Dīvainākākie kuģi vai vientuļais pludiņš okeānā.

 

 

Ir redzēti dažādi kuģi ar visvisādu iespējamo to pielietojumu veidu.

Tomēr, visas šīs dažādības vidū izceļas viens, kas tika nolaists ūdenī tālajā 1962. gadā un turpina veiksmīgi pildīt tam atvēlēto misiju.

Šo kuģi vai pareizāk to nosaukt par peldošo platformu (Floating Instrument Platform ), kas pieder zinātniekiem no „Marine Physical Laboratory of the Scripps Institution of Oceanography” veiksmīgi izmanto zinātniski pētnieciskiem darbiem.

Šoreiz daudz neiedziļināšos  zinātnieku  pētījumu būtībā,  tikai pieminēšu, ka pētījumi saistīti ar zemūdens skaņu pētīšanu un citiem ūdenī notiekošajiem  interesantiem zinātnei svarīgiem  procesiem.

Runa būs par pašu kuģi – platformu, kura unikalitāte izpaužas , ka viņš var atrasties uz ūdeni divos veidos…

Kā parasti peldošs kuģis un… kā pludiņš.

Jā nepārklausījies, kā pludiņš,  jo kuģis spēj iegremdēt savu priekšējo daļu un nostāties  vertikāli. Tas viss tiek īstenots viena mērķa dēļ… labāku rezultātu iegūšanai  zinātniskajos  pētījumos.

Kuģis no peldoša stāvokļa vertikālā var pārvietoties nieka 28 minūtēs. Vertikālā stāvoklī virs jūras paceļas antenu un dzīvojamo kajīšu komplekss piecu  stāvu mājas augstumā.

Kopējais kuģa garums ir  108 metri. 

Tātad lielāka daļa ( vertikālā stāvoklī) atrodas zem ūdens, kas nodrošina ļoti precīzus zinātniskus mērījumus, jo visa galvenā zinātniskā aparatūra atrodas kuģa priekšpusē… kura tad arī tiek „nogremdēta”.

Interesants ir moments par sadzīves apstākļiem uz šādu kuģi. Griestu un grīdas jautājums ir jāuzskata par nepatstāvīgu lielumu, jo tie darba procesā mainās vietām.

Saprotamu iemeslu dēļ arī tualetes un gultas bija jākonstruē ar aprēķinu, ka tās varēs  izmantot dažādos kuģa stāvokļos. Uz kuģi patstāvīgi atrodas 16 cilvēku komanda.

Kuģis okeāna plašumos var uzturēties mēnesi …bez  degvielas un pārtikas krājumu papildinājuma.

kuģi

kuģi

 

 

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu