Automobilis un statiskā elektrība, elektriskā suņa statiskie pārdzīvojumi

 

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

 

 Esi taču dzirdējis par tādu fizikālu parādību, kā statiskā elektrība.

Ja dažādus materiālus, piemēram, vilnu, sintētiku, kurpju zoles un tamlīdzīgus materiālus berzē vienu pret otru, elektroni no vienas virsmas “pāriet” uz otru un uzkrājas.

Tā rodas statiskā elektrība.

To varam vērot dažādos sadzīviskos gadījumos…  novelkot sintētisku džemperi, ko kādu brītiņu esi nēsājis, vari novērot sīkus sprakšķus un tumsā pat mazas dzirkstelītes.

Izkāpjot no mašīnas bieži ir gadījies izjust strāvas triecienu.Starp citu diezgan jūtamu, dāmas pat iekliedzas. Izskaidrojums ir vienkāršs …auto braucot no gaisa berzes uzlādējas un tā korpuss iegūst negatīvi lādētu lādiņu.

Kad Tu atverot auto durvis un noliekot kāju pie zemes, pieskaries pie auto korpusa metāla daļām…dabūsi statiskās strāvas triecienu. Tas notiks tikai sausā laikā…lietū statiskā strāva uz auto virsmas neveidosies. Ir viens labs paņēmiens, kā nedabūt pa nagiem no sava paša autiņa.

1.Atver auto durvis.

2.Ar kreiso roku pieskaries ārējai auto korpusa daļai…(nebaidies, statiskā strāva nesitīs)

3.Tad vari likt kāju uz zemes.

Ir  redzētas gumijotas lentas velkamies aiz auto, kurām galos ir metāliska skava…runā, ka  līdzot.

Der atcerēties, ka statiskā elektrība nevēlami iedarbojas uz cilvēka organismu.

Statiskās elektrības fizioloģisko iedarbību uz cilvēka organismu nosaka potenciāls un izlādes enerģijas lielums. Statiskās elektrības elektrisko izlādi cilvēks var sajust tad, kad potenciāls ir 2500 – 5000 V.

Nu… vai nav iespaidīga voltāža ?

Labi… nebaidīšu daudz par statiskās elektrības briesmām, bet gan parādīšu šo elektrisko statisko “monstriņu” no smieklīgās puses. To, ka frizūru ar “pareizām ķemmēm” vari pacelt stāvus …noteikti esi izjutis un zini, bet re kur video par šuneli, kas ļoti amizanti izskatās.

Es šo klipu nosauktu par… elektriskā suņa statisko pārdzīvojumu.

statiskā elektrība
Cilvēkiem arī nav svešas statiskās strāvas “izdarības”

Labu Dienu!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Atklāts reklāmu bloķētājs!!!

Esam konstatējuši, ka izmantojat reklāmu bloķēšanas paplašinājumus. Lūdzu, atbalstiet mūs, atspējojot šo reklāmu bloķētāju vai ielieciet saitu baltajā sarakstā Tas ir viegli jums un patīkami mūsu kolektīvam! Ko darīt, kaut kā ar reklāmu ir jāatgūst maksājumi par domēnu, serveri un darba laiku pie šī resursa, par kuru neprasām maksu! Ja neesat izslēdzis bloķētāju, jūs neredzēsit visu saturu!

Noklikšķiniet uz reklāmas, PALDIES!