Dibenā… ir valsts.

Tajā dibenā, kādā tagad ir valsts, nav vairs citas izejas, kā valdībai lūgties no Starptautiskā valūtas fonda:

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

“Dod naudiņu!”

Starptautiskais valūtas fonds kaut ko iedos, bet neba par velti. Parakstoties uz aizdevuma ņemšanu, Latvija, protams, ieberzīsies nelāgās ilga termiņa finanšu klapatās un absolūti atkarīgā paklausībā no SVF uzraugiem.

Taču bez aizdevuma valsts kasē nebūs vairs naudas pensijām un algām valsts sektorā strādājošajiem.
Parex problēma ir fantastisks atradums, grandioza veiksme visiem, kam nav nepieciešama pārmēru neveselīga sabiedrības uzmanība savu diezgan patumšo pasākumu nodarīšanai.

Vai kādam vairs prātā Liepājas metalurgs – ar tam pašā taupības apogejā piešķirto valdības garantiju aizdevumam 160 miljonu eiro apmērā?

Valdība kā multiplikācijas filmā Dāvana visvājākajam ir nosūtījusi milzu kasti ar labumiem vienam no meža bezkaunīgākajiem zvēriem – pelēkajam vilkam. Bet mazajam zaķītim?

as8

Varētu vēl saprast, ka šāds aizdevums būtu tapis kā nebūt civilizēti un secīgi – būtu bijis kāds ekonomikas pasākumu plāns, kurā paredzēti kādi valstiski pasākumi uzņēmējdarbības atbalstam.

Šā plāna ietvaros tad tiktu rīkoti kādi konkursi uz aizdevumu garantijām, būtu izstrādāti kādi kritēriji pretendentu vājuma pakāpes konstatēšanai – cik garām jābūt to ausīm, cik pūkainai ļipiņai. Bet nu kas tev deva.
Pagājušajā nedēļā Saeimas ārkārtas sēdē, kas bija paredzēta ekonomikas problēmu apspriešanai, izejas meklēšanai, arī parlamenta opozīcija jo spilgti nodemonstrēja, ka tā ir ne tikai vāja, idejām nabaga un tukšvārdīga.

Latvijas parlamentā pret pozīciju darbojas nevis opozīcija, bet poza … proti, tur dominē personas, kurām vispār nav nekādu priekšlikumu, kas nedomā par izeju, bet tikai priecājas par strupceļu, kādā pašlaik stāv valsts.

Kāda gan tur nacionālā izlīguma valdība, un kam tad jāizlīgst? Varbūt jāizlīgst šķēlistiem ar jēlistiem, marsiešiem ar buldozeristiem, taču nācijā nekāda tāda naida un pilsoņu kara, šķiet, nav bijis.

Iecerētā nodokļu paaugstināšana vienkāršās tautas masām, tas ir nāves spriedums ekonomikai. Varbūt beidzot tā būs dzirkstelīte, kas liks sakustēties tautas dusmu vilnim, un aizslaucīt oranžo zagļu valdību ar visiem viņu pakalpiņiem vēstures mēslainē.

Šobrīd trūkst tikai līdera, lai process kļūtu neapturams. Valstij pirmkārt vajadzīga varas maiņa, jo visi tāpat skaidri saprot, ka oranžo mafija aizdotos miljardus nogarantēs, kā Liepājas metalurgam un Parex, noplūdinot tikai savējiem.

Bet šo valstisko zagļu vietā maksāsim mēs visi, par ko liecina nodokļu iecerētā palielināšana vienkāršajai tautai.
Un vēl speciālista viedoklis :
Valdības iecerētās nodokļu politikas izmaiņas ir nāves spriedums Latvijas tautsaimniecībai, uzskata ekonomiste Raita Karnīte. Klausies audio ierakstu:

//kllproject.lv/wp-content/uploads/2008/12/dm100022.mp3

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *