Dzīvot Liepājā, pārdomas un secinājumu par dzīvi, tagad

Dzīvot Liepājā nozīmē just, mīlēt un uzklausīt otru.

Darīt to, kas patīk un to, kas liek tev justies laimīgam. Dzīvot Liepājā, šķiet ka tā ir labākā vieta Latvijā. Liepāja ir trešā lielākā pilsēta Latvijā, bet pietiekami maza, lai visur varētu aiziet kājām.

Dzīvot Liepājā nozīmē baudīt balto smilšu pludmali, Jūrmalas parku. Apmeklēt tirgu, koncertzāli, teātri, ostas promenāde. Viss, gandrīz, rokas stiepiena attālumā.

Ko tagad?

Vai par to, kā dzīvot Liepājā.

Ko darīt liepājniekam laikā, kad netālu ir karš? Lai atjaunotos sajūta, ka tomēr dzīvojam ar pārliecību par labu nākotni.

Pirmkārt, nedari lietas, kuras nevēlies darīt.

Vadīties pēc principa – Es nesaku “Nē” tāpēc, ka es esmu aizņemts. Es saku “Nē”, tāpēc, ka es nevēlos būt aizņemts.

Laikam otrkārt, organizē atpūtu mājas.

Galda spēles ir lieta, kuru var mainīt un aizdot, neieguldot papildus finanšu resursu, bet nodrošinot jaunas un nebijušas emocijas.

Treškārt, dodies pastaigā dabā. Vienatnē!

Atrašanās dabā sniedz iespēju veikt dziļākas ieelpas un izelpas. Parunāties pašiem ar sevi un pievērst uzmanību daudz lielākām parādībām mūsu dzīvē.

Vērot viļņu kustību, mākoņu iešanu, izjust vēja spēku, pamanīt dzīvo mums apkārt. Būtu grūti atrast cilvēku, kurš teiktu, ka atrašanās dabā to padara nervozu un nelaimīgu. Dzīvot Liepājā ir labi, jo daba ir visapkārt.

Ceturtkārt, garlaikojies.

Atļauj sev garlaikoties. Atvēlot laiku, kurā nav ierīces vai kāda cita palīglīdzekļa, kurš var Tevi izklaidēt. Ļauj savam prātam pašam izdomāt veidus, kā piepildīt brīvo brīdi.

Tā nav slinkošanu, kad tu apzināti izvēlies nedarīt lietas, kuras ir jādara, bet tas ir laiks, kuru tu pavadi neko nedarot tad, kad tev ir laiks neko nedarīt!

Pieckārt, pēc nedarīšanas, neko nedarot.

Derētu iekost maizes rikā! Jo vienkāršāk, jo labāk! Nevajag lieki nervozēt par to “ko es šodien ēdīšu?!”. Ja var izveidot sarakstu ar 10-15 viegli pagatavojamām receptēm.

Paskatīties, kas noris dabā un kādas ogas un dārzeņi ir sezonas piedāvājumā. Radi vieglas un garšīgas maltītes. Ja tev ēst gatavošana ir tīri vai meditatīva nodarbe, tad droši dari to vienatnē.

Dzīvot Liepājā un sestā nodarbe, vai domas par krāšanu.

Naudas krāšana bez īpaša iemesla bieži vien nevainagojas panākumiem. Taču, ja sēdi mājas bezdarbības nomākts. Ir taču  situācija saistīta ar karu Ukrainā, tad nereti uzvirmo doma par uzkrājumiem.

Zinu, ja šai krāšanai ir konkrēts mērķis, tad tā sekmējas daudz labāk. Ir vairāki veidi, kā veikt naudas uzkrājumus. Var izveidot rezerves fondu, krājkontu, ieguldīt naudu vērtspapīros, var vienkārši krāt sīknaudu. Var arī atteikties no liekiem tēriņiem.

Arī sīknaudas krāšana laika gaitā dod zināmu atspaidu taupīšanas procesā. Pie tam cilvēks šādā veidā neizjutīs, ka kaut kas viņu ierobežo.
Lai sakrātu naudu lielākam pirkumam, nav nepieciešamas krasas izmaiņas ikdienas dzīvē. Cilvēkam tikai atliek saprast, bez kuriem tēriņiem ir iespējams iztikt.

Šeit ir pāris no veidiem, kas var ļaut veiksmīgāk atļauties dažādas lietas.

• Novērtējiet ikmēneša nodokļus. Visdrīzākajā gadījumā tie būs aptuveni 20% no jūsu ienākumiem.
• Noskaidrojiet savas fiksētās izmaksas.

Cik daudz jūs maksājat par īri katru mēnesi? Vai jūs maksājat arī par veselības apdrošināšanu? Zālēm? Telefona rēķiniem? Izvietojiet visus izdevumus, ko jūs zināt, ka būs katru mēnesi, saskaitiet un pierakstiet tos.

Atveriet vismaz dažus kontus.

Vairāk kontu var šķiet daudz, bet katram ir atšķirīga un svarīga funkcija.

Nodokļu konts.

Šajā gadījumā jūs iemaksājat ikmēneša aprēķinātos nodokļus. Tas ir arī konts, kuru izmantosiet, lai apmaksātu savus nodokļus gada beigās.

Konts dzīvošanai.

Šis ir konts, kuru izmantojat 99% jūsu ikdienas vajadzībām (jūsu fiksētie izdevumi, kā arī viss pārējais). Pārtika, pajumte, zobu pastas, vīns, baterijas, dāvanas draugiem un ģimenei, receptes, izklaide u.c.

Avārijas konts.

Tas ir, kad jūs ciešat nelaimes gadījumā, jums sabojājas jūsu ūdens sildītājs, jūsu automašīna. Vai arī šķiraties no sievas.

Pensijas konts.

Ja jums ir tikai 20 gadi, tad tas, šķiet, nav ļoti svarīgi. Ja jums ir 70 gadi, jūs visdrīzākais nosodīsiet sevi, ka neesat sācis nevienu no šiem agrāk. Tas varētu būt uzkrājumu konts vai tikai speciāla aploksne, kuru jūs noglabājat drošā vietā.

Ietaupījumu vai tēriņu konts.

Šis konts ir tas konts, kur ja jūs ietaupāt lielajam priekšmetam vai kam citam. Finanšu noguldīšana šajā kontā ir ļoti atkarīga no iespējām. Ja ir skaidrs, ka ieguldītais apjoms ir ļoti mazs, ir nepieciešams palielināt finanses vai uzlabot to pārvaldību.

Nu re, pie kā noved domas vienkāršajam liepājniekam. Tas viss, lai atjaunotos sajūta, ka tomēr dzīvojam. Dzīvot Liepājā ir vareni jauki, daži foto no vecākiem gadiem Liepājā.

Dzīvot Liepājā
Dzīvot Liepājā
Dzīvot Liepājā
Dzīvot Liepājā
Dzīvot Liepājā
Dzīvot Liepājā
Kādreiz bija ari šādi uzpildes staciju nosaukumi.

Visvairāk šokē benzīna cenas, vai tiešām bija tik lēti!

Dzīvot Liepājā
Ja kas, kādreiz Liepājā bija ziema!

Dzīvot Liepājā
Dzīvot Liepājā
Dzīvot Liepājā

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 
Noklikšķiniet, lai novērtētu šo ziņu!
[Kopējais: 0 Vidējais: 0]

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top