Depresija, kā novērst patstāvīgas stresa situācijas savā ikdienā
Depresija, kā to novērst?
Ir vērts padomāt, kā rodas depresija. It kā jau no nekā. Rodas un viss. Mazliet no ikdienišķā un sadzīviskā, kas var Tevi ieinteresēt. Mēs visi vēlamies sazināties tikai ar priecīgiem un bezrūpīgiem cilvēkiem. Vēlamies tikt pamanītiem un novērtētiem.
Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:Depresija, ko vēlamies?
Svarīgi, lai apkārtējie cilvēki izturētos pret mums ar cieņu un dzīves notikumi attīstītos vislabākajā veidā.
Tomēr, reālajā dzīvē lietas bieži nenotiek tā, kā mēs iedomājāmies vai plānojām. Var rasties grūtības darbā, problēmas ar bērniem, konflikti ar vīru vai sievu.
Ir labi, ja neveiksmes un kritieni ir reti un īslaicīgi, bet ja ievelkas virkne nelaimju, tad cilvēks var vienkārši izjust stresu un ilgstošu depresiju.
Bieži gadās, ka mēs cenšamies ilgstoši ierobežot sevi, neļaujam izpausties dusmām vai aizvainojumam.
Galu galā neizteiktas emocijas pakāpeniski uzkrājas. Bieži, uzkrātās negatīvās emocijas “eksplodē”. Cieš ģimene un citi nevainīgi cilvēki.
Gaidāmās depresijas galvenie simptomi.
1. Jūs kļūstat aizkaitināms un nevarat kontrolēt savus vārdus un darbības.
2. Pastāvīgs domu vājums, apātijas un vienaldzības sajūta.
3. Miega un apetītes traucējumi. Var sākties svara zudums un grūtības mācībās, darbā utt.
4. Uznāk raudiens, starp citu, bez iemesla. Tu sāc vainot sevi bezpalīdzībā.
5. Jūs sākat sāpināt citu cilvēku. Jūs kaitina tuvu cilvēku rīcība un vārdi, kuriem iepriekš nebūtu pievērsis uzmanību.
6. Jums šķiet, ka visi grib tevi aizvainot, pazemot vai apvainot.
7. Jūs aizvien biežāk pamanāt sevis nepamatotu mocīšanu ar nepatiesām domām. 8.Sākat vainot sevi visās nepatikšanās.
Kā mēs varam sev palīdzēt izvairīties no depresijas?
Kā izvairīties no nervu sabrukuma un saglabāt mieru. Neiedziļinoties postošās sajūtās dziļi savā būtībā un neapvainojot apkārtējos cilvēkus?
Pamācīšu ar desmit veidiem, kā palīdzēt sev izvairīties no stresa un ilgstošas depresijas.
SĀKAM.
Iemācieties plānot savu ikdienas rutīnu. Tas nemaz nav tik garlaicīgi, kā varētu šķist no pirmā acu uzmetiena.
Vienkārši izceliet galvenās aktivitātes un pierakstiet tās. Vēl labāk, ja jums ir savs nedēļas plānotājs vai piezīmju grāmatiņa. Aptuveni aprēķiniet, cik ilgs laiks būs nepieciešams konkrēta uzdevuma izpildei.
Mēģiniet nolemto sadalīt visas dienas garumā. Tajā pašā laikā centies iekļaut ikdienas gaitās ne tikai rutīnas pienākumus, bet arī patīkamu laika pavadīšanu.
Šāda plānošana palīdzēs sistemātiski veikt nepieciešamos ikdienas darbus nebaidoties visu atstāt uz pēdējo brīdi.
Iemācieties atpūsties šeit un tagad.
Mēģiniet atrast laiku atpūtai pat ļoti lielas slodzes laikā. Tu stundu sēdēji pie grāmatas vai datora, veic dažu minūšu vingrinājumu acīm. Atpūtini acis skatoties tālumā vai vienkārši tās piever.
Šāda mini atpūta aizņem ļoti maz laika, bet palīdz un uzlabo sniegumu turpinot darbu. Ja dienas laikā ir daudz nepatīkamu situāciju, mēģini vakarā pieņemt relaksējošu vannu vai dušu.
Ūdens ne tikai labi atsvaidzina, bet arī “palīdz nomazgāt darba dienas negatīvo enerģiju”.
Ideāls variants.
Vismaz vienu dienu nedēļā veltīt tikai sev. Tas ir ļoti svarīgi, jo jebkurai personai ir nepieciešama vientulība un komunikācija ar sevi.
