies 14. jūlijā no pulksten 11.00 līdz 19.00.

Ar daudzveidīgu un plašu programmu, kur visas dienas garumā būs pieejamas vairākas skatuves un aktivitātes laukumā pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Liepājas promenādē, Juliannas pagalmā un pie Muitas mājas.

Kā jau pienākas jūras svētku festivālā būs kuģīši ar krāsainiem karodziņiem, Neptūns ar savu svītu, dziesmas un dejas par un ap jūru. Tie ir svētki mums visiem, jo nepastāv ne valodu barjera, ne ieejas maksa, tāpēc aicināti piedalīties visi – gan lieli, gan mazi.

Jūras svētki

Jūras svētki

Plkst. 11.00

Tradicionālā svētku atklāšana ar piemiņas brīdi bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem.

Plkst. 12.00

Ar loču kuģi “Austra” Jūras svētkos ieradīsies kapteinis Banga.

Visu dienu līdz plkst. 19.00

  • Jūras svētku tematiskajās zonās norisināsies dažādas aktivitātes ģimenēm ar bērniem un ikvienam interesentam, īpaša spēļu teritorija bērniem ar daudzveidīgām aktivitātēm pie spīķeriem, aiz Muitas mājas.
  • Māra Runguļa stāsta “Trīs apļas stundas”, “Uz zušiem” un “Zaļā menca” uzvedumu sērijas pirmizrāde, muzikāli priekšnesumi uz svētku galvenās skatuves: grupa “Bet Bet”, Nacionālā teātra aktieru apvienība “Greizais Ratiņš”, X-faktora dalībnieki Adriana Miglāne, Līga Rīdere, Alise Haijima, Nadežda Mankeviča, Aivo Oskis un Edgars Kreilis, muzikālo programmu noslēgs grupa “Triānas Parks”.
  • Netradicionālas sporta spēles, deju un fitnesa nodarbības brīvā dabā, kuršu vikingu liellaivu sacensības, kas norisināsies Liepājas promenādē pie Liepājas jahtu ostas piestātnes.
  • Paralēli Kuršu vikingu liellaivu sacensībām norisināsies arī koka laivu meistardarbnīca, kurā ikvienam būs iespēja iesaistīties laivas veidošanā.
  • Kumēdiņu skatuve Juliannas pagalmā, kurā uzstāsies Latvijas labākie improvizatori un ielu teātru mākslinieki no Polijas, Čīles, Bulgārijas un Izraēlas.
  • Liepājas lidostas balvas izspēle,amatnieku un mājražotāju tirgus,22. Starptautiskā Zīmētāju un gleznotāju plenēra “Liepājas Marīna” un “Mazā Marīna” noslēguma izstāde spīķerī, Vecā Ostmalā 53.
  • Iespēja uzkāpt uz Jūras spēku flotiles kara kuģiem – štāba apgādes kuģa “Virsaitis” A53 un mīnu kuģa “Visvaldis” M07 un izpētīt tos no iekšpuses.

PAR ZVEJNIEKIEM UN LIEPĀJAS ZVEJNIECĪBAS AKTUALITĀTĒM …TEV ŠEIT.

Labu svētku dienu un jautrus jūras svētkus!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top