Dzīves jēga vai eksistenciālā krīze, kā ar to cīnīties

Dzīves jēga.

Vai jūs redzat jēgu savai dzīvei? Katra jauna diena ir līdzīga iepriekšējai, un liktenis šķiet pelēks un bezjēdzīgs?
Varbūt jūs domājat, ka visa pasaule ir “matrica”? Ja tā! Apsveicam, jums ir eksistenciāla krīze!

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

Kas tā ir, kā to saprast un kā tikt galā ar nomāktu garastāvokli?

Dzīves jēga, parunāsim sīkāk.

Izklaidējošā psiholoģija.

Eksistenciālā krīze ir psiholoģisks traucējums, ko izraisa smagas psiholoģiskas traumas, ilgstoša izolācija no sabiedrības. Iespējams akūts miega trūkums vai ilūzijas kādā iedibinātā uzskatu sistēmā, piemēram, reliģijā.

Patiesībā neapmierinātība ar savu dzīvi un tās jēgas meklējumi ir domas. Ja kas, uzmācīgas domas cilvēces mieru traucējušas jau senatnē.

Mūsdienu realitātē, jebkurš psiholoģiskais traucējums kļūst plaši izplatīts un rada bažas zinātnieku vidū. Parasti psiholoģiskā krīze izplatās starp tiem cilvēkiem, kuri jau ir apmierinājuši pamatvajadzības dzīvošanai.

Kā likums, ieguvuši brīvo laiku un nav varējuši tam atrast pielietojumu. Ja cilvēkiem atņemtu ikdienas aktivitātes, mirkļa baudas un citus ārējos faktorus, tad dziļa depresija aptvertu visu cilvēci.

Apziņa un augsts intelekts ir lāsts, kas padara mūs par visnožēlojamākajiem radījumiem starp zīdītājiem. Diezgan nepatīkami, bet tas no praktiskās puses tā ir!

Dzīves jēga, krīze.

Krīze iestājas ikreiz, kad cilvēks nonāk robežas situācijā, Piemēram, dzīvības apdraudējuma, tuvinieka nāves brīdī, ar dziļu vainas sajūtu utt.

Dzīves jēga

Salīdzinājumam, Hamleta eksistenciālos meklējumus “Būt vai nebūt” Viljama Šekspīra lugā izraisa viņa tēva nāve. Šāda stresa rezultātā cilvēks pēkšņi sāk uzdot sev filozofiskus jautājumus. Ateisms un neuzticēšanās

Dieva esamība.

Cilvēks saskaras ar paradoksu. Viņš saprot, ka nav dzimis velti, bet nesaskata savai eksistencei dziļu jēgu un turklāt neredz jēgu visas cilvēces eksistencei. Šī paradoksa atrisināšana palīdz pārvarēt krīzi.

Kā pārvarēt eksistenciālo krīzi?

Lielākā daļa cilvēku mēģina tikt galā ar kognitīvo disonansi, izmantojot kādu jau gatavu jēdzienu. Reliģiju vai harmonisku pasaules uzskatu sistēmu.

Reliģija pastāv, lai sniegtu cilvēkiem gatavas atbildes uz visiem jautājumiem. Pārliecība par augstāka spēka esamību. Pēcnāves dzīvi un konkrētu mērķi katram cilvēkam, tas izglāba sabiedrību no konfliktiem un audzināja pazemību.

Dzīves jēga, ko darīt cilvēkiem, kuri ir tālu no reliģijas?

Ir četri psiholoģiskās aizsardzības mehānismi. Kā izolācija, fiksācija, uzmanības novēršana un sublimācija.

Izolācija – fantazēšana, izvairīšanās no problēmas citā psiholoģiskā stāvoklī.
Fiksācija ir visu laiku veltījums dzīves jēgas meklējumiem.
Uzmanības novēršana ir atgriešanās pie ikdienas aktivitātēm.
Sublimācija ir impulsu novirzīšana, piemēram, radošumā (dziesmu, dzejoļu, gleznas, rakstīšana).

Lai kā arī būtu, labākais līdzeklis pret psiholoģisko krīzi ir darbs.  Aizstāvēt dzimteni ir patriotisks darbs. Apziņa par cēlu galīgu mērķi.

Kā izteicās kādi ukraiņu karavīri: “Руский корабль, иди нах@й”

Labu Dienu, jo dzīves jēga ir līdzās!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *