Eiropas sieviešu basketbola čempionāts Latvijā.

_logo2
Eiropas sieviešu basketbola čempionātam, kas notiks Latvijā, akreditēts žurnālistu rekordskaits, Kopumā akreditācijas piešķirtas 200 žurnālistiem.
Grupu turnīra spēles Liepājā, kur spēlēs arī Latvijas izlase, apmeklēs 84 akreditētie žurnālisti, Valmierā viņu skaits sasniegs 64, vēl daļa akreditēto mediju pārstāvju ieradīsies uz izšķirošajām cīņām Rīgā.
Akreditācijas pieteikumus iesniedza 40 valstu, tostarp Austrālijas, Ķīnas, Japānas, Kataras, Tunisijas un ASV, mediji.

Pirmo reizi Latvijā notiks Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm! Valmierā, Liepājā un Rīgā par čempiona titulu cīnīsies 16 Eiropas spēcīgākās izlases

Liepājā un Valmierā noskaidrosies 12 labākās komandas, kuras 11.jūnijā turpinās cīņu Rīgā. Sadalītas divās grpās, divpadsmit komandas cīnīsies par astoņām vietām izslēgšanas spēlēs. Ceturtdaļfinālu uzvarētājas iegūs ceļazīmes uz 2010.gada pasaules čempionātu un turpinās cīņu par medaļām.

Pirmajā spēļu kārtā sacenšas 16 komandas četrās grupās:
A grupa: Čehija, Slovākija, Spānija, Ukraina;
B grupa: Grieķija, Latvija, Polija, Ungārija;
C grupa: Krievija, Lietuva, Serbija, Turcija;
D grupa: Baltkrievija, Francija, Itālija, Izraēla.Latvija: deviņas spēles cīņā par medaļām
Spēlēs ar Grieķijas, Polijas un Ungārijas valstsvienībām Latvijasü izlase Liepājā cīnīsies par vietu E grupā, kur iekļūs A un B grupu trīs labākās izlases (7. – 9. jūnijs, Liepāja).


E grupā Latvija sacentīsies ar A grupas ( Čehija, Slovākija, Spānija,
ü Ukraina ) trīs labākajām vienībām (11. – 16. jūnijs, „Arēna Rīga”).


E un F grupu četras labākās komandas no 17. līdz 20. jūnijam
ü izslēgšanas spēlēs „Arēnā Rīga” noskaidros jaunās Eiropas čempiones.


Latvijas sāncenses B grupā


Grieķija – septītās vieta 2004. gada Olimpiskajās spēlēs, šī gada kvalifikācijas turnīrā izcīnīja piecas uzvaras sešās spēlēs.
Polija – pieckārtējas Eiropas čempionātu medaļnieces, 1999. gadaü Eiropas čempiones (Katovicē, Polijā), kvalifikācijas turnīrā izcīnīja septiņas uzvaras astoņās spēlēs.
Ungārija – septiņas reizes Eiropas čempionātu medaļnieces,ü pieckārtējas Pasaules čempionātu dalībnieces un divkārtējas Olimpisko spēļu dalībnieces, kvalifikācijas turnīrā izcīnīja piecas uzvaras astoņās spēlēs.

Biļetes vari nopirkt ŠEIT

1238661169_ebw09_fiba_logo

EUROBASKET WOMEN 2009

Latvijas izlases sastāvs dalībai Eiropas Čempionātā:

Anete Jēkabsone-Žogota, Gunta Baško (kapteine), Zane Tamane, Liene Jansone, Zane Eglīte, Ieva Tāre, Dita Krūmberga, Aija Putniņa, Kristīne Kārkliņa, Anda Eibele, Aija Brumermane, Sabīne Niedola.

PIRMĀ UZVARA !!!

Ar graujošu uzvaru   Eiropas čempionāta finālturnīru svētdien Liepājā iesāka Latvijas sieviešu basketbola izlase, kas B grupas pirmajā spēlē ar 86:52 sagrāva Polijas valstsvienību.

Latvija pirmdien tiksies ar Ungāriju, bet otrdien – ar Grieķiju.

my-town-liepaja_03

ATKAL UZVARA !!!

Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupas otrajā mačā Liepājas olimpiskajā centrā Latvijas valstsvienība ar 76:59 uzvarēja Ungārijas izlasi.

basket-liepaja
Foto Autors: Ģirts Gertsons, 09.06.2009

Nākamo spēli Latvija aizvadīs otrdien plkst.20.15, kad spēkosies ar Grieķiju.

Šāda līmeņa sacensības Latvijā notiek otro reizi vēsturē – 1937.gadā Rīgā notika otrais Eiropas čempionāts basketbolā vīriešiem. Tomēr Eiropas čempionāti basketbolā Latvijā notiek jau trešo gadu pēc kārtas – 2007.gadā Valmierā sacentās kadetes, bet 2008.gadā Rīgā sabrauca labākie Eiropas juniori.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās ceturto reizi (trešo pēc kārtas), un līdz šim labākais sasniegums tai ir bijusi iepriekšējā čempionātā izcīnītā ceturtā vieta.

no Liepajas meitenes dosies uz Rigu

UZVARA !!!

Latvijas sieviešu izlase Liepājā izrāva uzvaru arī trešajā spēlē Eiropas čempionāta finālturnīra priekšsacīkšu kārtā, B grupas pēdējā spēlē

dramatiskā cīņā pagarinājumā ar 70:68 pieveicot Grieķijas valstsvienību.

Malači, atkal uzvara !!!!!!!!!!!!

Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien izcīnīja uzvaru Eiropas čempionāta finālturnīra otrās kārtas E apakšgrupas cīņā, ar rezultātu

65:47 (19:23, 15:8, 19:7, 12:9) pārspējot Čehijas nacionālo valstsvienību.


foto: Juris Zariņš

Pēc šīs uzvaras Latvija nodrošināja sev vietu turnīra ceturtdaļfināla kārtā.

DIŽĶIBELE, bet varbūt mirkļa vājums…

Pirmo zaudējumu Eiropas čempionāta finalturnīrā sestdien piedzīvoja Latvijas sieviešu basketbola izlase, kas E grupas otrajā spēlē ar 69:78 piekāpās Slovākijai.

Latvijas izlases spēlētājas šajā mačā pieļāva 23 kļūdas. !!!

Kā ziņots, Latvijas izlase pirmajā apakšgrupu turnīrā B apakšgrupā guva trīs uzvaras un izcīnīja pirmo vietu. Sākotnēji Latvija ar 86:52 sagrāva Polijas izlasi, tad ar 76:59 pārliecinoši pieveica ungārietes, bet pēdējā spēlē ar 70:68 pagarinājumā pieveica Grieķiju. Savukārt otrās kārtas pirmajā spēlē ar 65:47 pārliecinoši tika uzvarēta Čehijas valstsvienība.

Savukārt Slovākija A apakšgrupā ierindojās otrajā vietā. Sākotnēji slovākietes ar 77:55 uzvarēja Ukrainas izlasi, tad ar 65:58 pārspēja Čehiju, bet pēc tam ar rezultātu 54:71 atzina Spānijas valstsvienības pārākumu, E apakšgrupas pirmajā spēlē slovākietes ar 65:56 pārspēja polietes.

Jau ziņots, ka citās E apakšgrupas spēlēs sestdien Grieķijas izlase ar 62:45 (16:11, 14:11, 12:16, 20:7) pieveica Čehiju, bet spānietes ar 67:55 (13:15, 18:24, 22:6, 14:10) uzvarēja Polijas izlasi.

E apakšgrupā iekļuva A un B grupu trīs spēcīgākās komandas, līdzi ņemot savstarpējo maču rezultātus. Šajā grupā pirmās divas vietas patlaban ieņem Latvija un Spānija, kuru kontā ir pa trīs panākumiem.

Pēc otrā posma grupu turnīra spēlēm četras grupu labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, aizvadot vēl pa trīs mačiem un noskaidrojot galējo vietu kārtību.

Raudam tālāk

Latvijas sieviešu basketbola izlase ar zaudējumu noslēdza Eiropas čempionāta otrā posma sacensības, E grupas pēdējā spēlē ar rezultātu 60:67 piekāpjoties Spānijas nacionālajai valstsvienībai.

Tādējādi kļuvis skaidrs, ka turnīra ceturtdaļfinālā Ainara Zvirgzdiņa vadītā komanda tiksies ar F apakšgrupas otru spēcīgāko valstsvienību, kas būs vai nu Krievija, vai Francija.

Jāatzīst, ka pretinieces nospēlēja ļoti labi. Mūsu meitenes arī cīnījās no visas sirds un darīja, ko varēja, taču neizpildīja līdz galam spēles plānu. Mums bija uzdevums nezaudēt cīņās zem sava groza, bet Latvijas spēlētāju pieļautās kļūdas liecina par to, ka uzdevumu neizdevās izpildīt. Jāaizmirst šī spēle un jāgatavojas nākamajai

Tā Ainars Zvirgzdiņš par spēli

Nē… nu tak iet uz tās dižķibeles pusi… ĀRPRĀTS !

Eiropas sieviešu basketbola čempionātā otrdien „Arēnā Rīga” F grupas un otrā posma pēdējā spēle Francija negaidīti ar 72:66 uzvarēja Krieviju, tādējādi Latvijas izlase ceturtdien ceturtdaļfinālā tiksies ar pašreizējām Eiropas čempionēm krievietēm.

Atgādinām, ka divi ceturtdaļfināla pāri bija zināmi pirms šīs spēles – Baltkrievija tiksies ar Slovākiju, bet Itālija spēlēs ar Spāniju. Šīs spēles notiks  17.jūnijā. Abas pārējās ceturtdaļfināla spēles notiks 18. jūnijā, bet Latvijas spēle sāksies pulksten 20:15.

NU ATKAL…

Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien „Arēnā Rīga” piedzīvoja sāpīgu zaudējumu Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, pagarinājumā ar 64:69 piekāpjoties pašreizējai Eiropas čempionei Krievijai.

Kā nespēlē Liepajā tā cauri un pagalam. Vajadzēja spēlēt Liepajā, TE labāka aura…
Latvija tagad ceturtdien pulksten 13:15 spēlē par 5.-8.vietai tiksies ar Itāliju, bet Krievija pusfinālā spēlēs pret Spāniju, ar kuru tikās iepriekšējā Eiropas čempionāta finālā.

JA GAIDĀT, KA TEIKŠU MIERINĀJUMA VĀRDUS NĒ UN VĒLREIZ NĒ.

Eiropas čempionāta pusfinālā par piekto līdz astoto vietu Latvijas valstsvienības basketbolistes papildlaikā ar 66:68 zaudēja Itālijas izlasei. Un tātad visas cerības braukt uz pasaules čempionātu vējā.

SLIKTI SPĒLĒJA, SLIKTI IR PAR MAZ TEIKTS …. ČAMMAS…

Varbūt labākus panākumus viņas gūtu pozējot, reklamējoties….

Latvijas Nacionālā sieviešu basketbola izlase sagatavojusi unikālu kalendāru, kurā labdarības nolūkos kailas fotografējušās Latvijas Nacionālās sieviešu izlases basketbolistes. Šis drosmīgais un skaistais projekts, kur 12 izlases spēlētājas kailas fotografējas kalendāram

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu