Divvalodība – pilnīgi reāli…

 

 

Latvijas pisoņi ir izdarījuši  izvēli par labu partijai, kas no Latvijas atdzimšanas laikiem ir pieskaitāma  pie krievvalodīgo interešu aizstāvju virzītājspēku un iedvesmas avotu.

Viņš ir jauns, izglītots un reāli domājošs cilvēks.

Kā diena pret nakti ar LPP/LC līderi Aināru Šleseru vai Jauno laiku. Tā savu izvēli par labu Saskaņas centra līderim Nilam Ušakovam raksturo svētdienas pēcpusdienā pie Imantas lielveikala sastaptā pensionāre Rūta, iepriekš LPP/LC un JL atbalstītāja.

Sākotnējie pieņēmumi liecina, ka viņa nav vienīgā latviete, kas izvēlējusies saskaņuas centru.

Labi vai slikti, bet nesen izskanējušas domas par krievu valodas atzīšanas iespējām pašvaldību līmenī sāk iegūt reālas aprises.

Pirms vēlēšanām jau tika iztirzāts krievu jautājums –  tiesībsargs Romāns Apsītis parakstījis atzinumu, kurā teikts, ka vairākām valsts un pašvaldību iestādēm un dienestiem būtu jāpiešķir tiesības iedzīvotājiem sniegt informāciju ‘mazākumtautību valodā’ un ‘svešvalodā’, proti – krieviski.

Citēšu Apsīša argumentus :

Latvijā dzīvo arī daudz tādu cilvēku, kuriem valstij jānodrošina pamattiesības, bet šis nodrošinājums nevar tikt realizēts, jo viņi nesaprot latviešu valodu.

Latvijas likumdevējs ir skaidri noteicis Valsts valodas likuma 1. panta ceturtajā punktā, ka viens no šā likuma uzdevumiem ir ne tikai latviešu valodas kā valsts valodas aizsardzība, bet arī nodrošināt «mazākumtautību pārstāvju iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, ievērojot viņu tiesības lietot dzimto valodu vai citas valodas».

Balstoties uz minēto, kā arī saskaņā ar starptautiskajiem tiesību aktiem, kas uzliek par pienākumu nodrošināt pamattiesības vienlīdzīgi, neatkarīgi no etniskās piederības un valsts piederības, tām valsts iestādēm, kuru viena no pamatfunkcijām ir cilvēktiesību ievērošanas un integrācijas veicināšana (piemēram, Tiesībsarga birojs, Labklājības ministrija, pašvaldību sociālie dienesti), nedrīkstētu aizliegt savas kompetences un kapacitātes ietvaros sniegt informāciju sabiedrībai (abstraktam personu lokam) par pamattiesībām svešvalodā, izplatot to ar masu mediju starpniecību, kā arī bukletu un citādu informatīvu materiālu veidā.

Tas nenozīmē uzlikt par pienākumu, bet dot iespēju izdot un publicēt materiālus arī svešvalodās, lai nodrošinātu mazākumtautību pamattiesību īstenošanu.

Galīgais iznākums vēlēšanas dod iespēju Ušakovam skaļi izteikto domu īstenot darbos.

Līdz ar Rīgas domes (RD) vēlēšanās uzvarējušās partijas „Saskaņas centrs” nākšanas pie varas galvaspilsētā sociālo palīdzību varētu sniegt ne tikai latviešu, bet arī krievu valodā.

„Saskaņas centra” līderis Nils Ušakovs pirmdienas rītā intervijā raidījumā „900 sekundes” apliecināja, ka, jo sevišķi, krīzes laikā pašvaldībai sniegt un piedāvāt sociālo palīdzību, piemēram, par bezdarbniekiem kļuvušajiem rīdziniekiem, ir tikai cilvēcīgi. Jau vēstīts, ka RD vēlēšanās, apkopojot rezultātus 156 no 158 vēlēšanu iecirkņos, pārliecinošu uzvaru svinējusi SC, kam pēc neoficiāliem aprēķiniem varētu būt ap 25 no 60 RD mandātiem.

‘Apsveicu’ Latvijas vēlētājus ar jaunu sociālu ieguvumu – divvalodības uzvaras gājienu, kas sāksies ar nevainīgu pirmo soli. Skaidrs, ka  domes sēdēs vairs nevarēs debatēs piedalīties vienīgi ar latviešu valodu, jo daudzi jaunie deputāti to vienkārši nepārvalda vajadzīgajā līmenī, lai varētu pieņemt atbildīgus lēmumums. Ir taču Valsts  valodas likums, bet neesiet naivi drīz un pavisam drīz plūksim odziņas – divvalodību.

Pozdrovljaem Nil...

ja tak rad , ja tak rad

bilde ar Putinu no nenopietns.wordpress.com, bet cik patiesi…

Nu un solījums ‘gudrajiem’ latviešu vēlētājiem – Nila runas pērle :

Нил Ушаков: «Русский язык выйдет из подполья»

Ušakova sacerējums , kā tas notiks ŠEIT

Нил Ушаков

Мобильный телефон:
+371 6 7087269
e-mail:
nil@saskanascentrs.lv

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top