Elektromagnētiskais starojums, tava mājokļa drošums

Elektromagnētiskais starojums.

Par civilizācijas labumiem cilvēcei ir jāmaksā krietna cena. Mēs elpojam piesārņotu gaisu, dzeram ūdeni ar hloru, ēdam pārtiku, kas satur vairāk konservantu un krāsvielu nekā pats produkts.

Briesmīgi, vai ne tā!

Tam visam klāt varam pievienot pastāvīgu elektromagnētisko lauku. Vai tas ir bīstami? Par to un bīstamiem materiāliem dzīvoklī  pastāstīšu šajā rakstā.

Elektromagnētiskais starojums dzīvoklī.

No elektromagnētiskā starojuma mēs nekur nevaram paslēpties, pat savā dzīvoklī. Turklāt moderna dzīvojamā ēka ir vienkārši piepildīta ar magnētiskajiem laukiem. Galu galā jūsu mājoklis ir “sapinies” elektrisko vadu tīklā.

Tomēr, visiem ir skaidrs, ka bez elektrības un elektroierīcēm vienkārši nav iespējams iedomāties modernu mājokli. Kādu ietekmi uz mums atstāj elektromagnētiskie lauki? Vai tas kaitē veselībai un, ja jā, tad kādu. Kādai jābūt aizsardzībai pret elektromagnētiskajiem laukiem?

Elektromagnētiskais starojums, avoti.

No kurienes nāk elektromagnētiskais lauks? Tie, kas skolā rūpīgi mācījās fiziku, viegli atbildēs uz šo jautājumu. Jebkurš vadītājs (tas ir, jebkurš elektriskais vads) rada ap sevi elektromagnētisko lauku. Magnētiskā lauka klātbūtne ir absolūti neatkarīga no vada izolācijas līmeņa.

Elektromagnētiskais starojums

Elektromagnētiskais starojums viegli izies cauri vadu izolācijai un tas notiek arī ar nopietnākiem šķēršļiem, piemēram, betona sienām vai starpsienām.

Elektromagnētiskā lauka ietekme uz veselību.

Uzreiz varam likt vilties skeptiķiem, kuri uzskata, ka elektromagnētiskais lauks nevar ietekmēt cilvēka veselību. Var gan!
Acīmredzamākais pierādījums tam ir elektromagnētisko lauku izmantošana medicīnā. Piemēram, ar elektromagnētisko viļņu palīdzību tiek sasmalcināti nierakmeņi.

Magnētiskā lauka ietekmes uz cilvēka veselību izpēte sākās pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. Amerikāņu pētnieki ir atklājuši, ka pastāvīga magnētisko lauku ietekme ar indukciju, kas pārsniedz 0,3 μT, var izraisīt dzimumtieksmes samazināšanos.

Var paaugstinātas uzbudināmības parādīšanos vai depresīvu stāvokļu rašanās iespēju. Turklāt ir konstatēta saikne starp magnētisko lauku iedarbību un onkoloģiskām slimībām, piemēram, leikēmijas vai krūts vēža, skaita pieaugumu.

Šie pētījumi kļuva par pamatu sadzīves tehnikas elektromagnētiskās drošības ieteikumu izstrādei. Saskaņā ar šiem ieteikumiem sadzīves tehnikas indukcija nedrīkst pārsniegt 0,2 μT.

Diemžēl ne visi sadzīves tehnikas ražotāji ievēro šo standartu, skaļi pat neteikšu, bet klusiņām pieminēšu, ka ir valstis kur to neievēro. Viena no tām ir Ķīna.

Tiek noteikti arī droši attālumi, kurus vēlams ievērot, izvietojot sadzīves tehniku. Piemēram, attālumam no ledusskapja durvīm līdz cilvēka ilgstošas ​​uzturēšanās vietai. Piemēram, līdz virtuves mīkstajam stūrītim jābūt vismaz 1,2 metriem. No televizora ekrāna jums jāatrodas vismaz 1,1 metru attālumā.

Kāda sadzīves tehnika rada vislielākās briesmas?

Interesanti, ka visaktīvākie elektromagnētisko lauku izstarotāji ir ierīces, ko izmanto ēdiena gatavošanai. Pirmajā vietā ir mikroviļņu krāsns, otrajā – elektriskā cepeškrāsns.

Patiešām, mikroviļņu krāsns ir visbīstamākā sadzīves tehnika elektromagnētiskā starojuma ziņā. Galu galā ēdiens šajās krāsnīs tiek uzkarsēts un pagatavots elektromagnētiskā lauka ietekmē.

Lai gan ražotāji veic pasākumus, lai aizsargātu cilvēkus no elektromagnētisko starojumu, mikroviļņu krāsns drošība ir apšaubāma.

Kāpēc?

Visi veiktie aizsardzības pasākumi ir vērsti tikai uz ierīces priekšējo paneli. Caur instrumenta aizmuguri tiek izstarots lielas jaudas elektromagnētiskais lauks. Ja mikroviļņu krāsns aizmugurējie paneļi ir izvietoti pret dzīvojamo istabu, kas atrodas aiz virtuves sienas, tad JŪS, kas atrodaties dzīvojamā istabā, cietīsiet no elektromagnētiskā starojuma.

Spēcīgs elektromagnētiskā starojuma avots ir elektriskā grīdas apsilde, dienasgaismas spuldzes, ledusskapis.

Mūsdienu apstākļos vienkārši nav iespējams atteikties izmantot lielāko daļu šo ierīču. Lai gan bez mikroviļņu krāsns var iztikt gandrīz nesāpīgi. Turklāt tajā gatavotais ēdiens nav īpaši veselīgs, jo elektromagnētiskā lauka iedarbībā produkti maina savu struktūru.

Elektromagnētiskais starojums, aizsardzība.

Pirmais veids, kā aizsargāties pret magnētiskā lauka ietekmi, ir ļoti vienkāršs. Sadzīves tehnika, kas ir spēcīgi magnētiskā lauka izstarotāji, ir jānovieto tā, lai to aizmugurējie paneļi nebūtu vērsti uz cilvēku pastāvīgās dzīves vietām.

Ideālā gadījumā ledusskapja, mikroviļņu krāsns vai elektriskās cepeškrāsns aizmugurējai sienai jābūt vērstai uz koridoru, saimniecības telpām vai ārējo sienu.

Siltās grīdas.

Ja esat izvēlējies elektriski apsildāmās grīdas, tad dodiet priekšroku grīdām ar bifilāru kabeļu izvietojumu vai plēves grīdām.
Siltās grīdas, kurās apkures kabelis ir izvietots cilpās, ir spēcīgākais elektromagnētiskā lauka avots. Neveidojiet apsildāmās grīdas telpās, kas paredzētas ilgstošai uzturēšanās laikam.

Piemēram, nav ieteicamas šādas grīdas guļamistabā, virtuvē un vēl jo vairāk bērnu istabā. Ierobežojiet apsildāmās grīdas platības gaitenī, koridoros un vannas istabās. Varu piebilst, ka grīdas apkure var būt ūdens vai elektriskā, izvēle ir jūsu ziņā, bet es dotu priekšroku ūdens variantam.

Pilnībā pasargāt sevi no elektromagnētisko lauku ietekmes nav iespējams. Tomēr jūs varat ievērojami samazināt to ietekmi.
Papildus iepriekš minētajiem ieteikumiem varat dot vēl vienu – iegādāties elektroierīces no cienījamiem ražotājiem “ar Vārdu”.

Iegādāta elektriskā tējkanna vai mikroviļņu krāsns, kas ražota Ķīnā, noteikti kļūs par spēcīgu magnētiskā lauka avotu jūsu virtuvē. Ja jau apsveram jautājumus par drošu mājokli, der pieminēt pāris ieteikumus par mājokļa materiāliem.

Videi draudzīgi celtniecības un apdares materiāli.

Uzreiz varu teikt, ka dabīgie materiāli, piemēram, koks un akmens, ir absolūti droši veselībai. Polimēru izstrādājumi nav droši cilvēkiem. Sienu un griestu apdarei var nebūt vēlams izmantot noteikta veida tapetes, lakas, krāsas.

Kas attiecas uz tapetēm, vinila tapetes var būt ļoti toksiskas, taču tām ir augsta praktiskuma pakāpe. Tāpēc, labāk tās līmēt tikai gaitenī vai virtuvē. Tekstila tapetes, kuru pamatā ir auduma šķiedras, ir grūti pielīmējamas, bet absolūti drošas un skaistas.

Uzmanieties no tekstila tapetēm ar putuplasta gumijas pamatni vai ar sintētiskiem pavedieniem.

Linkrusta tapetes ir veidotas no bieza papīra ar diezgan plānu linoleja masas kārtu. Tās var izmantot tikai ierobežota skaita gadījumos, jo tās satur kaitīgu mastiku. Augu tapetes no bambusa, džutas, niedrēm un papīra tiek uzskatītas par pilnīgi dabīgām un videi draudzīgām.

Grīdas segumi.

Starp grīdas segumiem videi draudzīguma ziņā parkets ir izcils. Izvēloties laku tā pārklājumam, jābūt ļoti uzmanīgiem, jo ​​nepareiza laka var padarīt parketa dēli toksisku. Ideāli piemērots dzīvojamām telpām ir korķis. Videi draudzīgas keramikas flīzes, kas izceļas arī ar augstu stiprības, uzticamības un izturības līmeni.

Vismazāk vēlams izmantot laminātu un linoleju, kas izdala toksiskus savienojumus.

Mājokļa izolācijas materiāli.

Kā izolāciju visbiežāk izmanto keramzītu, putu polistirolu un akmens vati. Keramzīts un akmens vate ir efektīvi izolācijas veidi, videi draudzīgi, taču tiem ir vairāki trūkumi ekspluatācijas un uzstādīšanas laikā.

Putupolistirolam ir raksturīgas ievērojamas funkcionālās īpašības, taču tas ir ļoti kaitīgs cilvēkiem un veicina kondensāta un sēnīšu veidošanos. Akmens vate ir minerālvate ar akmens pamatni. Tā ir pierādījusi sevi ne tikai kā lielisku nedegošu izolāciju, bet arī absolūti drošu veselībai.

Pirms būvmateriālu iegādes rūpīgi jāizpēta visas to priekšrocības un trūkumi un jāizvēlas videi draudzīgākie būvmateriāli. Sargā sevi un savu ģimeni ar pareiziem lēmumiem un ievēro visus drošības pasākumus.

Labu Dienu!

 

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top