Emoji, latviskāk smaidiņi, 17 jūlijā atzīmē emocijzīmju dienu

Emoji.

Tuvākais analogs latviešiem būs “smaidiņš” vai “smaidiņi”. Pirmie Emoji parādījās 1998.-1999 gadā. Tātad, pavisam nesen. Saskaņā ar “leģendu” tos izveidoja Shigetaka Kurita, kurš strādāja pie mobilā interneta platformām.

Pirmajā viņa izveidotajā emocijzīmju komplektā bija 172 rakstzīmes.

Emoji tika izveidoti priekš vienkāršām vai īsām ziņām, vēstulēm.

Tas deva nedaudz jautrības un sarkasma, palīdzot izvairīties no strīdiem un pārpratumiem. Emoji ir neliels attēls, ko izmanto saziņai digitālajā vidē.  Galvenokārt, īsziņās un sociālajos mēdijos.

Emoji iedalās vairākās kategorijās:

1.smaidiņi un cilvēki;
2.aktivitātes;
3.simboli;
4.dzīvnieki un daba;
5.ceļojumi un vietas;
6.karogi;
7.pārtika un dzērieni;
8.kopīgi objekti.

Kā jau minēju, 17. Jūlijā tiek svinēta “pasaules emoju”, jeb emocijzīmju diena.

Emocijzīmes tekstos papildina neverbālo komunikāciju.

Piemēram, mēs izmantojam smejošu emocijzīmi ar asarām, kad smejamies līdz asarām. Mirkšķinošā emocijzīme atspoguļo paziņojuma vieglprātību.

Mēs nosarkstam no komplimenta. Tādējādi mēs vēlamies samazināt pārpratumu iespējamību attiecībā uz mūsu vēstījuma interpretāciju.

Emoji

Emociju nozīme piedāvā daudzas interpretācijas. Dažus ir viegli atpazīt, citus ir grūti interpretēt, ja nezināt sākotnējo nozīmi.Emoji

Tas var izraisīt neskaidrību vai pārpratumus.

Pārmērīga emocijzīmju lietošana var izraisīt neskaidrības ziņojuma izpratnē. Izteiksmes iespējas ir atkarīgas arī no pieejamajām emocijzīmēm.

Ja pareizā emocijzīme nepastāv, jums būs jāimprovizē. Dažreiz emocijzīmes tiek paslēptas un izmantotas pilnīgi citādi, nekā autors ir iecerējis.

Piemēram, cukini vai baklažāni tiek izmantoti kā falla simbols, nevis sākotnējais savienojums ar dārzu vai pārtiku. Zīme visam ir kārtībā 👌 Rietumu valstīs simbolizē, ka viss ir kārtībā. Japānā šo žestu izmanto, lai attēlotu naudu.

Seju, kas izelpo tvaiku no deguna, eiropieši vai amerikāņi izmanto, lai izteiktu dusmas vai dusmas.  Savukārt Japānā šī emocijzīme pauž triumfu.

 

 

Apmēram tā.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top