Džordž Soross, spekulanta un filantropa sirdsapziņa

Džordž Soross.

Latvijā asociējas ar diezgan “netīru” miljardieri. Viņa darbi “tiek locīti” dažādās izteiksmēs un interpretācijās. Tieši tā, “locīts” no mega-spekulanta līdz filantropa lauriem un daudzu labu darbu iesācēja goda.

Ja atceramies, tieši Sorosa fonds bija tas, kas sekmēja latviešu valodas apmācību cittautiešiem. Gan jāsaka ar nožēlu, ka īpašus sasniegumus pasākums nav guvis.

Džordž Soross, kas viņš ir?

Jauks večuks un labdaris vai nežēlīgs kapitālisma plēsoņa? Lai ieskicētu viņa prāta un sirdsapziņas vērtību jāsāk atcerēties viņa biogrāfijas līkloči.  Giardži Švarcs (Gyargy Schwartz),  Džordž Soross, dzimis 1930. gada 12. augustā Ungārijā ebreju ģimenē.

Izplatoties nacismam, viņš savu uzvārdu pārmainīja uz Soross, kas atvieglināja viņa asimilēšanos tā laika sabiedrībā. Laikā, kad Ungārijā sākās Hitlera valdīšana un ebreju slepkavības,  Džordžs Soross iesaistījās neglītā darbā.

Ar cilvēku, kura uzdevums bija ebreju īpašumu aprakstīšana un konfiscēšana.

Tas notika 1944. gadā, kuru Džordžs Soross atkārtoti nosaucis presē par “Vislabāko gadu manā dzīvē”. Par to, ka ar viņa tiešu līdzdalību tika laupīti viņa radinieki un tautieši Sorosam, kā redzams sirdsapziņas pārmetumi nav iesēdušies atmiņā.

Tad sekoja mācības un zinību papildināšana par finanšu lietām un 1956. gadā Soross pārcēlās uz Ņujorku, kur viņš strādāja  ASV finanšu centrā Volstrītā, kur arī  sāka uzkrāt savu bagātību.

Džordž Soross, hedžfondi un valūtu spekulācijas.

Soross šajos darījumos ir nežēlīgs, amorāls un viltīgs. Tā nu būtu tāda maza skicīte lai varētu saprast viņa “interesanto” domāšanas veidu. Ja runājam par filantropiju, tad nu ir skaidrs, ka Soross izliekas par filantropu, bet patiesībā aizstāv pats savas intereses.

Lūk pats pēdējais pierādījums, kas no malas varētu izskatīties, kā labdarības paraugstunda. Ziedot vai atdot vienu miljardu dolāru ar viltīgu plānu zem labdarības.

Džordžs Soross  atdod ārējiem investoriem naudu (vienu miljardu) no sava aptuveni 26 miljardu ASV dolāru lielā hedžfonda.

Par iemeslu šādam lēmumam minot stingrākus noteikumus hedžfondu darbībai, kādus ieviesusi ASV prezidenta administrācija. Šādi Soross noslēgs savu daudzu gadu ilgo darbību, kā hedžfondu menedžeris, pārveidojot savu fondu par ģimenes kompāniju.

Atgādinu, ka ārējiem investoriem pieder tikai miljards ASV dolāru no viņa fondā ieguldītās naudas, bet pārējie 25 miljardi ASV dolāru ir paša Sorosa īpašums.

Tātad kārtējais viltīgais Ungārijas ebreja gājiens.

Hedžfondi.

Hedžfondi domāti nelielam skaitam ļoti turīgu cilvēku. Hedžfondi tiecās uz absolūto nevis relatīvu peļņu. Tas nozīmē, ka par mērķi netiek izvirzīts pārspēt. Piemēram, akciju tirgus indeksu, bet gan nopelnīt cik daudz vien iespējams attiecīgajā situācijā.

Tas var tikt panākts ar dažādām agresīvām stratēģijām un instrumentiem.

Džordž Soross
Šo fondu stratēģijas saistītas ar tirgus nepilnību atrašanu un izmantošanu, nenovērtētu instrumentu atrašanu un spekulatīvu likmju izdarīšanu attiecībā uz dažādiem notikumiem ekonomikā.

Džordž Soross, labie un sliktie darbi.

Viņš kļuvis par vienu no bagātākajiem cilvēkiem pasaulē, galvenokārt, pateicoties viņa veiksmīgajiem ieguldījumiem finanšu tirgos.

Viņa labie darbi.

Filantrops. Soross ir aktīvs filantrops, un viņš ir nodarbojies ar daudzām labdarības iniciatīvām. Viņš ir nodrošinājis finansiālu atbalstu daudzām cilvēktiesību, izglītības un veselības aprūpes organizācijām visā pasaulē. Viņš ir arī veicis ieguldījumus izglītības reformās un cilvēktiesību aizsardzībā.

Atbalsts demokrātijai un brīvībai. Soross ir atbalstījis organizācijas un kustības, kas cīnās par demokrātijas stiprināšanu un cilvēktiesību ievērošanu, it īpaši Austrumeiropā un citās autoritāros reģionos.

Finansiāla atbalsta sniegšana krīzes laikā. Viņš ir nodrošinājis finansiālu atbalstu ekonomikas krīžu laikā, piemēram, piedaloties finanšu spekulācijās un atbalstot finanšu sistēmas stabilizāciju.

Džordž Soross un kritika.

Spekulācija un finanšu tirgi. Džordžu Sorosu bieži kritizē par spekulācijām un finanšu tirgu manipulācijām. Daži uzskata, ka viņa darbība ir negatīvi ietekmējusi ekonomikas stabilitāti un izraisījusi valūtu krīzes dažās valstīs.

Politiskā iesaistīšanās, Soross ir bijis politiski aktīvs un ir devis finansiālu atbalstu dažām politiskajām kampaņām un organizācijām. Tas ir izraisījis kritiku no tiem, kuri viņu uzskata par politisku ietekmes izmantošanu.

Teorijas par slepenu kontroli. Daži konspirāciju teorētiķi un politiskie pretinieki ir mēģinājuši attēlot Džordžu Sorosu kā cilvēku, kurš slepeni kontrolē pasaules notikumus un politiku, izmantojot savu finansiālo ietekmi.

Kopumā viedokļi par Džordžu Sorosu ir ļoti dalīti, un daudzi cilvēki novērtē viņa filantropiskos darbus un centienus atbalstīt demokrātiju un cilvēktiesības, bet viņu kritizē par viņa finanšu darbību un politisko ietekmi.

Ir svarīgi ņemt vērā dažādas perspektīvas un pētīt faktus, lai veidotu informētu viedokli par šo personību. Vissliktākā aura ir viņa dalība otrā pasaules kara laikā. Lūk tāds ir Džordž Soross un no labdara šeit nav ne miņas.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *