Elektroenerģijas tarifa paaugstinājums par 30 procentiem.
Pareizāk teikt : “jaunais nodoklis”.
Pirms iesāku par šo tēmu spriest …uzdodu tādu sarkastisku jautājumu…Vai gripa ietekmē veselo saprātu ? Izrādās ietekmē….
Dombrovska valdība ar Kampara kunga svētību ir nolēmusi aplaimot lielāko Latvijas iedzīvotaju daļu ar jaunu nodokli.
Elektrības tarifu paaugstināšanu…
no aprīļa, kad elektrība lielākajai daļai iedzīvotāju kļūs par aptuveni 30% dārgāka.
Piedāvātais plāns paredz T-1 tarifa klientiem, kas veido privātā sektora patērētāju vairākumu, par 2 santīmiem zemāku maksu par pirmajām 1200 kWh divpadsmit mēnešu periodā un pilnu cenu par patēriņu virs šī limita.
Faktiski tā ir 23% atlaide klientiem, kuru gada patēriņš nepārsniedz 1200 kWh un fiksēta atlaide apmēram 24 Ls apmērā visiem pārējiem.
Jāpiebilst, ka tas tiekt pasniegts zem sociālās taisnīguma mērces. Lai būtu skaidrs …ja patērēsi vairāk par 100kW mēnesī maksāsi dārgo tarifu.
Tomēr piedāvātais risinājums ir apšaubāms vairāku iemeslu dēļ. Jaunais tarifu plāns, pirmkārt, ir netaisnīgs attiecībā pret lielākām ģimenēm, jo ņem vērā tikai summāro patēriņu neatkarīgi no mājsaimniecības locekļu skaita.
Ir skaidrs, ka noteikto limitu ātrāk sasniegs un pārsniegs vairāku cilvēku ģimenes, kuru vidū liela daļa ir maznodrošinātas ģimenes.
Tā pat pensionāri, kas lielāko daļu pavada mājās pārsniegs šo slieksni. Toties bagātnieks, kas mazs pavada laika savā dzīves vietā… toties dzīvo greznos apartamentos būs cienīgs saņemt atlaidi.
Kāpēc… ?
Tāpēc, ka tikai slimā galvā var rasties šāda ideja, ka par to, ja patērē vairāk par 100kWh ir jāmaksā vairāk.
Tas ir klajā pretrunā ar patērētāja tiesībām!
Kur tirgū kaut kas tāds ir redzēts? Kāds tam pamatojums? Vai tiešām Kampars var sakarīgi pamatot, kāpēc jācieš atkal daudzbērnu ģimenēm, vai vienkārši normālai ģimenei, kas nekādi neiekļausies nožēlojamos …100kW mēnesī.
Kāpēc vispār šis “jaunais nodoklis” un kam par godu šādā veidā tiek uzkrauts jau tā mūsu plānajiem un noplicinātajiem maciņeim?
“Vienotība” pēc savu spēku konsilidēšanas varētu mierīgi sevi pārdēvēt “Vienotība pret savu valsti un tautu”.
Secinājums ir ar sāpi …par nejūtīgo un „slimo” valdību.
Valsts deklarētā atbalsta daudzbērnu ģimenēm vietā sanāk, ka, jo vairāk ģimenes locekļu (tātad lielāks elektrības patēriņš), jo vairāk valst no mums plēš.
Būs taču vienreiz jāiet uz ielas protesta gājienos un jārosina šīs „slimās” valdības atkāpšanās tieši tādiem pat līdzekļiem, kā šī valdība cenšas savus iedzīvotājus izdzīt no pašu valsts!
Man ir vidēji ap 200 vai vairāk KWh mēnesī. Kamoon, es nejūtos kā “biezais”, lai man liktu lielākus tarifus. Kā var mēnesī nodedzināt zem 100 Kwh? Tad ja nevar atļauties datoru, televizoru un velu mazgā ar rokām?
Kas mūsdienās ir 100 kwh ! Normāla situācija tirgū ir tāda-jo vairāk patērē,jo lētāks produkts. Tik tiešām sāk izskatīties,ka jaunās pārmaiņas ir vienkārši dumjas.
Kampars: maksātspējīgajiem būs jāmaksā par tiem, kas to nespēj
Kārtējais stulbums… ja Tu vēl turies virs ūdens tad maksā vairāk…kamēr nogrimsi.
Vai Kampars nav salasījies Marksa un Ļeņina darbus…līdzības rīcība ir
Lai iesūdzētu tiesā Latvenergo…pārkāpumi uz ko pamatot sūdzību.
Pirmais, pie kā ar piesieties, ir tarifa pieaugums atkarībā no patēriņa. Pēc reālajām izmaksām katrs nākamais kilovats maksā lētāk, nevis dārgāk. Infrastruktūras uzturēšana pirmkārt ir atkarīga no klientu skaita vai pieslēgtās maksimālās jaudas, nevis patērētās elektrības. Patērējot vairāk izmaksas izfrastruktūrai nepalielinās. Līdz ar to dārgākām bija jābūt pirmajām nevis pārējām kilovatstundām. Ņemot vērā ka Latvenergo ir monopolstāvoklis, viņi nedrīkst uzlikt vienu patērētāju radītās izmaksas uz citiem patērētājiem. Tātad tarifu struktūrai ir jābūt atbilstošai izmaksu struktūrai, nevis otrādi. Ja lētāko sākuma tarifu grib pamatot ar to ka kaut kāda daļa no elektrības ir pa lēto saražota HES kaskādēs, kas ir nacionālā bagātība un pienākas visiem, tad lētos kilovatus vajadzētu dalīt atbilstoši patērējošo cilvēku skaitam, kas nav reāli izpildāms.
Latvenergo dati par mājsaimniecību elektroenerģijas patēriņu ir nepamatoti from Ir on Vimeo.