Dinozauru parks Lietuvā, kas no Liepājas ir pavisam tuvu

 

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

 

Dinozauru parks atrodas netālu no Klaipēdas.

Ja precīzāk… Radailiu īpašumā pie lielā dīķa, tikai 7 km attālumā no Klaipēdas.

Izlasīju internetā, ka Dinozauru Parks ir veidots ar kustīgiem un rūcošiem dinozauriem… esot, kā dzīvi.

Varu piebilst, ka parks jau kādu laiku darbojas un veic regulārus uzlabojumus.

Lielākā daļa bilžu un arī video ir no pagājušajiem gadiem.

Dinozauru parks ir interesanta vieta pastaigai svaigā gaisā.

Starp citu, katru gadu taču nebrauksi, bet Tev iesaku!

Nolemts braucam!

Plāns gauži vienkāršs… teiktu latviski saprotams. Vispirms uz Klaipēdu iepirkties. Precīzāk lielveikala “Akrapole” apmeklējums. Atpakaļ ceļš uz Liepāju un dinozauru parka apmeklējums.

Oficiālā adrese  Adresas : Pušyno 9, Radailiai, Klaipedos raj. Starp citu, ja skatīsies video diezgan labi sapratīsi kurp braukt.

Mazliet par dinozauriem.

Vārds “dinozaurs” tika ieviests 1842. gadā. To ieteica angļu rods Ričards Ovens. Grieķu valodā dienos nozīmē “šausmīgs”, “varēns”, “brīnumains”, “ķirzaka”.

Pirmie dinozauri parādījās pirms 230 000 000 gadiem, un pirms 65 000 000 gadiem dinozauru dominance pār zemeslodi beidzās, iespējams, ar liela meteorīta nokrišanu uz mūsu planētas.

Nu par to vēl zinātne  strīdas un domāju, ka strīdēsies vēl ilgi. Ir dzirdētas dažāda fantastiskas idejas. Nu bet fakts paliek neapstrīdams…viņi bija. Triasa perioda sākumā dinozauri ieņēma galveno lomu uz zemes. Tie bija gan uz sauszemes, gan jūrā, gan pacēlās arī gaisā.

Bija vairāk nekā 100 dinozauru apakšsugu – neredzēta daudzveidība.

Visdažādākie bija arī dinozauru izmēri – ilgu laiku par lielāko uzskatīja brontozauru ar 24 m izmēriem, bet tad 1995.gada rudenī Argentīnā atrada vēl lielāku – 37 m garo argentinozauru.

Juras laikmeta sākumā pirms apmēram 200 miljoniem gadu tie kļuva par dominējošo dzīvnieku grupu, un šo statusu saglabāja apmēram 140 miljonus gadu. Dinozauriem līdzīgi radījumi tēloti petroglifos- klinšu zīmējumos.

Diemžēl tie ir ļoti stilizēti un pārsvarā stipri cietuši no laika zoba lielā vecuma dēļ.

Lūk, lūk! Vai tik tas nav pierādījums tam, ka senie cilvēki ir redzējuši dinozaurus?

Liekas, ka visbagātīgākie dinozauru atradumi pasaulē ir Ķīnas Šaņduņas provincē. Tur kopš 2008.gada marta līdz gada beigām tikušas izraktas 7600 dinozauru atliekas.

Šī vieta uzmanību piesaistīja 1964.gadā, kad pirmos dinozauru kaulus te uzgāja naftas meklētāji. Vairākums kaulu esot no krīta laikmeta, t.i. no dinozauru izmiršanas posma.

Vieta nodēvēta par “dinozauru pilsētu,” jo četru desmitgažu laikā še uzietas ap 50 tonnas izmirušo dzīvnieku kaulu. Taču nu ir pārsniegti visi rekordi, jo no vienas 100 m garas bedres tika izcelti vesli 3000 kaulu.

Interesanti, taču tik daudz beigtu dzīvnieku vienuviet nevarēja nonākt nejauši.

Zinātnieki modelējuši, ka mazākie dinozauri spējuši sasniegt ātrumu 64 km/st. Lielākiem tas bijis mazāks, piemēram alozauram – 33,8 km/st. tiranozauram  – 28,8 km/st.

Tā lūk, pamukt nesanāktu!

Skatāmies video un lūkojamies foto, protams, viss šeit nebūs- aizbrauc pats un novērtē.

P1050726
Dinozauru parks
Dinozauru parks
Dinozauru parks
Dinozauru parks
Dinozauru parks
Dinozauru parks
P1050797
P1050761

Labu dienu un jauku ceļojumu!

 

10 komentāri par “Dinozauru parks Lietuvā, kas no Liepājas ir pavisam tuvu

 • .
  Saite

  Biju .Interesanti. Blakus inčīga ēstuve.Bērniem ir atrakcijas. Biļete bērniem lētāka.

 • .
  Saite

  Ļoti interesanta reklāma. Gribētos apskatīt klātienē, ja nav lieli attālumi jāstaigā.

 • .
  Saite

  Ja, kas tā nav reklāma. Es vienkārši tur biju un ar iespaidiem dalos.Iesaku apskatīt, interesanti. Attālumi nav lieli, bet ar kādu kilometru jārēķinās, ja gribēsi apskatīt visu ekspozīcija.

 • .
  Saite

  Tāds fufelis! Mēsls. Ja vien nav vēlme paskatīties uz liela izmēra plastmasas izstrādājumiem, ja vien nav aizkavējusies bērnība, nebrauciet. Izskatās, ka vajaga vēl kādus pārsimt tūristu autobusus, lai visu apkārtni savestu kārtībā, lelles arī jau plaisā… Apkārt tuksnesis. Turpat netālu ir daudz citu objektu, ko nezin kāpēc nevienā tūrisma maršrutā neiekļauj.

 • .
  Saite

  Man gan patika.

 • .
  Saite

  Juras laikmets, ne jau Jūras…

 • .
  Saite

  Paldies par labojumu! Drukas kļūda, ko pat neievēroju!

  Jura (Juras periods) ir mezozoja ēras vidējais periods, sācies pirms 199,6 miljoniem gadu, ildzis 54 miljonus gadu un beidzies pirms 145,5 miljoniem gadu.

 • .
  Saite

  Par šito parku varu pateikt tas iet uz grunti-
  šodien bijām un likās ka esmu apzagtspaņēma no ģimenes 2 pieaugušie un viens bērns 3.5 gadi 25 euro, dinozauri saplīsuši citi tikai knapi kust pat skaņu neizdveš citi kuriem būtu jākust nemaz nekustas,bērnu vilcieniņš salūza apbraucot vienu apli pectam jaunais džeks visadi noņemas ap elektroniku bet pateica ka pagaidam nestrādās.no elekto mašīnām strādāja tikai trīs uz 5d kino bij jāstav 30min rinda un kad pienāca mūsu kārta vienu tanti iznesa atslēgušos tā nu mums kinits secen, par saldējumiem pat visletakajiem min summa 1 eur.0.5l udens 1eur un uz augšu. tik vīlies vel nebiju lietuvā

 • .
  Saite

  Pāris gadu atpakaļ tā nebija! Ceru, ka leiši visu savedīs kārtībā lai patiktu arī latvju bāleliņiem.

 • Pingback: Latvija trešie, starp Baltijas valstīm pēdējā vieta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Atklāts reklāmu bloķētājs!!!

Esam konstatējuši, ka izmantojat reklāmu bloķēšanas paplašinājumus. Lūdzu, atbalstiet mūs, atspējojot šo reklāmu bloķētāju vai ielieciet saitu baltajā sarakstā Tas ir viegli jums un patīkami mūsu kolektīvam! Ko darīt, kaut kā ar reklāmu ir jāatgūst maksājumi par domēnu, serveri un darba laiku pie šī resursa, par kuru neprasām maksu! Ja neesat izslēdzis bloķētāju, jūs neredzēsit visu saturu!

Noklikšķiniet uz reklāmas, PALDIES!