Derīguma termiņš, tie nav produkti, bet lietas tev apkārt

Derīguma termiņš mūsu ikdienā.

Skatoties ledusskapī, gandrīz vienmēr pievēršam uzmanību produktu derīguma termiņam. Nu ceru, ka tu tā dari! Tajā pašā laikā mēs pat neaizdomājamies par to, cik ilgi mūsu mājās kalpo citas lietas. Piemēram, pumeks, ziepes, tamponi, putekļsūcēja filtrs.

Derīguma termiņš, matu taisnotājs.

Varbūt šī nav labākā ziņa, bet arī  matu taisnotājs ir jāmaina laicīgi. Parasti tas darbojas normāli 2-3 gadus.Pēc tam var rasties tādas problēmas, kā vāja vai ilgstoša plākšņu sildīšana arī nodilums.

Ja tas tā ir, matu taisnotājs sabojās jūsu matus un par to nešaubāties. Tāpēc, ja jūs atradīsiet šīs pazīmes, ir pienācis laiks iegādāties jaunu taisnotāju.

Derīguma termiņš

Ticiet, tā tas ir! Matu veselība taču svarīgāka.

Gaisa mitrinātāja filtrs.

Filtra kalpošanas laiks lielā mērā ir atkarīgs no ūdens piesārņojuma pakāpes un cietības. Vidēji tas ir 3 mēneši.

Laika gaitā filtrs kļūst aizsērējis ar putekļiem, un ierīce sāk patērēt vairāk elektrības un strādāt sliktāk. Mitrinātājs ne tikai nesamitrina gaisu tik efektīvi, bet arī var piesārņot gaisu.

Derīguma termiņš, maciņš kontaktlēcu uzglabāšanai.

Kontaktlēcu konteineru labāk nomainīt vismaz reizi 3 mēnešos, jo laika gaitā uz tā sieniņām uzkrājas baktērijas. Iegādājoties jaunas lēcas, svarīgi ir arī nomainīt konteineru.

Trauku mazgājamās mašīna.

Trauku mazgājamās mašīnas pulveri un tabletes nepasliktinās, ja tās glabā sausā vietā. Jāievēro lai nebūtu  temperatūras svārstību.

Ja iepakojums ir atvērts, produkts jāizlieto 3 mēnešu laikā. Lieta tāda, ka šajos tīrīšanas līdzekļos esošie fermenti ātri sadalās.  Tāpēc netīrumi no traukiem tiek nomazgāti sliktāk nekā termiņa sākumā.

Derīguma termiņš un HEPA filtrs

Ja putekļsūcēja laikā jūtat putekļu smaku, ir pienācis laiks nomainīt iekšējo filtru. HEPA filtra kalpošanas laiks ir individuāls, bet vidēji tas ir 2 gadi.

Ja telpa ir diezgan tīra un putekļsūcējs neieslēdzas pārāk bieži, pietiek koncentrēties uz filtra izskatu.

Tamponi.

Šiem sievietēm svarīgajiem produktiem ir derīguma termiņš, kas parasti ir 5 gadi no izgatavošanas datuma. Kad šis periods beidzas, tamponi “nedarbojas” labi un var pat nodarīt kaitējumu .

Labāk nelietot tamponus, kas ilgstoši stāvējuši kastē vai gulējuši somas apakšā. Kokvilna ir uzņēmīga pret pelējumu un baktērijām. Pat vismazākie iepakojuma bojājumi var negatīvi ietekmēt šī materiāla īpašības.

Derīguma termiņš un lufa.

Derīguma termiņš

Lufa var izskatīties diezgan nekaitīga, taču tajā pašā laikā tā ir īsta baktēriju un sēnīšu audzēšanas vieta.

Produktus, kas izgatavoti no šī dabīgā materiāla, var lietot tikai 3-4 nedēļas. Sintētiskajiem izstrādājumiem ir ilgāks kalpošanas laiks – līdz 3 mēnešiem.

Ēteriskās eļļas.

Ēteriskās eļļas var uzglabāt 2 līdz 15 gadus. Tās oksidējas un zaudē savu efektivitāti, tādēļ pēc derīguma termiņa beigām tās nedrīkst lietot.

  • Īsākais glabāšanas laiks ir citronu, apelsīnu, egļu, greipfrūtu eļļām, tikai 2-3 gadi.
  • Sandalkoka, melno piparu, ingvera, pačūlijas un ciedra eļļām ir visilgākais glabāšanas laiks  8-15 gadi.

Derīguma termiņš un ziepes.

Parastās veikalā pirktās ziepes var kalpot līdz pat 30 mēnešiem. Paturiet prātā, ka laika gaitā tās var zaudēt savu sākotnējo smaržu un pat mainīt krāsu.

Derīguma termiņš

Taču, pašizgatavotām ziepēm glabāšanas laiks ir 3–4 mēneši, jo tās bieži satur dabiskas sastāvdaļas, kas ātrāk bojājas.

Līdzekļi pret kukaiņiem.

Šādus līdzekļus var izmantot 18-36 mēnešu laikā. Pirmkārt, uzglabāšanas ilgums ir atkarīgs no aktīvās sastāvdaļas aerosola sastāvā.

Tāpēc pirms preces iegādes un lietošanas ir vērts aplūkot izgatavošanas datumu.

Derīguma termiņš un baterijas

Sārma baterijas “iztur” 5-10 gadus, litija – 10-12 gadus. Lai maksimāli izmantotu baterijas, uzglabājiet tās oriģinālajā iepakojumā vai īpašās kastēs . Tas pasargās izstrādājumus no kaitīga mitruma.

Derīguma termiņš

Krāsa.

Krāsas glabāšanas laiks ir atkarīgs no krāsas veida un arī no tā, vai tā ir vai nav atvērta. Eļļas un alkīda krāsas uz šķīdinātāju bāzes, kas ir turētas slēgtas un pasargātas no galējām temperatūrām, var izmantot 15 gadus.

Ūdens bāzes akrila un lateksa krāsas var uzglabāt līdz 10 gadiem.  Ja ir atvērta un pēc tam aizvērta, krāsa jāuzglabā vēsā, sausā vietā. Tā nezaudēs savas īpašības tikai 2 gadus.

Derīguma termiņš un pumeks

Regulāri lietojot, pumeka dzīves cikls ir aptuveni 3-4 nedēļas. Kad akmens virsma kļūst gluda, tā ir jānomaina.

Lai pagarinātu kalpošanas laiku un novērstu pelējumu, pumeks ir regulāri jātīra. Piemēram, 10 minūtes turiet verdošā ūdenī vai mērcējiet, 4 glāzes ūdens un 2-3 ēdamkarotes etiķa maisījumā.

Derīguma termiņš

Acu pilieni.

Farmaceiti iesaka lielāko daļu acu pilienu izmantot 28 dienu laikā pēc atvēršanas. Protams, ja vien uz iepakojuma nav norādīts citādi. Acu pilieniem vienmēr jābūt slēgtiem no apkārtējas vides ietekmes.

Tos nedrīkst atstāt atvērtus! Ievērojot visus noteikumus un derīguma termiņus, radīsiet visus priekšnoteikumus labam iznākumam.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Derīguma termiņš, tie nav produkti, bet lietas tev apkārt”

  1. Saņa saka:

    Pumeks laba lieta garāžā, var noberst rūsu ka prieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top