Deputāts, vai pieklājīgi būt deputātam Latvijā

Deputāts.

Kas tad ir mūsu Tautas priekšstāvis?  Vai tā varētu teikt: “Vēlēts un Tautas izvirzīts pilsonis ar dotām pilnvarām kārtot Valsts lietas par labu Latvijas pilsoņiem”. Jā, starp citu, Tā IR TAUTA, kas viņus deleģē veikt šo darbu. It kā skaidrāks par skaidru. Vismaz, lielākā daļa vēlētāju tā domā!

Deputāts, tomēr un vēlreiz tomēr!

Šādam amatam ar Tautas uzticības mandātu kabatā būtu jābūt cienījamam un godā celtam. Vēl vairāk viņi ir tie, kas parasti tiek ievēlēti no deputātu vidus par ministriem,

Jā, un vēl padomēs un visvisādās iedomājamās un neiedomājamās komisijās.  Kā dzirdēts sakām: “Strādā Tautas labā un būsi cienīts un godā celts”. Ejot pie vēlēšanu urnām, mēs visaugstāk esam vērtējuši tos, kuru sociālās iemaņas izrunāties mūs ir apbūrušas un kuri ir veiklāki mūsu nākotnes sapņu apkalpošanā.

Mēs esam selekcionējuši tādus politiķus, kuri savu partiju sapulcēs nejautā: “Ko mēs varam izdarīt Latvijai noderīgu?”.

Toties apspriež, ar kādiem paziņojumiem nākt klajā, lai atbildētu uz socioloģiskajās aptaujās izmērītām elektorāta bažām.

Ko es domāju, par divdomīgo amatu, deputāts.

Strādā Tautas labā!

Laikam tas tiek teikts par kādu iedomu pasauli, jo mūsu Latvijā tas nebūt tā nav. Kas tad par lietu, kāpēc viņi nepilda savus pirmsvēlēšanu programmu punktus.Deputāts

Pietiek politiķim (deputātam) tikt pie varas, tā Tautas intereses ir aizmirstas un pirmā vietā izvirzās Latvijas oligarhu un savas intereses.

Mana atbilde ir vienkārša, ne jau mēs viņus vēlējam vai domājam, ka piedalāmies šajā procesā.

Viņus izvirza un bīda ar pirmsvēlēšanu kampaņām tie paši oligarhi un mēs šajā procesā esam lielākā vai mazākā mērā dekorācija. Domāju par ievēlēto partiju kopumā.

Domāsim par taisnīguma principiem, attiecībā pret ierēdņu, politiķu un deputātu rīcību tērējot mūsu nodokļu naudu.

Man ir priekšlikums.

Nav jāvēl partijas kopumā! Jāievēl katrs politiķis individuāli. Pēc tam viņi (ievēlētie) apvienojas ar savu partiju un veido valdību.

Vēl būtu labi pasekot ievēlēto deputātu ikdienas gaitām. Fotografējam mūsu “tautas kalpus”. Izrādās, ka viņi, kad būtu jāstrādā tautas labā ir sastopami veikalos, skaistumkopšanas salonos, sportojot un citās vietās, kas ar darba pienākumu pildīšanu nav saistītas.

Vienkārši, jāpadara viņu dzīve nekomfortabla. Deputāts un viņa dzīve darba laikā!  Apmēram, tāds zemteksts iespējams viņu fotogrāfijai sociālajos tīklos. Sāksim filmēt un fotografēt deputātu sadzīviskās ainiņas. Varbūt, sāks domāt par Tautas vajadzībām, tā pa īstam!

Deputāts nožēlojamais.

Premjerei Evikai Siliņai nav precīzas informācijas, vai pašlaik iespējama Eiropas Parlamenta deputātes Tatjanas Ždanokas pārstāvētās Latvijas Krievu savienības darba apturēšana, par kuras līderi atklātībā nākusi informācija par iespējamu sadarbību ar Krievijas specdienestiem.

Siliņa atzīmēja, ka pašlaik nav vēl skaidrs, vai pie esošā regulējuma var aizliegt organizācijas darbību, ja sadarbības fakts nav oficiāli konstatēts kriminālprocesā.

NAV SKAIDRS? ABSURDS!

Varbūt šeit ir pavisam kas cits? Jo čekists zina, kam viņš kalpo, mēs arī to saprotam, bet – labāk paliekam savās vietās, jo, drošs paliek bailīgs, varbūt vajadzēs drīz kādam rādīt savu uzskatu rentgena uzņēmumus tam pašam čekistam. Varbūt maldos, bet no tautas puses tā izskatās!

Ja kāds mūsu deputātiem uzdotu jautājumu par to, kādi ir Latvijas valsts mērķi, uz vaicātāju droši vien paskatītos kā uz debilo tautas pārstāvi nu, kā – kādi?! Protams, ka klimata neitralitāte līdz 2050. gadam! Nē, nesmejieties, tā būtu nopietnība deputātu sejās.

Nekur nav redzami stratēģiskie mērķi, kuriem vajadzētu būt ikvienas sevi cienošai deputātu kopai, kā sacīt sakot par lielo nodomu grozu. Vai Evikas Siliņas valdība, kas ir Kariņa valdības pagarinājums, turpinās sev izrakstīt ideju un mērķu nabadzības apliecību, atstājot valsti kā amorfu veidojumu bez mērķa?

Laikam jau jā. Nav gribas stāties pretī pat dzimtenes nodevējiem. Kur nu vēl domāt par “muļķo” tautu.

Deputāts un tautas labklājība.

Latvijas Bankas ekonomisti secinājuši, ka Latvijas sabiedrības turības līmenis pēdējos gados vidēji ir audzis lēnāk nekā Lietuvā un Igaunijā. Citiem vārdiem sakot, labklājība kaimiņvalstīs pēdējos gados augusi straujāk.

Tas nozīmē tikai to, ka ar deputātu kopu mūsu Valstī nav kārtības, ir pēdējais laiks izdarīt secinājumus.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

3 Atziņas “Deputāts, vai pieklājīgi būt deputātam Latvijā”

  1. saka:

    Ja ir labs ministrs, viss notiks. Ja ir spēcīgs premjers, viss notiks. Ja ministrs ir vājš, ja premjers ir vājš, nekas nenotiks.

  2. Dambis A saka:

    Iespējams, Latvijai būtu jāpārņem rietumvalstu prakse, kur nozaru ministriju uzskaitījums netiek nofiksēts Ministru kabineta iekārtas likumā un, veidojot valdību, tiek lemts par to, kādi ministru posteņi tiks veidoti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top