Ēģiptiešu protesti prasa upurus. (video)

Ēģiptē jau sešas dienas notiek protesti, kuros cilvēki pieprasa prezidenta atkāpšanos. Mubaraks sestdienas rītā atcēla valsts valdību. Nemieros apmēram 125 cilvēki nogalināti un, kā vēsta mēdiji, starp tiem ir divi bērni. Vairāki simti cilvēku ir cietuši.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Vairākas pasaules valstis svētdien sākušas savu pilsoņu evakuāciju no Ēģiptes, kur  pieņemas spēkā nemieri.

Desmitiem tūkstoši cilvēku izgājuši galvaspilsētas Kairas, kā arī citu pilsētu ielās, saucot, “brīvību” un “tauta vēlas režīma krišanu”.

Protestētājiem Kairā izdevās pārraut policijas izveidotās barjeras. Pūlis arī aicināja pie māju logiem stāvošos piebiedroties demonstrācijai. Vairākās vietās protestētāju apspiešanai policija izmantoja asaru gāzi un gumijas lodes.

Neraugoties uz demonstrāciju aizliegumu un draudiem arestēt tos, kas tam nepakļausies, demokrātijas atbalstītāju jaunatnes organizācija “6.aprīļa kustība” – kustība, kas ir pašreizējo nekārtību “dzinējspēks” – apliecināja, ka demonstrācijas turpinās.

“Mēs esam sākuši, un mēs neapstāsies,” sacīja kāds demonstrants.

Cairo in violent chaos2

Egypt 261

Egypt 14

Egypt 12

Egypt 11

Egypt 08

Egypt 05

Egypt 04

PAPILDINU 02.02.2011

Kairā sākušās sadursmes starp Mubaraka atbalstītājiem un pretiniekiem

Abu pušu pārstāvji sākuši viens otru apmētāt ar akmeņiem. Galvenās sadursmes notiek Ēģiptes Senatnes muzeja priekšā. Vairākas grupas iesaistījušās dūru cīņās, bet daži kautiņa dalībnieki izmanto mietus.

Laukumu ielenkusi armija, un karavīri, stāvot uz tankiem, mēģina pūli nomierināt, taču aktīvi notiekošajā neiejaucas.

Tikmēr opozīcija apgalvo, ka demonstrantiem uzbrukuši civilā tērpti policisti.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

3 viedokļi par “Ēģiptiešu protesti prasa upurus. (video)

 • .
  .

  I.februārī.2011.g Ēģiptes lielākajā pilsētā Kairā paredzētajā protesta akcijā pret ilggadējo Ēģiptes prezidentu Hosni Mubaraku varētu piedalīties vairāk nekā miljons cilvēku, cer akcijas rīkotāji, vēsta “Al – Jazeera”.

  “Al Jazeera” norāda, ka militāro vienību mēģinājums nobloķēt ceļus uz Kairu ir cietis neveiksmi, un pēdējās dienās no citiem valsts apgabaliem Kairā ierodas arvien vairāk pret valdību noskaņotu ēģiptiešu.

  Protestu rīkotāji uzsver, ka protesti turpināsies tik ilgi, kamēr Mubaraks būs pie varas un netiks žēloti nekādi līdzekļi mērķa sasniegšanai

  Atbildēt
 • .
  .

  Protestu akcijas, kas vietumis izvērtušās par grautiņiem, ilgst jau astoņas dienas. ANO novērotāju aplēses liecina, ka nemieros gājuši bojā
  vairāk nekā 300 cilvēku,
  bet aptuveni 3000 guvuši ievainojumus.

  Atbildēt
 • .
  .

  Ņemot vērā nestabilo situāciju Ēģiptē, ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis (V) aicina Latvijas iedzīvotājus pašlaik pilnībā atturēties no jebkura veida braucieniem uz Ēģipti, informē Ārlietu ministrija.

  Tiem ceļotājiem, kuri joprojām atrodas Ēģiptē, iespēju robežās jāuzturas telpās un tās ieteicams pamest tikai īpašas nepieciešamības gadījumā, iesaka ministrija.

  Visiem, kuriem nepieciešama konsulārā palīdzība vai kāda informācija saistībā ar ārkārtas situāciju Ēģiptē, jāsazinās ar Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu pa diennakts

  dežūrtālruni +371 29287398 vai Latvijas vēstniecību Kairā pa tālruni: +202 2 738 4188.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *