Eiro simbols datora klaviatūrā un alt taustiņa izmantošana.

 

 

 Latvijā no 2014.gada 1.janvāra sākas eiro ( € ) lietošana, iespējams, ka tieši tagad Tu saproti , ka nav atrodams  Eiro simbols datora klaviatūrā.

Pirmais, kas var ienākt prātā pēc Jaunā Gada sagaidīšanas svinībām…

Var to eiro nokopēt 😉 no citu rakstiem internetā un ar ( copy -paste) palīdzību ievietot € savā rakstā.

Zinu, ka daži tā dara un tāpēc gribu “izravēt”  šādu jokainu rīcību no Tavas ikdienas.

Teiksim tā:
“Par godu € ieviešanai sāksim lietot pareizos datora klaviatūras taustiņus!”

Neko jaunu nepateikšu, jo pēc būtības tas Tev būtu bijis jāzina. Tomēr labāk vienreiz atkārtot zināmo, nekā saspringt uz vienkāršu darbību veikšanu ar datora taustiņiem.

Tātad… Eiro simbols datora klaviatūrā.

Varianti:

1. Windows vidē, ja vien nav instalēta veca “Apostrofs”** versija, € simbolu var dabūt kā Ctrl+Alt+E.
2. Mac, ja ieslēgta latviešu klaviatūra, to var dabūt kā Option+Shift+Q.

3.Turi nospiestu Alt un vienlaicīgi ar ciparu tastatūru raksti 0128 ( Darbojas neatkarīgi no tastatūras izkārtojuma, valodas, fonta utt.
Dažos izkārtojumos darbojas labais Alt+E.)

4. Ja izmanto Latvian (QWERTY) izkārtojumu, respektīvi, garumzīmes ievada pieturot labo Alr, to var ievadīt nospiežot [Labais Alt] + [4]
Alt Gr + 4
Alt Gr ir Alt taustiņš pa labi no garā space taustiņa. nospied Alt Gr un neatlaižot 4 augšējā taustiņu rindā.

**Latvian QWERTY – Apostrofs ir Microsoft Windows iebūvētā iespēja pārejai uz latviešu burtu. Iespējas ir divas, izmantot Laacz programmu ar kuras īpatnībām vari iepazīties šeit. Vai arī vadoties no www.dzoka.lv rekomendācijām.

Un Tagad uzmanību!

Ļoti nopietniem dator-urķiem!

Microsoft laidis klajā atjauninājumu KB2905454, kas ļauj lejupielādēt vai manuāli nomainīt Latvijas latu (Ls) simbolu uz eiro (€). Atjauninājums ir pieejams jau tagad un izmantojams no 2014. gada 1. janvāra.

Atjauninājums pieejams šādām operētājsistēmas versijām: Windows 8, Windows Server 2012, Windows 7 1. servisa pakotne (SP1), Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2008 2. servisa pakotne (SP2).

 Tomēr tas nebūt vēl  nav viss, ko mēs kopīgi iemācīsimies!

Izmantosim alt taustiņu un iegūsim daudz dažādu papildus iespēju!

Notikti daudzi to zina, bet varu ar pārliecību varu teikt, ka daudziem šis vienkāršais risinājums ir piemirsies vai arī vispār nav zināms…
Izmantojam taustiņu Alt, taustiņu + un ciparu blokā ciparus1,2,3,4 utt.

Kāpēc tas vajadzīgs ?

Varam jau smaidiņus ātri ielikt tāpat 🙂 , jā var … bet šoreiz iesaku ieskatīties iespējās kuras nav par ļaunu šad un tad izmantot un pielietot.

Piemēram, ↑ noder vai ne… vai arī ♫ un šī zīme ♂

Domāju, ka saprati …noderīga lieta…

Kā to izdarīt?

Vienkārši…

Nospied Alt un neatlaid, pēc tam taustiņu + un ciparus vai ciparu…attiecīgi kādu zīmi gribi iegūt.

Lūk burvīga tabuliņa zīmju rakstīšanai :

alt + 1 = ☺
alt + 2 = ☻
alt + 3 = ♥
alt + 4 = ♦

alt + 5 = ♣
alt + 6 = ♠
alt + 7 = •
alt + 8 = ◘
alt + 9 = ○
alt + 10 = ◙
alt + 11 = ♂
alt + 12 = ♀
alt + 13 = ♪
alt + 14 = ♫
alt + 15 = ☼
alt + 16 = ►
alt + 17 = ◄
alt + 18 = ↕
alt + 19 = ‼
alt + 20 = ¶
alt + 21 = §
alt + 22 = ▬
alt + 23 = ↨
alt + 24 = ↑
alt + 25 = ↓
alt + 26 = →
alt + 27 = ←
alt + 28 = ∟
alt + 29 = ↔
alt + 30 = ▲
alt + 31 = ▼
alt + 177 = ▒
alt + 987 = █

Eiro simbols datora klaviatūrāHA! ha! Ha!

