Elektroautomobiļi, pasaules tendences tuvākā nākotnē

Elektroautomobiļi nāks uz palikšanu.

Automobiļu tirgus spēlētāji ir izvirzījuši mērķus līdz noteiktam datumam palielināt elektrisko transportlīdzekļu īpatsvaru. Tika veikta visaptveroša aptauja.

Elektroautomobiļi, tendences.

Aptauja parādīja, ka  līdz 2030. gadam elektroautomobiļu īpatsvars paredzēts  52% daudzumā.

To var attiecināt uz elektroautomobiļu īpatsvaru ASV, Ķīnas un Japānas primāro tirgu. Aptaujā piedalījās vairāk nekā 1000 nozaru pārstāvju. Pētījuma rezultātus  apkopoja izdevniecība Reuters.

Saskaņā ar novembrī parakstīto memorandu vairāki lielākie autoražotāji un valdības plāno līdz 2040. gadam visā pasaulē izbeigt transportlīdzekļu ar iekšdedzes dzinēju pārdošanu.

Valstīs ar labākiem ekonomiskajiem apstākļiem tas notiks līdz 2035. gadam. Interesanti, ka divi lielākie autoražotāji Volkswagen un Toyota Motor šādas saistības neuzņēmās.

Paredzams, ka Rietumeiropā, Brazīlijā un Indijā jauno elektroautomobiļu tirgus daļa līdz desmitgades beigām būs mazāka par 50%.

Elektroautomobiļi

Elektroautomobiļi, cik viņu būs?

Saskaņā ar nozares dalībnieku aptauju, Ķīnā elektromobiļu īpatsvars primārajā auto tirgū līdz 2030.gadam nepārsniegs 20%.  Lai gan daži aptaujātie pauž gandrīz diametrāli pretēju viedokli, minot 80% īpatsvaru.

Vairāk nekā trīs ceturtdaļas aptaujas dalībnieku uzskata, ka elektriskie transportlīdzekļi var iegūt masu pielietojumu desmit gadu laikā.

Protams, ja to izmaksas būs vienādas ar iekšdedzes dzinēju automašīnām. Vienlaikus 91% aptaujāto iestājas par mērķdotāciju nodrošināšanu no valsts.

75% aptaujāto jau iepriekš piekrita nepieciešamībai pārdot daļu aktīvu ceļā uz spožu elektromobilitātes nākotni. Tiek paredzēts, ka turpmākajos gados autobūves nozarē būs daudz uzņēmumu saplūšanas darījumu.

Visa gada garumā novērotās problēmas ar auto detaļu pieejamību netraucē tirgus dalībniekiem paust pārliecību par uzņēmumu spēju tuvāko piecu gadu laikā uzlabot finanšu rādītājus.

Šādam viedoklim piekrīt 53% aptaujāto. Amerikas un Ķīnas vadītāji ir visoptimistiskākie, savukārt viņu Francijas kolēģi ir vispesimistiskākie. Tas arī saprotams, jo franču mašīnu piekritēji lielākoties dzīvo Francijā.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 
Noklikšķiniet, lai novērtētu šo ziņu!
[Kopējais: 0 Vidējais: 0]

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top