Ēdu daudz, liekā svara problēma ir tavā galvā
Ēdu daudz.
Vai tu piekrīti, ka mēs ēdam automātiski, vai, ka mēs nekontrolējam šo procesu. Varbūt tomēr, mēs neēdam automātiski! Katru reizi, kad devīgā roka sūta mutē ēdienu, mēs faktiski nolemjam: “Šo gardumu gribu!”
Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:Katru reizi, kad atturamies no noteikta ēdiena, piemēram, atsakāmies no otrā kūkas gabala, mēs pieņemam lēmumu: “Šo tagad nevar ēst!” Tas ir, mēs vai nu ļaujam sev kaut ko ēst, vai aizliedzam.
Ēdu daudz, iemesli.
Šie lēmumi par atļauju vienmēr ir balstīti uz dažiem iemesliem. Es esmu to pelnījis, tas ir noderīgi. Vai pretēji, tas ir kaitīgi, un tas nav iekļauts manā uztura plānā.
Lai pamanītu šo lēmumu esamību, dažiem vienkārši būs jānovēro sevi, katru reizi jautājot sev: “Kāpēc es varu? Vai man vajadzētu to baudīt tagad?”
Citiem tautiešiem lēmumu pieņemšanas process būs grūtāks. Iespējams, jums būs jāsaglabā detalizēta pārtikas dienasgrāmata, kurā būs sleja “Kāpēc es to ēdu”.
Iekšējais konflikts ir cīņa starp personības daļām, un bieži vien šāda cīņa noved pie vienas daļas destruktīvas “uzvaras” pār otru.
Kamēr nebūs “pamiers”, liekā svara problēma tavā dzīvē būs visu laiku.
Šī konflikta dēļ cilvēks zaudē spēju baudīt dzīvi. Pastāvīgi saspringts, klāt visam stress, tāda situācija vienmēr saasina problēmu. Piemēram, pārēdoties, var izdalīt divas personības daļas, kas veido dažādus uzvedības modeļus.
Viens it kā saka: “Es gribu sevi nomierināt ar ēdienu un aizmirst visas šīs nepatīkamās pieredzes ar diētu” vai “Es gribu izbaudīt šī deserta pārsteidzošo garšu.”
Otrā daļa “aicina”.
“Nekavējoties beidz ēst, paskaties, kāds tu izskaties, kāds ir kļuvis tavs ķermenis!” Abas šīs daļas, tāpat kā svari, dominē pārmaiņus, konfliktējot viena ar otru. Vienas daļas nomākšana nepalīdzēs novērst lieko svaru. Mūsu uzdevums šajā gadījumā ir šīs daļas saskaņot.
Ēdu daudz, veiksim nelielu eksperimentu.
Izstiepiet roku sev priekšā un iedomājieties, ka jums ir 3 gadi un jūs sniedzaties pēc konfektes skaistā iesaiņojumā. Pēkšņi jūs dzirdat mātes saucienu, kas ir noraizējusies par diatēzi: “To nedrīkst!” Šķiet, ka jūs, turpinot vilkt savu roku, vienlaikus velciet to atpakaļ ar tādu pašu spēku.
Kas notika?
Roka saspringa un trīcēja. Šādu GRIBAS un NEDRĪKST konfliktu rezultātā saspringst viss ķermenis, cieš organisma izvadīšanas un attīrīšanas funkcijas. Rodas aizcietējumi, gremošanas traucējumi, papildus liekais svars.
Atcerieties, ka pat tad, ja kāda daļa no mums nepatīk, mēs to nevaram iznīcināt, jo aiz tās stāv daļa no mūsu būtiskās kvalitātes, mūsu “enerģijas”, un tā ir neiznīcināma.
Jo vairāk cenšamies atbrīvoties no tā, kas mums nepatīk, jo vairāk tas iznāk ārā, saasinot konfliktu.
Atceries, ka tikai ar pieņemšanu, nevis nosodījumu, var tuvoties īstai transformācijai.
Ēdu daudz, kā mēs saskaņosim karojošās daļas?
Es ierosinu rīkoties šādi. Divas galvenās apakš personības, ar kurām tiek piedāvāts strādāt ir “Pārēšanās” un “Kontrolēšana”, kas faktiski ir pretrunā viena ar otru.
Tomēr jums noteikti jāpiešķir viņām savi vārdi, piemēram, “Kalvītis” un “Kariņš”, “Pumps (th)” un “Slim (th)”, “Rīkums” un “Skolotājs”. Vissvarīgākais ir tas, ka tie ir jūsu apakš personību vārdi.
Tad ir divas iespējas ar to strādāt: vai nu rakstiski, sadalot lapu divās kolonnās atbilstoši apakš personībām, vai arī novietojot vienu pret otru krēslus.
No kuriem katrs piederēs divām jūsu daļām, pārejot no vienas uz otru. Jūs identificēsiet sevi ar katru no tiem. Tad mēs sākam vadīt dialogu, uzdot jautājumus, atbildēt uz tiem katras apakš personības vārdā.
Jautājuma iespējas.
– Kāds ir tavs mērķis?
– Kāpēc tu to dari?
– Kāpēc tu esi šeit?
– Ko tu gribi?
– Ko tev vajag?
– Ko tu iesaki?
No kā tu tik uzmācīgi sargājies?
Dialoga procesā var izcelties strīds, pamodīsies naids, nekautrējies izteicienos un turpiniet. Galvenais uzdevums ir
vienoties, saprasties, rast kompromisu un kopīgu risinājumu.
Šo metodi ir ļoti noderīgi izmantot vēlmju vājuma periodos vai akūtas vēlēšanās iznīcināt liekos kilogramus. Cilvēkiem, kas nav pazīstami ar psiholoģiju, metode var šķist traka, taču tā darbojas lieliski.
Labu Dienu!