€ € €  Nebūs lieki atgādināt, ka mums tagad ir eiro € € €

Latvija pievienosies eiro zonai 2014.gada 1.janvārī.

Šajā dienā eiro nomainīs latu pēc oficiālā pārejas kursa (1 eiro = 0,702804 lati jeb 1 lats = 1,42 eiro).

– 2014. gada pirmās divas nedēļas apgrozībā būs abas valūtas; atlikums gandrīz visos skaidras naudas darījumos (izņemot sabiedrisko transportu) tiks izdots eiro; lats pārstās būt likumīgs maksāšanas līdzeklis 2014.gada 15.janvārī.

– Cenu norādīšana divās valūtās turpināsies vēl 6 mēnešus pēc eiro ieviešanas.

– Latus pret eiro bez maksas un pēc oficiālā pārejas kursa varēs mainīt: līdz 2014.gada 31.martam 302 reģionālajās pasta nodaļās; līdz 2014. gada 30. jūnijam – komercbankās; mūžīgi – Latvijas Bankā; lata banknotes un monētas pret eiro mainīs neierobežotā daudzumā, un šis pakalpojums ir bezmaksas.

– Tomēr jāatceras, ka ērtākais veids, kā apmainīt savu naudu, ir bezskaidra nauda; eiro ieviešanas dienā visi latos denominētie bezskaidrās naudas atlikumi kontos, kā arī finanšu instrumenti (akcijas, aizdevumu līgumi u.c.) automātiski tiks konvertēti eiro.

– Latvijas latus pret eiro mainīs arī visās citās eiro zonas valstīs – to nacionālās centrālās bankas bez maksas šo pakalpojumu sniegs no 2014.gada 1.janvāra līdz 28.februārim; noteikts, ka katra persona katrā darījumā jebkurā dienā var apmainīt līdz 1000 eiro.

– Lai nodrošinātu raitu un sekmīgu pāreju uz eiro, gadu mijā pastiprinātā režīmā strādās naudas apritē un tirdzniecībā iesaistītie, tostarp arī Latvijas Banka; Latvijas Bankas klientu kases Rīgā, Daugavpilī, Liepājā strādās ne tikai darbadienās, bet arī 1.janvārī (no pulksten 11 līdz 15).

– Arī pēc eiro ieviešanas Latvijas Banka nodrošinās starpbanku maksājumu sistēmu raitu darbību; Latvijas Banka rūpēsies par Eiropas mēroga eiro bruto norēķinu sistēmas TARGET–2 Latvija un Elektroniskās klīringa sistēmas (EKS) darbību eiro.

– Izmaiņas skars Latvijas Bankas vietni www.bank.lv; saistībā ar Latvijas Bankas funkciju maiņu Latvijas naudas tirgus procentu likmes (Rigibid/Rigibor) nomainīs Eiropas Centrālās bankas noteiktās (Euribor); Latvijas Bankas noteiktie valūtu kursi tiks aizstāti ar Eiropas Centrālās bankas publicētajiem eiro atsauces kursiem; informāciju par lata dizainu un drošības pazīmēm aizstās attiecīgas ziņas par eiro banknotēm un monētām.goroskop-na-2014-god_14

– Lai gan Latvijā apgrozībā visvairāk būs eiro monētas ar Latvijas dizainu, eiro zonā likumīgs maksāšanas līdzeklis ir visas eiro monētas, proti, šeit apritē būs arī citu valstu izlaistās eiro monētas, savukārt ar Latvijas monētām varēs norēķināties citās eiro zonas valstīs.

– 2014.gada 13.janvārī Eiropas Centrālā banka prezentēs otro Eiropas sērijas eiro banknoti – ar 10 eiro nominālu. Apgrozībā (paralēli septiņām pirmās sērijas eiro banknotēm) jau kopš 2013.gada maija atrodas jaunā 5 eiro banknote.

Jaunās 10 eiro banknotes apgrozībā nonāks 2014.gada gada vidū, līdz ar to pietiekams laiks sagatavoties būs gan skaidrās naudas apstrādātājiem un profesionāliem naudas lietotājiem (kasieriem, banku darbiniekiem utml.), gan ikvienam patērētājam.

Tas par eiro, bet ko mums sagatavojusi valdība?

Skatāmies un izdarām secinājumus:
2014_izmainas_web

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top