Divi gadi, daudz vai maz, Ukrainai DAUDZ

Divi gadi.

Kopš Krievija sāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā. Krievijas diktatora Vladimira Putina plāns paredzēja, ka šis karš ar Krievijas triumfu noslēgsies dažu dienu, sliktākajā gadījumā, dažu nedēļu laikā.

Tomēr tas nenotika!

Krievijai ir ļoti maz izredžu sasniegt galveno kara mērķi: pilnīgu Ukrainas pakļaušanu Maskavas varai.

Divi gadi, ĪSUMĀ

 1. Divus gadus ilgā uzbrukuma laikā Krievijai nav izdevies sasniegt galveno mērķi: Ukrainas pakļaušanu.
 2. Pēdējā gada laikā frontes līnijas izmaiņas bijušas minimālas; nevienai no pusēm nav pārsvara.
 3. Rietumvalstu vilcināšanās piegādāt ieročus apgrūtināja Ukrainas iespējas doties pretuzbrukumā.
 4. Pašlaik ne Krievija, ne Ukraina nav gatavas miera sarunām, tādēļ karš turpināsies.
 5. Krievijas vadonis Putins nav atteicies no vēlmes iekarot visu Ukrainu.
 6. Sankcijas nav bijušas pietiekami efektīvas, tomēr ilgtermiņā Krievijas ekonomikai draud lielas problēmas.

Divi gadi un Krievija.

Tas gan nenozīmē, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins ir gatavs atteikties no sava neprātīgā plāna par Ukrainas iekarošanu. Uz spēles ir likts Putina nu jau gandrīz ceturtdaļgadsimtu ilgās valdīšanas mantojums, un Kremļa saimnieks ir apņēmies ieiet vēsturē kā Krievijas impēriskās varenības atjaunotājs.

Krievijā šobrīd neredz spēkus, kas gribētu un varētu apturēt Putinu, it sevišķi pēc tam, kad viņa spilgtākais pretinieks Aleksejs Navaļnijs ir nobendēts Arktikas cietumā.

Katra kara diena nes jaunu postu Ukrainai.

Cīņu līdz pilnīgai uzvarai ir gatava turpināt arī Ukraina, jo ukraiņiem tas ir nācijas izdzīvošanas jautājums. Tas nozīmē, ka šis karš var turpināties vēl nenosakāmi ilgu laiku un pēc otrās gadadienas sekos arī trešā, ceturtā utt.

Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra pētnieki ir aprēķinājuši, ka pēc Otrā pasaules kara lielākā daļa starpvalstu bruņoto konfliktu ir beigušies pirmā gada laikā, taču no pārējiem liela daļa turpinās arī 10 gadus un ilgāk.

Šāda perspektīva būtu īpaši nevēlama Ukrainai, jo karš pārsvarā notiek Ukrainas teritorijā, izņemot atsevišķus raķešu un dronu triecienus, ko ukraiņiem izdevies sarīkot pret stratēģiski svarīgiem objektiem Belgorodas apgabalā un citviet Krievijas teritorijā.

Katra diena, kamēr Ukrainā turpinās karš, ukraiņiem nozīmē zaudētas cilvēku dzīvības un iedragātu ekonomiku.

Ukraina pievienosies NATO. Jautājums nav vai, bet gan kad?

Divi gadi

Aizvien ir prognozes, pieņēmumi, skaidrojumi un aizvien ir Rietumvalstu atturība nopietnāk atbalstīt Ukrainu karā pret okupantiem.
Neviens nevar pateikt, cik ilgi tā vēl būs.

Neviens nevar pateikt, cik ilgi ukraiņi izturēs milzīgu pārspēku. Ir pozīcijas, kur daži ukraiņi aizstāvas pret 100 krievu uzbrukumu. Un tomēr viņi turas, jo atšķirībā no Krievijas zina, ko un kāpēc aizstāv.

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles zvani kā ik dienu šo divu gadu laikā, pusdienlaikā atgādināja par to, ka Ukrainā joprojām norit asiņains, netaisns karš.

Tas tāds mazumiņš, bet cik tas ir vienojoši cīņā kopā ar ukraiņiem un latviešiem par Ukrainas brīvību un uzvaru karā.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

3 Atziņas “Divi gadi, daudz vai maz, Ukrainai DAUDZ”

 1. Zintis saka:

  Kamēr graudu sakarā esam nonākuši līdz nosacīti laimīgām beigām, šis solis nav ne tuvu pilnīgu attiecību izbeigšanai ar Krieviju, ar kuru, kā rādās, Latvija ir “pudeles brāļi”.

  Proti, janvāra sākumā Kremļa propagandas aģentūra “Ria Novosti” ziņoja, ka Latvija un arī Lietuva alus eksportā uz Krieviju apsteigušas alus lielvalstis Beļģiju un Čehiju.

 2. fffffff saka:

  Slava Ukrainai, panīkums Krievijai!

 3. WOW saka:

  Kāda sieviete, kura par izbrīnu klātesošajiem himnas laikā devās cauri dievnamam, kaut ko pie sevis purpināja un uzvedās neadekvāti. AIZTURĒJA!

  Liepājas pašvaldības policijas darbinieki sievieti izveda ārā un nogādāja līdz kārtībsargu automašīnai Radio ielā, kur sieviete turpināja lamāties un spļaudīties.

  Persona bija alkohola reibumā, un šī sieviete Pašvaldības policijas redzeslokā dažādu iemeslu dēļ nonākusi jau iepriekš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top