ES…vēlas mazināt atkarību no Krievijas.

Turcijas galvaspilsētā Ankarā  tiks parakstīta ilgi gaidītā politiskā vienošanās par Nabucco gāzesvada būvi. Ar šī jaunā gāzesvada palīdzību Eiropas Savienība vēlas mazināt tās atkarību no Krievijas energoresursiem.
Politisko vienošanos parakstīs līderi no piecām Nabucco projektā iesaistītajām tranzītvalstīm – Turcijas, Bulgārijas, Rumānijas, Ungārijas un Austrijas.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Nabucco gāzes vads ir viens no veidiem, kā ES varētu mazināt savu atkarību no Krievijas gāzes piegādēm. Ar tā palīdzību no Centrālās Āzijas dienvideiropā ik gadu ieplūstu 31 miljards kubikmetru gāzes.

nabucco_maps

Jāvērš uzmanību uz 29.jūnijā noslēgto gāzes piegāžu vienošanos starp Azerbaidžānu un Krieviju. Nabucco rentabilitāti sākotnēji plānots nodrošināt ar Azerbaidžānā iegūto dabasgāzi.

Par paaugstinātu cenu pērkot Azerbaidžānas gāzi, Krievija cenšas mazināt Nabucco rentabilitāti , ar šādu soli Azerbaidžāna sūtīja skaidru brīdinājuma signālu ES un Nabucco projektā iesaistītajām valstīm, ka tālākas vilcināšanās gadījumā tai bez Nabucco ir arī citas gāzes tranzīta alternatīvas.

Grozi, kā gribi, bet Krievija tik viegli no saviem “lielgāzes”  impērijas titula neatteiksies. Atceramies, ka tiek būvēts “Nord Stream” un mums,  kā tiešā tuvuma esošai valstij var iznākt ciest.

Baltijas jūrā nogremdētās munīcijas, spridzekļu un dzīvsudraba daudzums nav zināms, jo šo informāciju kara laika sabiedrotie joprojām glabā noslēpumā, tomēr, pēc vācu žurnāla “Der Spiegel” aplēsēm… nogremdētā dzīvsudraba daudzums var sasniegt pat 1000 tonnu.

Jāatceras, ka Baltijas jūras virsējo slāņu ūdens nomainās 25 gadu laikā. Par ‘Nord Stream’ problēmām lasi Šeit.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *