Dīvainākākie kuģi vai vientuļais pludiņš okeānā.

 

 

Ir redzēti dažādi kuģi ar visvisādu iespējamo to pielietojumu veidu.

Tomēr, visas šīs dažādības vidū izceļas viens, kas tika nolaists ūdenī tālajā 1962. gadā.

Starp citu, viņš turpina veiksmīgi pildīt tam atvēlēto misiju.

Šo kuģi vai pareizāk to nosaukt par peldošo platformu (Floating Instrument Platform ), kas pieder zinātniekiem no „Marine Physical Laboratory of the Scripps Institution of Oceanography” veiksmīgi izmanto zinātniski pētnieciskiem darbiem.

Šoreiz daudz neiedziļināšos  zinātnieku  pētījumu būtībā,  tikai pieminēšu, ka pētījumi saistīti ar zemūdens skaņu pētīšanu un citiem ūdenī notiekošajiem  interesantiem zinātnei svarīgiem  procesiem.

Runa būs par pašu kuģi – platformu, kura unikalitāte izpaužas, ka viņš var atrasties uz ūdeni divos veidos.

Kā parasti peldošs kuģis un īstens pludiņš.

Jā nepārklausījies, kā pludiņš, jo kuģis spēj iegremdēt savu priekšējo daļu un nostāties vertikāli. Tas viss tiek īstenots viena mērķa dēļ. Labāku rezultātu iegūšanai zinātniskajos pētījumos.

Kuģis no peldoša stāvokļa vertikālā var pārvietoties nieka 28 minūtēs. Vertikālā stāvoklī virs jūras paceļas antenu un dzīvojamo kajīšu komplekss piecu stāvu mājas augstumā.

Kopējais kuģa garums ir  108 metri. 

Tātad lielāka daļa (vertikālā stāvoklī) atrodas zem ūdens, kas nodrošina ļoti precīzus zinātniskus mērījumus, jo visa galvenā zinātniskā aparatūra atrodas kuģa priekšpusē. Kura tad arī tiek „nogremdēta”.

Interesants ir moments par sadzīves apstākļiem uz šādu kuģi. Griestu un grīdas jautājums ir jāuzskata par nepatstāvīgu lielumu, jo tie darba procesā mainās vietām.

Saprotamu iemeslu dēļ arī tualetes un gultas bija jākonstruē ar aprēķinu, ka tās varēs izmantot dažādos kuģa stāvokļos. Uz kuģi patstāvīgi atrodas 16 cilvēku komanda.

Kuģis okeāna plašumos var uzturēties mēnesi, bez degvielas un pārtikas krājumu papildinājuma.

kuģi

kuģi

Dīvainākākie kuģi vai vientuļais pludiņš okeānā.

Dīvainākākie kuģi vai vientuļais pludiņš okeānā.

Dīvainākākie kuģi vai vientuļais pludiņš okeānā.

Labu Dienu!

 

laimisk

Šeit ir savākti materiāli, kas man liekas interesanti, tā ir ērti! Glabāt visu šeit un dalīties visā ar draugiem. Ja, Jums mani raksti liekas interesanti, esmu priecīgs! Domāju, ka kllproject.lv auditorijā pārsvarā ir gudri, tehniski izglītoti un par sevi pārliecināti cilvēki.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *