Ekoloģiska katastrofa (video)

Ziņa par naftas platformas aizdegšanos un bojāeju lasāma jau ilgāku laiku. Taču… šoreiz tas nav tas gadījums, kad pietiks ar liesmu nodzēšanu un ‘krāna aizgriešanu’…

Platforma ir pilnībā sagruvusi un naftas noplūde ir grūti kontrolējama.

To saprot vadošie speciālisti un ASV valdība…
Vašingtona ekoloģisko situāciju līcī pasludināja par nacionālā mēroga apdraudējumu.

Tikmēr Luiziānas gubernators Bobijs Džindals jau ceturtdien izsludināja ārkārtas stāvokli, kas ļauj amatpersonām izmantot štata resursus un lūgt valdībai palīdzību.

Ekoloģiska katastrofa (video)

Glābēji uzskata, ka pārņemt kontroli pār milzīgu naftas izplūdi ir iespējams, taču ekologi pauž bažas par iespējamo katastrofu florai un faunai trīs-četros ASV štatos.

ASV prezidents Baraks Obama jau devis rīkojumu piešķirt visus iespējamos resursus, tostarp militāros līdzekļus, piesārņojuma satīrīšanai.

Ceturtdien kļuva zināms, ka naftas noplūdes apjomi ir piecreiz lielāki, nekā tika uzskatīts. Glābšanas darbu laikā ūdenslīdēji atraduši vēl vienu cauruli, pa kuru jūrā ieplūst jēlnafta.

Tas nozīmē, ja jūrā nokļūst 5000 barelu (800 000 litru) naftas dienā. Iepriekš tika uzskatīts, ka sprādzienā izpostītā platforma turpina izmest jūrā 42 000 galonu (160 000 litru) naftas dienā.

Plankums ar jēlnaftu , kas izveidojies uz ūdens virsmas ir milzīgs…

Ekoloģiska katastrofa (video)

Ekoloģiska katastrofa (video)

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

17 + divi =

Atgriezties uz augšu