Dinozauru parks Lietuvā, interesanti iespaidi garantēti

Dinozauru parks.

Ja kas, pavisam tuvu ja braucam no Liepājas. Ja runājam Lietuvas mērogos tad atrodas netālu no Klaipēdas. Ja precīzāk, “Radailiu” īpašumā pie lielā dīķa, tikai 7 km attālumā jau pieminētās Klaipēdas.

Dinozauru parks, kāpēc es to apmeklēju?

Kā jau tas notiek mūsdienās, izlasīju un apskatīju fotoattēlus internetā. Izrādījās, ka Dinozauru Parks ir veidots ar kustīgiem un rūcošiem dinozauriem. Zinātāji vai tie kas tur bijuši, komentāros izteicās:  “Tie ir dzīvi un izdod baisas skaņas, brrr!”

Varu piebilst, ka parks jau kādu laiku darbojas un veic regulārus uzlabojumus. Protams, ka aizbraucu un visu apskatīju, ieskatam ir video.

Lielākā daļa bilžu un arī video ir no pagājušajiem gadiem, jo biju tur pasen, bet lietu būtību tas nemaina.

Dinozauru parks ir interesanta vieta pastaigai svaigā gaisā.

Starp citu, katru gadu taču nebrauksi, bet Tev iesaku!

Tātad, kā jau teicu, nolēmu un aizbraucu uz tikšanos ar dinozauriem, kas pēc gida teiktā ir patiesā lielumā. Laikam tik lieli kādi viņi bijuši tajos laikos, kad cilvēks vēl nebija pat projektā.

Plāns gauži vienkāršs, teiktu latviski saprotams. Vispirms uz Klaipēdu iepirkties. Precīzāk lielveikala “Akrapole” apmeklējums. Atpakaļ ceļš uz Liepāju un dinozauru parka apmeklējums.

Oficiālā adrese  Adresas : Pušyno 9, Radailiai, Klaipedos raj. Starp citu, ja skatīsies video diezgan labi sapratīsi kurp braukt.

Mazliet par dinozauriem.

Vārds “dinozaurs” tika ieviests 1842. gadā. To ieteica angļu rods Ričards Ovens. Grieķu valodā dienos nozīmē “šausmīgs”, “varēns”, “brīnumains”, “ķirzaka”.

Pirmie dinozauri parādījās pirms 230 000 000 gadiem, un pirms 65 000 000 gadiem dinozauru dominance pār zemeslodi beidzās, iespējams, ar liela meteorīta nokrišanu uz mūsu planētas.

Nu par to vēl zinātne  strīdas un domāju, ka strīdēsies vēl ilgi. Ir dzirdētas dažāda fantastiskas idejas. Nu bet fakts paliek neapstrīdams…viņi bija. Triasa perioda sākumā dinozauri ieņēma galveno lomu uz zemes. Tie bija gan uz sauszemes, gan jūrā, gan pacēlās arī gaisā.

Bija vairāk nekā 100 dinozauru apakš-sugu.

Es pat teiktu neredzēta daudzveidība!  Visdažādākie bija arī dinozauru izmēri – ilgu laiku par lielāko uzskatīja brontozauru ar 24 m izmēriem, bet tad 1995.gada rudenī Argentīnā atrada vēl lielāku – 37 m garo argentinozauru.

Juras laikmeta sākumā pirms apmēram 200 miljoniem gadu tie kļuva par dominējošo dzīvnieku grupu, un šo statusu saglabāja apmēram 140 miljonus gadu. Dinozauriem līdzīgi radījumi tēloti petroglifos- klinšu zīmējumos.

Diemžēl tie ir ļoti stilizēti un pārsvarā stipri cietuši no laika zoba lielā vecuma dēļ.

Lūk, lūk!

Vai tik tas nav pierādījums tam, ka senie cilvēki ir redzējuši dinozaurus?

Liekas, ka visbagātīgākie dinozauru atradumi pasaulē ir Ķīnas Šaņduņas provincē. Tur kopš 2008.gada marta līdz gada beigām tikušas izraktas 7600 dinozauru atliekas.

Šī vieta uzmanību piesaistīja 1964.gadā, kad pirmos dinozauru kaulus te uzgāja naftas meklētāji. Vairākums kaulu esot no krīta laikmeta, t.i. no dinozauru izmiršanas posma.

Vieta nodēvēta par “dinozauru pilsētu,” jo četru desmitgažu laikā še uzietas ap 50 tonnas izmirušo dzīvnieku kaulu. Taču nu ir pārsniegti visi rekordi, jo no vienas 100 m garas bedres tika izcelti vesli 3000 kaulu.

Interesanti, taču tik daudz beigtu dzīvnieku vienuviet nevarēja nonākt nejauši.

Zinātnieki modelējuši, ka mazākie dinozauri spējuši sasniegt ātrumu 64 km/st. Lielākiem tas bijis mazāks, piemēram alozauram – 33,8 km/st. tiranozauram  – 28,8 km/st.

Tā lūk, pamukt nesanāktu!

Skatāmies video un lūkojamies foto, protams, viss šeit nebūs- aizbrauc pats un novērtē.

Dinozauru parks
Dinozauru parks
Dinozauru parks
Dinozauru parks
Dinozauru parks
Dinozauru parks
Dinozauru parks
Dinozauru parks
Dinozauru parks

Parka iemītnieki ir to īstenajos izmēros, viņi mauro, kustās, elpo un sprauslā! Parkā ir pieejamas arī daudzas citas izklaides – 5D kinoteātris, ūdens velosipēdi, rotaļu laukumi, karuseļi, batuti, spoguļu istaba un mašīnītes…

Par papildus maksu iespējams papusdienot “Radaiļu” muižas restorānā, kas atrodas parka teritorijā. Māja kājām gaisā jeb ačgārnā māja – te visas lietas un priekšmeti ir kājām gaisā, rotaļīgi izjaucot mūsu ikdienas rutīnu un izjūtas. Jums šķiet, ka tādā nevar dzīvot?

Dinozauru parks

Brauciet un skatiet, nebūs jānožēlo!

Labu dienu un jauku ceļojumu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

10 Atziņas “Dinozauru parks Lietuvā, interesanti iespaidi garantēti”

 1. Dacite saka:

  Biju .Interesanti. Blakus inčīga ēstuve.Bērniem ir atrakcijas. Biļete bērniem lētāka.

 2. Nika saka:

  Ļoti interesanta reklāma. Gribētos apskatīt klātienē, ja nav lieli attālumi jāstaigā.

  1. laimisk saka:

   Ja, kas tā nav reklāma. Es vienkārši tur biju un ar iespaidiem dalos.Iesaku apskatīt, interesanti. Attālumi nav lieli, bet ar kādu kilometru jārēķinās, ja gribēsi apskatīt visu ekspozīcija.

 3. Briana saka:

  Tāds fufelis! Mēsls. Ja vien nav vēlme paskatīties uz liela izmēra plastmasas izstrādājumiem, ja vien nav aizkavējusies bērnība, nebrauciet. Izskatās, ka vajaga vēl kādus pārsimt tūristu autobusus, lai visu apkārtni savestu kārtībā, lelles arī jau plaisā… Apkārt tuksnesis. Turpat netālu ir daudz citu objektu, ko nezin kāpēc nevienā tūrisma maršrutā neiekļauj.

 4. sussurs saka:

  Man gan patika.

 5. Skai saka:

  Juras laikmets, ne jau Jūras…

  1. laimisk saka:

   Paldies par labojumu! Drukas kļūda, ko pat neievēroju!

   Jura (Juras periods) ir mezozoja ēras vidējais periods, sācies pirms 199,6 miljoniem gadu, ildzis 54 miljonus gadu un beidzies pirms 145,5 miljoniem gadu.

 6. civilian saka:

  Par šito parku varu pateikt tas iet uz grunti-
  šodien bijām un likās ka esmu apzagtspaņēma no ģimenes 2 pieaugušie un viens bērns 3.5 gadi 25 euro, dinozauri saplīsuši citi tikai knapi kust pat skaņu neizdveš citi kuriem būtu jākust nemaz nekustas,bērnu vilcieniņš salūza apbraucot vienu apli pectam jaunais džeks visadi noņemas ap elektroniku bet pateica ka pagaidam nestrādās.no elekto mašīnām strādāja tikai trīs uz 5d kino bij jāstav 30min rinda un kad pienāca mūsu kārta vienu tanti iznesa atslēgušos tā nu mums kinits secen, par saldējumiem pat visletakajiem min summa 1 eur.0.5l udens 1eur un uz augšu. tik vīlies vel nebiju lietuvā

  1. laimisk saka:

   Pāris gadu atpakaļ tā nebija! Ceru, ka leiši visu savedīs kārtībā lai patiktu arī latvju bāleliņiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top