Dzīves jēga vai eksistenciālā krīze, kā ar to cīnīties
Dzīves jēga.
Vai jūs redzat jēgu savai dzīvei? Katra jauna diena ir līdzīga iepriekšējai, un liktenis šķiet pelēks un bezjēdzīgs?
Varbūt jūs domājat, ka visa pasaule ir “matrica”? Ja tā! Apsveicam, jums ir eksistenciāla krīze!
Kas tā ir, kā to saprast un kā tikt galā ar nomāktu garastāvokli?
Dzīves jēga, parunāsim sīkāk.
Izklaidējošā psiholoģija.
Eksistenciālā krīze ir psiholoģisks traucējums, ko izraisa smagas psiholoģiskas traumas, ilgstoša izolācija no sabiedrības. Iespējams akūts miega trūkums vai ilūzijas kādā iedibinātā uzskatu sistēmā, piemēram, reliģijā.
Patiesībā neapmierinātība ar savu dzīvi un tās jēgas meklējumi ir domas. Ja kas, uzmācīgas domas cilvēces mieru traucējušas jau senatnē.
Mūsdienu realitātē, jebkurš psiholoģiskais traucējums kļūst plaši izplatīts un rada bažas zinātnieku vidū. Parasti psiholoģiskā krīze izplatās starp tiem cilvēkiem, kuri jau ir apmierinājuši pamatvajadzības dzīvošanai.
Kā likums, ieguvuši brīvo laiku un nav varējuši tam atrast pielietojumu. Ja cilvēkiem atņemtu ikdienas aktivitātes, mirkļa baudas un citus ārējos faktorus, tad dziļa depresija aptvertu visu cilvēci.
Apziņa un augsts intelekts ir lāsts, kas padara mūs par visnožēlojamākajiem radījumiem starp zīdītājiem. Diezgan nepatīkami, bet tas no praktiskās puses tā ir!
Dzīves jēga, krīze.
Krīze iestājas ikreiz, kad cilvēks nonāk robežas situācijā, Piemēram, dzīvības apdraudējuma, tuvinieka nāves brīdī, ar dziļu vainas sajūtu utt.
Salīdzinājumam, Hamleta eksistenciālos meklējumus “Būt vai nebūt” Viljama Šekspīra lugā izraisa viņa tēva nāve. Šāda stresa rezultātā cilvēks pēkšņi sāk uzdot sev filozofiskus jautājumus. Ateisms un neuzticēšanās
Dieva esamība.
Cilvēks saskaras ar paradoksu. Viņš saprot, ka nav dzimis velti, bet nesaskata savai eksistencei dziļu jēgu un turklāt neredz jēgu visas cilvēces eksistencei. Šī paradoksa atrisināšana palīdz pārvarēt krīzi.
Kā pārvarēt eksistenciālo krīzi?
Lielākā daļa cilvēku mēģina tikt galā ar kognitīvo disonansi, izmantojot kādu jau gatavu jēdzienu. Reliģiju vai harmonisku pasaules uzskatu sistēmu.
Reliģija pastāv, lai sniegtu cilvēkiem gatavas atbildes uz visiem jautājumiem. Pārliecība par augstāka spēka esamību. Pēcnāves dzīvi un konkrētu mērķi katram cilvēkam, tas izglāba sabiedrību no konfliktiem un audzināja pazemību.
Dzīves jēga, ko darīt cilvēkiem, kuri ir tālu no reliģijas?
Ir četri psiholoģiskās aizsardzības mehānismi. Kā izolācija, fiksācija, uzmanības novēršana un sublimācija.
Izolācija – fantazēšana, izvairīšanās no problēmas citā psiholoģiskā stāvoklī.
Fiksācija ir visu laiku veltījums dzīves jēgas meklējumiem.
Uzmanības novēršana ir atgriešanās pie ikdienas aktivitātēm.
Sublimācija ir impulsu novirzīšana, piemēram, radošumā (dziesmu, dzejoļu, gleznas, rakstīšana).
Lai kā arī būtu, labākais līdzeklis pret psiholoģisko krīzi ir darbs. Aizstāvēt dzimteni ir patriotisks darbs. Apziņa par cēlu galīgu mērķi.
Kā izteicās kādi ukraiņu karavīri: “Руский корабль, иди нах@й” Tomēr ir vērts izveidot no raksta izrietošu secinājumu kopu.
Dzīves jēga, meklējumi un eksistenciālās krīze, secinājumi.
Ja kas tā ir dziļi filozofiska un personiska lieta, par kuru gadsimtiem ilgi ir domājuši domātāji, filozofi un indivīdi, kas raksta par šādām tēmām.
Uz šiem jautājumiem nav vienas viennozīmīgas atbildes, jo tie bieži vien ir atkarīgi no cilvēka uzskatiem, vērtībām un dzīves pieredzes. Tomēr, ir dažas vispārīgas pieejas un perspektīvas, kas varētu palīdzēt jums orientēties šajās jūtās un domās.
Dzīves jēga, jūsu uzskati un vērtības.
Veltiet laiku, lai padomātu par to, kas jums dzīvē ir vissvarīgākais. Apsveriet savas pamatvērtības, savas kaislības un lietas, kas jums sniedz prieku un piepildījumu. Savu darbību un izvēles saskaņošana ar šīm vērtībām var radīt mērķa sajūtu.
Aptveriet nenoteiktību.
Ir pareizi, ja jums nav visu atbilžu. Nenoteiktība ir dabiska dzīves sastāvdaļa, un tas, ka dzīvei nav noteiktas jēgas, nenozīmē, ka jūsu dzīvei trūkst vērtības vai mērķa.
Aptveriet izpētes un izaugsmes ceļojumu.
Mācīšanās par dažādām filozofiskām un garīgām perspektīvām var sniegt ieskatu par to, kā citi ir cīnījušies ar jēgas un esamības jautājumiem. Tas var nesniegt tiešu atbildi, taču tas var paplašināt jūsu izpratni un palīdzēt jums izveidot savu skatījumu.
Iesaistieties sevis izzināšanā.
Pavadiet laiku, pārdomājot savu dzīves pieredzi, panākumus, izaicinājumus un izaugsmi. Bieži vien jēgu var atrast sevis izzināšanas un personības attīstības procesā.
Dzīves jēga, izvirziet nozīmīgus mērķus.
Jēgpilnu mērķu noteikšana un sasniegšana var sniegt jūsu dzīves virziena un mērķa sajūtu. Šiem mērķiem nav obligāti jābūt grandioziem. Tie var būt tikpat vienkārši, kā prasmju uzlabošana, attiecību kopšana vai ieguldījums jūsu esības attīstībā.
Jēgu un mērķi bieži var atrast attiecībās ar citiem cilvēkiem. Saikņu veidošana un to izkopšana ar draugiem, ģimeni un latvisku kopienu var sniegt jūsu dzīvei dziļāku nozīmīguma sajūtu.
Ja jūsu eksistenciālā krīze rada ievērojamas ciešanas un ietekmē jūsu ikdienas dzīvi, var būt noderīgi meklēt atbalstu no terapeita, konsultanta vai garīgās veselības speciālista.
Viņi var sniegt norādījumus un rīkus, lai palīdzētu jums orientēties savās jūtās. Atcerieties, ka jēgas meklēšana ir personisks ceļojums, un tas, kas der vienam, var nedarboties citam.
Labu Dienu, jo dzīves jēga ir līdzās!