Elektroskrejritenis, ceļu satiksmes noteikumos ir izmaiņas

Elektroskrejritenis tiks ierobežoti ar likuma normām.

Nu ne gluži elektroskrejritenis, bet tā braucējs gan! Ja pavisam īsi, tagad varēs piemērot administratīvos sodus, kā riteņbraucējiem.

Bija pienācis  pēdējais laiks kaut ko darīt.

To var novērot Liepājas ielās un citu pilsētu infrastruktūrā. To, ka elektroskrejritenis “mētajas” visās neiedomājamās vietās varam pateikties to iznomāšanas iespējām.

Elektroskrejritenis

Protams, tas būtu pieciešams un saprotams. Toties elektroskrejritenis ar braucēju neievēro nekādus satiksmes noteikumus. Vēl viņus daži sauc par “stāvdrāžiem”.

Piemēram, brauc ar lielu ātrumu pa ietvēm. Nereti uz šo braucam rīku pārvietojas divi un pat trīs braucēji.

Tāpēc, tika ieviesti noteikumi elektroskrejriteņu braucējiem.

Valdība apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos, kuros noteikts regulējums elektroskrejriteņiem.

Nosakot stingras prasības, kas jāievēro elektroskrejriteņu vadītājiem, lai pārvietošanās neapdraudētu pašus un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Ar elektroskrejriteņiem drīkst pārvietoties pa ietvēm, veloceļiem, atsevišķās vietās pa sabiedriskā transporta joslu.

Ja tas atļauts riteņbraucējiem!

Elektroskrejriteņa vadītājam ir jāzina un jāievēro, izmantojot katru no iepriekš minētajām pārvietošanās iespējām. Piemēram, ja ar elektroskrejriteni pārvietojas pa ietvi, ir jādod priekšroka gājējiem un ir jāizvēlas ātrums, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

Tāpat jāņem vērā, ka ar elektroskrejritenis var pārvietoties tikai pa tām brauktuvēm, kur atļautais braukšanas ātrums nepārsniedz 50 km/h.

Jāievēro, ka ar elektroskrejriteni jābrauc vienā rindā un pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai.

Tāpat ir jāievēro, ka pirms gājēju pārejām un sabiedriskā transporta pieturām ir jāsamazina ātrums!

Elektroskrejritenim ir jābūt labā tehniskā stāvokli, aprīkotam ar bremzēm.  Braukšanas laikā priekšpusē ir jādeg baltas gaismas lukturim, aizmugurē – sarkanas krāsas lukturim.

Pavisam drīz vadītājam būs jābūt tērptam gaismu atstarojošā vestē un ar ķiveri

Ar elektroskrejriteni aizliegts braukt.

Neturot stūri, vest pasažieri, braukt, turoties pie cita transportlīdzekļa, un pārvadāt kravu, kas apdraud citus.

Saeimas apstiprinātajā Ceļu satiksmes likumā ir noteikts, ka eletroskrejriteņu maksimālais ātrums nedrīkst pārsniegt 25 kilometrus stundā.

Ar to drīkst pārvietoties tikai viens cilvēks vecumā no 14 gadiem. Nepilngadīgai personai, lai pārvietotos ar elektroskrejriteni, ir nepieciešamas riteņbraucēja tiesības.

Savukārt par pārkāpumiem elektroskrejriteņu vadītājiem tiek piemēroti tādi paši administratīvie sodi kā riteņbraucējiem.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

2 viedokļi par “Elektroskrejritenis, ceļu satiksmes noteikumos ir izmaiņas

 • .
  .

  Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, piemēro naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam 40 eiro apmērā.
  Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam 170 eiro apmērā.

  Atbildēt
 • .
  .

  2023.jūnijs
  Ar elektroskrejriteni liegs braukt bez vadītāja tiesībām; aizsargķivere – obligāta!
  Plānots arī palielināt sodus par to, ja elektroskrejriteņa vadītājs pārkāps noteikumus, pārvadājot pasažierus vai kravu.
  Paredzēts palielināt sodus arī par viedierīču lietošanu, luksofora signāla neievērošanu, distances neievērošanu, elektroskrejriteņa vadīšanu alkohola reibumā.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *