Dzīvot sev, vai egoisms ir slikti, sāc dzīvot savādāk

Dzīvot sev.

Lai ko jūs neteiktu es veselīgā egoismā neko sliktu nesaskatu. Gluži otrādi visam par spīti redzu tikai labo. Rodas pamatots jautājums, kāpēc?

Kāda ir atšķirība starp veselīgu egoismu un neveselīgu?

Veselīgs savtīgums ir tad, ja zini, kā parūpēties par sevi un savām vajadzībām, sakārto savu dzīvi tā, kā tev patīk. Svarīgi ir tas, ka proti lūgt palīdzību, kad tā ir vajadzīga, un tajā pašā laikā esi pietiekami uzmanīgs pret citiem.

Neveselīgs savtīgums ir tad, kad jūs mēģināt apmierināt savas vajadzības uz citu cilvēku rēķina ar manipulācijām, tiešu šantāžu, citu cilvēku ētisku robežu pārkāpšanu.

Tātad, esmu nonākusi pie secinājuma, ka veselam egoismam nav slikta pieskaņa. Jūs esat vissvarīgākais cilvēks savā dzīvē, un jūsu vajadzībām ir jābūt pirmajā vietā.

Dzīvot sev, vai ne tā?

Bieži gadās, ka cilvēki par to aizmirst un sāk dzīvot citu dēļ. Dzīvo priekš vecākiem, bērniem, vīra pat draudzenes. Tavai zināšanai, citiem šādi cilvēki ir ērti, jo ir ļoti patīkami atrasties viņu tuvumā.

Kāpēc?

Pavisam vienkārši, viņi tik viegli pielāgojas citu cilvēku vajadzībām, ka aizmirst par savām!
Šis ceļš ir uz nekurieni. Ja tu nedzīvo savu dzīvi, neviens to tavā vietā nedarīs.

Dzīvot sev

Cenšoties izpatikt visiem apkārtējiem, ir ļoti viegli apmaldīties dzīves labirintos un pilnībā pazaudēt sevi.

Pārbaudi sevi, atbildot “jā” vai “nē” uz apgalvojumiem, ko rakstīšu zemāk.

1. Es labi zinu savas vajadzības un zinu, kā organizēt savu dzīvi tā, lai vajadzības būtu izpildītas.

2. Es saprotu savus ierobežojumus un zinu, kā pareizi ar tiem tikt galā.

3. Man ir tiesības uz savu viedokli jebkurā jautājumā.

4. Es varu lūgt palīdzību un atbalstu, bet es neapvainojos, ja otrs šobrīd nevar man to sniegt.

5. Es ņemu vērā citu cilvēku intereses, bet parasti savas intereses lieku pirmajā vietā.

6. Man ir tiesības atšķirties no citiem cilvēkiem un šīs atšķirības man nesagādā diskomfortu.

7. Man ir tiesības vēlēties, sasniegt, atlaist, atstāt malā – vispār darīt jebko ar savu dzīvi un notikumiem, kas tajā notiek.

Ja uz lielāko daļu apgalvojumu atbildējāt “jā”, apsveicu, jūs zināt, kā dzīvot sev. Ja ir vairāk atbilžu “nē”, šī ir iespēja padomāt par to, kura dzīvi tu patiesībā dzīvo.

Dzīvot sev, kāpēc ir tik grūti vienkārši būt pašam?

Tiek uzskatīts, ka “būt pašam” ir universāla metode, ar kuras palīdzību var nonākt pie absolūtas brīvības, laimes, vienlīdzības un brālības. Varbūt tas tā ir, bet  galvenais jautājums paliek, kā tieši tas būtu jādara?

“Esi pats” nav jābūt vienādam ar “Mainies tūlīt”

Iedomājieties, ka dodaties uz pirmo randiņu vai svarīgu darba interviju. Tu esi noraizējies, nervozs, uztraucies. Draugs vai radinieks tev saka: “Neuztraucies, esi tu pats, un viss izdosies.”

Bet viltība ir tāda, ka šobrīd jūs esat noraizējies cilvēks. Izrādās, ka tev tiek piedāvāts kļūt nevis par sevi, bet par kādu citu – nesatraucošu, par miera un pašapziņas balstu.

Ieteikuma “esi pats” piekritēji bieži aizmirst, ka būt pašam nozīmē ne tikai būt burvīgam, mīļam, drosmīgam, gudram utt. Tas ir arī nedrošs, apmulsis, skumjš, noraizējies, neatkarīgi no tā.

Ko īsti nozīmē “būt pašam”?

Būt pašam nozīmē pieņemt sevi ar visām emocijām (arī smagajām), ar visām negācijām, spriedzi, sajūsmu. Tas nozīmē pieņemt sevi tādu, kāds esat šobrīd.

Liekais vai nepietiekams svars, ar skaistu matu griezumu vai pliku galvu, draugu un radinieku pūlī vai globālā vientulībā.

Dzīvot sev, tas ir galvenais, vai jūs nepiekrītat?

Būt pašam nozīmē būt godīgam, nemēģināt attēlot to, kas neesi, un visbeidzot pieņemt sevi ar visām priekšrocībām un trūkumiem.

Dzīvot sev, jums ir jāpamēģina.

Visās šajās “pūlēs” ir viena svarīga nianse, kas parasti izvairās no “vienkārši esi tu” piekritējiem. Lūk, šī nianse: lai mainītos uz labo pusi, vispirms vajag pa īstam kļūt par sevi, iepazīt sevi, pieņemt sevi un tikai pēc tam izvirzīt reālus mērķus.

Mērķus uz kurieni vēlies nokļūt un kam vēlies būt klāt.

Cilvēks, kuram nepatīk komunicēt ar citiem cilvēkiem, nekļūs par labu pārdošanas vadītāju. Meitene, kas ienīst virtuvi, tās tiešākajā nozīmē, nekļūs par pavāru.

Tieši tāpat kā jaunietis bez atbilstošiem fiziskajiem datiem nekad neiegūs zelta medaļu olimpiādē.
Turklāt, kā saka mana draudzene ( es viņai pilnībā piekrītu): vajag pamēģināt būt egoistei un izkopt savas prasmes un varēšanu.

Ja kas, ir grūti vienkārši būt pašam: šī frāze bieži tiek šifrēta “mainies nekavējoties”, “kļūsti labāks”, “atmet savas emocijas par labu piemērotākām” utt.

Jo vairāk tu centīsies “būt tu pats” (lasi – uzlabota sevis versija), jo vairāk pūļu tam pieliksi, jo ātrāk pārvērtīsies par labu egoisti priekš sevis.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top