Es tiešām apbrīnoju, kā var tā nemīlēt savu valsti.

Kārtējo reizi mūsu valdība paziņo par budžeta izdevumu apcirpšanu. Skaidrs, ka neviens nav sajūsmā par šādiem novēlotiem lēmumiem.
Pareizi vai nepareizi rīkojas valdība lemt katram individuāli, bet ielūkojoties lielākajos preses izdevumos secinājumi nāk kopā ar mums visiem zināmu cilvēku izteikumiem par notiekošo Latvijā.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Vaira Vīķe-Freiberga :

Ministru attieksme pirms vēlēšanām, izliekoties, ka nezina par krasu budžeta samazinājumu, bet nākamajā dienā pēc vēlēšanām paziņojot par pusmiljarda latu samazinājumu eksprezidentei kā vēlētājai liek justies apvainotai,
pirmdienas vakarā Latvijas Televīzijas raidījumā “100.pants” sacīja bijusi valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

“Ja viņiem bija grūtības to darīt trīs mēnešos, ļoti bail par to, ko viņi pagūs paveikt divās nedēļās. Man par to tiešām ir bail,” uzvēra Vīķe-Freiberga,
paužot uzskatu, ka politiķu attieksme pret starptautiskajiem aizdevējiem ir “bērnišķīga”, un tā “nav politiķu cienīga”.

Inguna Sudraba ir šokēta par valdības lēmumu kārtējo reizi matemātiski griezt valsts budžeta izdevumus, neizsverot, kas valstij patiešām ir vajadzīgs.

«Lēmumi par budžeta izdevumu skarbu apcirpšanu bija jāpieņem uzreiz pēc decembra. Bija jāpieņem, jāizvērtē, ko darīt. Bija jāatbild, kas ir tās funkcijas, kas valstij vajadzīgas, cik mēs par tām esam gatavi maksāt.

Ko gribam sasniegt, kur ejam. Ir pagājis pusgads, nekas nav noticis,» intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Labrīt, Latvija!» sacīja Sudraba.

Es tiešām apbrīnoju, kā var tā nemīlēt savu valsti un tik ļoti darīt pāri cilvēkiem, kuri šeit dzīvo. Cilvēkiem, kas vada šo valsti, jābūt saimniekiem savā zemē. Saimnieks saprot, ka grib redzēt laimīgus cilvēkus un bagātu valsti.

Cilvēki saprot, ka laikā, kad ir grūti, jākonsolidējas. Šis ir jau kurais matemātiskais valsts izdevumu grieziens. Mēs atkal dzirdam priekšlikumus par nodokļu palielināšanu, par ienākumu mazināšanu.
Bet kā vārdā, kas būs pēc tam?

savilksim jostas tautiesi BET KA VARDA

Krīgers pauda sašutumu par valdību rīcību, kopš janvāra “laižot muļķi”, lai arī 500 miljonu latu “apcirpšanas” cipars bijis zināms jau tad. Krīgers uzsvēra, ka taupība jāveic valsts pārvaldē, strukturālas reformas jāveic ministrijās.

“Tur viss ir tāpat kā treknajos gados,” sacīja Krīgers, norādot, ka LBAS kategoriski neatbalstīs vēl leilāku taupību uz maznodrošināto, kā arī vairāku profesiju rēķina. “Mēs nekad zem šādiem skaitļiem neparakstīsimies,” sacīja Krīgers.

Noskaņojums skaidrs un saprotams.

Nav vienotības valdības lēmumos ar tautu. Nav skaidrojoša darba par nepieciešamību man un Tev nest to lielo upuri un savilkt jostu līdz nelabumam. Kur tad izeja ?
Vai darīt tā, kā Liepājas Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs, kas kopā ar dēlu pārcēlies dzīvot un strādāt uz Dāniju.

Pēc iedzīvošanās šajā valstī viņam sekos sieva ar mazo meitiņu. Kleinbergs sacīja, ka ir vīlies Latvijā notiekošajā, daudzi cilvēki jūtoties piemuļķoti, valdība solījusi ierēdņiem labas algas, bet tas viss izkūpējis gaisā.

“Grūti sevi motivēt strādāt, ja vienā mēnesī Dānijā es varu nopelnīt tik, cik Latvijā, strādājot četrus mēnešus vai pusgadu. Dānijā sākumā strādāšu tautsaimniecībā, iespējams, par lopkopi vai pastnieku, bet ar laiku var mēģināt pretendēt uz darbu tiesībsargājošās struktūrās,” pieļāva Kleinbergs.

Teiksiet , NU UN TAD, lai brauc, bet viņš taču nav vienīgais… Skumjākais ir tas, ka valdība praktiski nedara neko vai arī imitē ‘lielā aitu apcirpēja lomu’ Latvijā.

MATEMĀTISKIE APCIRPĒJI un viss…

Pēdējais jaunums, ja to tā var saukt…

Valdība slēgtā sēdē nolēmusi jau 2010. gadā ieviest progresīvo ienākuma nodokli, kas būtu labi, bet jau šogad tiks samazināta minimālā alga no 180 uz 140 latiem, kā arī ar nodokļiem neapliekamais minimums.

Ar nodokli neapliekamais ienākumu minimums tiks samazināts no 90 līdz 45 latiem. šādi grozījumi stāsies spēkā līdz ar valsts budžeta grozījumiem 1.jūlijā.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *