Eiropas čempionāta posms, Rally Liepāja.

Rally Liepāja.

Pavisam drīz varēsim verot “Rally Liepāja” sacensības Kurzemes pusē. Latvijā notiks FIA Eiropas rallija čempionāta otrais posms “Rally Liepāja” no 31.janvāra līdz 2.februārim.

“Rally Liepāja” būs ne vien Eiropas rallija čempionāta otrais posms, bet arī 2014.gada Latvijas rallija čempionāta pirmie divi posmi.

Ziemas rallijam pieteikušās 79 autosportistu ekipāžas no 22 valstīm.

Dalībnieku vidū ir spēcīgi autosportisti. Eiropas rallija čempionāta otrajā posmā – “Rally Liepāja” – ar pirmo numuru trasē dosies īru pilots Kregs Brīns, kurš pagājušogad šajā rallijā izcīnīja 2.vietu.

Otrais starta numurs piešķirts šā gada pirmā WRC posma, Montekarlo rallija 2.pozīcijas ieguvējam Braienam Bufjē, bet trešais – “Škoda Motorsport” komandas līderim Esapekam Lapi.

No Latvijas čempionāta dalībniekiem augstākais numurs – ceturtais – piešķirts Vasīlijam Grjazinam (“SRT”), bet piektais iedots ātrajam un atraktīvajam poļu pilotam Kajetanam Kajetanovičam (“LOTUS Rally Team”).

Liepājas un Kuldīgas ceļos gan viesu, gan pašmāju autosportistiem divu dienu laikā būs jāveic 12 ātrumposmi 240 kilometru garumā. Trasē iekļauti dažādi ceļa segumi – gan grunts, gan asfalts un sniegs.

Rally Liepāja

Rallija maršruta karte paredz, ka 240 kilometrus garās sacensības Liepājas un Kuldīgas pusē sāksies piektdienas pēcpusdienā, kad autosportistiem būs jāveic kvalifikācijas braucieni un jāizvēlas sava starta pozīcija. Tādēļ, lai pienācīgi sagatavoties sacensībām, sportisti jau ierodas Liepājā.

Servisa parks šogad atradīsies laukumā blakus Zemnieku ielai (iepretim veikalam “Depo”).

Piektdien promenādē pulksten 19.30 tiks atklāts rallijs “Rally Liepāja”. Lai ikviens līdzjutējs varētu saņemt autosportistu autogrāfus, ir sagatavotas īpašas autogrāfu kartītes.

Pirmajā rallija dienā.

(sestdien, 1.februārī) servisa parks atradīsies un sacīkšu automašīnas bāzēsies Kuldīgā, bet otrajā rallija dienā (svētdien, 2.februārī) – Aizputē.

Sacensību atklāšanas un apbalvošanas pasākumu sarīkošanas vajadzībām Liepājā no 31.janvāra pulksten 10 līdz 2.februāra pulksten 23.59 vispārējai satiksmei tiks slēgta Vecā Ostmala posmā no Radio un Dzirnavu ielas krustojuma līdz Kuģinieku un Spīķeru ielas krustojumam.

Tajā pašā laika posmā Vecās Ostmalas posmā no Kuģinieku un Spīķeru ielas krustojuma līdz Spīķeru un Zviedru ielas krustojumam satiksme tiks organizēta caur Kuģinieku ielu.

Rallija centra darbības nodrošināšanai no 29.janvāra pulksten 8 līdz 2.februāra pulksten 21.30 tiks slēgta iebraukšana Olimpiskā centra galvenajā auto stāvlaukumā.

Rallija rīkotāji arī atgādina, ka piektdien, 31.janvārī, Liepājā būs slēgta SIA “Scantest” automašīnu tehniskās apskates stacija.

Svinīgā “Rally Liepāja” atklāšanas ceremonija notiks piektdienas, 31.janvāra, vakarā pulksten 19.30 Liepājas promenādē.

Pirmās cīņas ātruma posmos sāksies sestdien, 1.februārī, no rīta, kad paredzēti seši ātruma posmi, kuru laikā noskaidros arī Eiropas rallija čempionāta pirmā posma uzvarētājus.

Eiropas rallija čempionāta 1.posma uzvarētāju apbalvošana paredzēta 1.februārī pulksten 19.05 promenādē.

Savukārt svētdien, 2.februārī, rallija trešajā dienā, paredzēti “Rally Liepāja” seši noslēdzošie ātruma posmi, pēc kuriem sekos gan Eiropas, gan Latvijas rallija čempionātu otro posmu uzvarētāju apbalvošana.

Apbalvošanas ceremonija plānota 2.februārī pulksten 20.30 ostas promenādē.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad ziemas rallijā būs pavisam cits maršruts, kas iepriecinās arī pašus sportistus.

Skatītājiem ir iespēja doties uz ātruma posmiem gan Liepājas apkaimē, tostarp uz leģendāro Vecpils ātruma posmu, gan Kuldīgas pusē. Taču tiem, kuri nevēlas braukt tālu ceļu, rallistus iespējams vērot arī piektdien, 31.janvārī, Grobiņas apkaimē, kur norisināsies kvalifikācijas braucieni.

Kvalifikācijas braucieni ir būtiski, jo pēc to rezultātiem sacīkšu dalībnieki iegūs kārtas numurus.

Ziemas rallija rīkotāji piebilst, ka “Rally Liepāja” norisei līdzjutēji varēs sekot līdz ne tikai klātienē, bet arī kanālā “Eurosport” 59 pasaules valstīs, kur tiks translēti trīs raidījumi par notikumiem ātruma posmos.

Divi raidījumi tiks rādīti “Rally Liepāja” laikā sestdien un svētdien, savukārt “Rally Liepāja” notikumu kopsavilkums tiks rādīts otrdienā pēc rallija norises.

Papildus tam, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā šos raidījumus retranslēs kanāls TV6. Tāpat ziemas rallija norisēm varēs sekot līdzi, klausoties radio “Star FM”, kas šogad ir oficiālais rallija radio.

“Rally Liepāja” programma

Piektdiena, 31.janvāris

14:45 Kvalifikācijas posms (Grobiņas apkaime)
17:00 Preses konference un prioritātes braucēju starta pozīciju izvēle
19:30 “Rally Liepāja” atklāšanas pasākums Liepājas promenādē

Sestdiena, 1.februāris

9:00 Pirmās rallija automašīnas starts Liepājā (servisa parks Zemnieku ielā)
11:00-17:00 Zivju diena – pasākums bērniem un ģimenēm Liepājas promenādē
10:55 SS 1 – Sporta bārs OPTIBET 1 (skatpunkts Sporta bārs OPTIBET)
11:30 SS 2 – Kuldīga 1 (skatpunkts Delfi, skatpunkts Kuldīga)
13:40 SS 3 – ecoRent 1
14:35 SS 4 – Sporta bārs OPTIBET 2 (skatpunkts Sporta bārs OPTIBET)
16:25 SS 5 – ecoRent 2
17:30 SS 6 – Kuldīga 2 (skatpunkts Ramirent, skatpunkts Kuldīga)
19:05 Latvijas rallija čempionāta 1.posma uzvarētāju apbalvošana Liepājas promenādē

Svetdiena, 2. februaris

6:30 Pirmās rallija automašīnas starts Liepājā
8:00 SS 7 – Rallyofchampions.com 1
9:10 SS 8 – LDz Cargo 1 (skatpunkts LDz Cargo, skatpunkts Baltijas Helikopters)
11:00 SS 9 – Liepāja 1 (skatpunkts Liepāja)
11:50 SS 10 – Rallyofchampions.com 2
13:10 SS 11 – LDz Cargo 2 (skatpunkts LDz Cargo, skatpunkts Piparmētra)
15:00 SS 12 – Liepāja 2 (skatpunkts Liepāja)
16:25 Rally Liepāja finiša estakāde
18:00 Preses konference
20:30 FIA Eiropas rallija čempionāta 2. posma un Latvijas rallija čempionāta 2. posma apbalvošanas ceremonija Liepājas promenādē.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

6 Atziņas “Eiropas čempionāta posms, Rally Liepāja.”

 1. laimisk saka:

  Drīz viss ies vaļā!!!

 2. laimisk saka:

  skumji ir tas, ka ar katru gadu sarūk pašmāju autosportistu skaits, kuri piedalās rallijā. Vēl pērn bija vairākas liepājnieku ekipāžas, bet šogad tikai viena – Lepiksons ar pārinieku.

 3. dddf saka:

  Kur tad Seska meitiņa ar savu braucamo?

 4. sandris saka:

  Kurzemē tiek prognozēts sasalstošs lietus, kā dēļ var veidoties stiprs apledojums.

  Tas tik būs rallijs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. sandris saka:

  Pirmie trasē dosies Francijas autosportisti Roberts Consani un Vincents Landais, otrie – čehi Antonins Tlustaks un Jans Skalouds, bet trešie – ukraiņi.

  Īru autosportists Kreigs Brīns, kurš rallija laikā svinēs savu 24.dzimšanas dienu un kurš izcīnīja 2.vietu rallijā pērn, šogad trasē dosies 14-ais.

  Ar Latvijas licenci braucošais krievu pilots Vasīlijs Grjazins startēs 17-ais. Latvijas ekipāža – Vorobjovs un Mālnieks – trasē dosies 12-ie. Savukārt 13-ie startēs Lietuvas ekipāža.

 6. sandris saka:

  Somu autosportists Esapeka Lapi (“Škoda Fabia S2000”) svētdien triumfēja Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) Latvijas posmā “Rally Liepāja”.

  E.Lapi, kurš bija rallija līderis arī sestdien, pēc pirmās ziemas rallija dienas, svētdien uzvarēja četros no sešiem ātrumposmiem, kopējā ieskaitē par 34,7 sekundēm apsteidzot ar Latvijas licenci braucošo krievu pilotu Vasīliju Grjazinu (“Ford Fiesta S2000”).

  Pēc pirmās dienas starp abiem pilotiem bija vien 2,6 sekundes, bet svētdien soms demonstrēja pārliecinošu sniegumu, turklāt V.Grjazinu otrajā dienā piemeklēja ātrumkārbas defekti.

  Tikmēr trešo vietu izcīnīja īru sportists Kreigs Brīns (“Peugeot 207 S2000”), kurš pērn ziemas rallijā izcīnīja 2.vietu. K.Brīns līderim E.Lapi zaudēja vairāk nekā pusotru minūti.

  Savukārt Ralfam Sirmacim (“Ford Fiesta R2”) izdevās izcīnīt ceturto vietu 2WD grupā, bet Jānis Vorobjovs (“Mitsubishi Lancer Evolution X”) triumfēja “Production” kausa ieskaitē.

  Portāls jau informēja, ka francūzis Braiens Bufjē, uz kuru tika liktas lielas cerības, sestdien jau otrajā ātrumposmā izstājās no Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) Latvijas posma. Pēc pirmā “dopa” ar “Citroen DS3 S2000” automašīnu braucošais B.Bufjē bija rallija līderis, tomēr otrajā posmā viņš pēc dzinēja defekta bija spiests apstāties, bet vēlāk nespēja sacīkstes turpināt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top