Erektīlā disfunkcija, e-cigarešu lietotāji nesaprot risku

Erektīlā disfunkcija.

Zinātnieki no ASV secināja, ka e-cigarešu lietotāji divreiz biežāk cieš no erektilās disfunkcijas nekā nesmēķētāji.

Cik izplatīta ir šāda “nespēja vīriešiem” Latvijā?

Erektīlā disfunkcija skar aptuveni 17–18 procentus Latvijas vīriešu. Protams, izplatība katrā vecuma grupā atšķiras.

Vīrietim novecojot, tā kļūst par aktuālāku problēmu. Tajā pašā laikā nekas nav absolūts, tas var būt aktuāli jau 20–30 gadus vecu vīriešu vidū. Taču, var būt arī tādi vīrieši, kurus 60 gadu vecumā šī problēma neskar. Kas veicina vīriešu impotenci?

Erektīlā disfunkcija un e-cigaretes.

Ir zināma, diezgan bieža, vīriešu aizraušanās ar e-cigarešu lietošanu Latvijā. Tāpēc mazs ieskats tajā, kas viņiem draud turpinot šo netikumu.

Jā netikumu!   Kā liecina jaunāko pētījumu dati, šīs ierīces ir kaitīgas!

Erektīlā disfunkcija

Ir pieejami  izstrādājumi, kas izmanto dažādas tehnoloģijas, kā karsēšana un pulvarizācija. Parastās e-cigaretes darbojas ar baterijām. Tvaiki, kas atgādina tabakas dūmus, rodas, sildot šķīdumu.

To izmanto elektroniskās cigaretes kasetņu piepildīšanai. Elektroniskās cigaretes vai īsāk e-cigaretes, kas ir to pildījumā? Par to šeit.

Erektīlā disfunkcija, pētijumi.

Smēķēšanas ietekme uz potenci ir pētīta jau ilgu laiku. Ja īsi, tad zināms, ka tā ir negatīva. Taču ir maz datu par to, kā tvaicēšana ietekmē erekciju.

Zinātnieki no Ņujorkas un Bostonas universitātēm (ASV), kā arī citām zinātniskām organizācijām nolēma izgaismot šo jautājumu.

Tika izanalizēti dati par 13 711 ASV dzīvojošu vīriešu vecumā no 20 līdz 65 gadiem. Respondenti ziņoja par savām problēmām ar potenci, kā arī par sliktajiem ieradumiem, ja tādi ir.

Interesanti, ka liela daļa no tiem bija jaunieši, kuriem nebija problēmu ar lieko svaru, sirds un asinsvadu slimībām un citiem faktoriem. Toties ir potences problēma.

Respondenti neziņoja par tādu medikamentu lietošanu, kas varētu ietekmēt erekciju. E-cigarešu lietotāji sūdzējās par erekcijas grūtībām divreiz biežāk nekā nesmēķētāji.

Ņemot vērā to, ka daudzi cilvēki izmanto e-cigaretes kā metodi, lai samazinātu smēķēšanas radīto kaitējumu vai pat atmestu smēķēšanu.

Būtu pilnībā jāsaprot saistība starp tvaicēšanas produktiem un erektilās disfunkcijas, kā arī iespējamās sekas uz vīriešu seksuālo veselību

Tāpēc ir skaidrs, ka ikdienas e-cigarešu smēķēšana var būt saistīta ar lielāku erektilās disfunkcijas iespējamību.  Pētījums tika publicēts  “American Journal of Preventive Medicine.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Erektīlā disfunkcija, e-cigarešu lietotāji nesaprot risku”

  1. Justīne saka:

    Atmetu un jūtos brīnišķīgi. Nu jā! Mazliet pieņēmos svarā, bet tas nieks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top