Jūs pat varat neko nedarīt, ja jūsu dvēsele to vēlas. Galvenais ir darīt to, ko pats sev jau sen esi noliedzis un ko īpaši vēlies.
Nemēģiniet visu kontrolēt. Protams, spēja kontrolēt visus un visu ir ļoti pozitīva rakstura iezīme, taču dažreiz tā var izmaksāt ļoti dārgi.
Mēģinot aprēķināt visus savus (un bieži vien citu) soļus vai darbības, jūs varat ievērojami pārslogot nervu sistēmu.
Tas var izraisīt pastāvīgas galvassāpes, nemierīgu miegu un paranoju. Var gadīties, ka mēs visu plānojam, aprēķinām līdz mazākajai detaļai, un kāds nepārvarams notikums visus mūsu centienus noved līdz nullei.
Tā rezultātā garastāvoklis var pasliktināties vai var rasties nervu sabrukums. Mēģiniet paskatīties uz lietām vieglāk un pieņemt ticību, ka šādi notikumi nav mūsu kontrolē.
Tāpēc ir muļķīgi uztraukties par to, ko mēs it kā nevarējām paredzēt.
Skatieties uz visu apkārtējo pasauli ar pozitīvu attieksmi. Ļoti bieži jūs varat sabojāt savu garastāvokli burtiski no “zila gaisa”.
Mēģiniet atrast pozitīvus mirkļus visās dzīves situācijās un izmantot tos kā savus skolotājus un palīgus. Galu galā visa būtība ir tajā, kā cilvēks uztver sevi un apkārtējos cilvēkus.
Jūs var aizvainot un pēc tam Jūs visu dienu par to varat uztraukties. Atkal un atkal ritinot savā galvā nepatīkamo situāciju.
Ja kas, jūs varat pasmieties par sevi un nepiešķirt aizvainojošiem vārdiem nekādu nozīmi. Galu galā, apvainojoties, jūs nodarīsiet slikti tikai sev, vai tas ir tā vērts?
Izvēlieties darbu ar minimālu stresu, it īpaši, ja esat jutīgs cilvēks.
Vislielākais stress var rasties darbā, kas saistīti ar sociālo faktoru. Tie būtu pārdevēji, ārsti, tirdzniecības pārstāvji.
Jā, visi tie, kuri pēc sava darba rakstura ir spiesti sazināties ar lielu skaitu dažādu sociālo kategoriju cilvēku. Šajā gadījumā depresijas iespēja krasi palielinās.
Ko darīt?
Tādi slaveni augi kā piparmētra, oregano, asinszāle, timiāns, citronu balzams, lavanda, apiņi, kumelītes. Arī baldriāns ir pierādījuši savu efektivitāti un drošību. Ja tos pareizi lieto.
Uz ko es velku stresa novēršanas sedziņu. Jā draugi, šie dabas produkti var Tev palīdzēt pret depresiju visās tās formās.
Šos augus var izmantot tējas pagatavošanā. Vari tos izmantot, kā ēteriskās eļļas aromterapijai. Augu izcelsmes preparātu lietošanas iespēja ir neierobežota, tie nav dārgi un tiem ir minimālas kontrindikācijas.
Masāža.
Masāža ir lielisks līdzeklis muskuļu relaksācijai. Masāža var atbrīvot spriedzi mugurā, kaklā, rokās un kājās. Galvas masāža palīdz nomierināties un mazināt galvassāpes.
Protams, masāžai būs lielāks efekts, ja to veiks speciālists, taču pat visvienkāršāko pēdu un plaukstu masāžu var veikt patstāvīgi. Šī procedūra uzlabo muskuļu tonusu un uzlabo asinsriti.
Emocijām ir jādod izeja.
Tas nebūt nenozīmē, ka jums ir jākliedz uz visiem. Dusmām, var dot izeju neradot kaitējumu citiem. Piemēram, sporta aktivitātes vai vienkārša mājas uzkopšana, tas var palīdzēt.
Dažreiz nosvērta saruna var dot daudz vairāk par domu pasniegšanu paceltā balsī.
Sports.
Sports ne tikai palīdz uzturēt Tevi formā, bet arī dod enerģiju un veicina laimes hormonu ražošanu. Tāpēc ir vērts veltīt vairākas stundas nedēļā sportam, it īpaši, ja darbs nav saistīts ar īpašu fizisko piepūli.
Sporta zāles apmeklējums papildinās jūsu dzīvi, padarīs to bagātāku un stiprinās jūsu veselību. Vissvarīgākais ir neļaut stresam izpausties.
Ceru, ka saprati no izlasītā, problēmas un grūtības aptumšo Tavu dzīvi. Esiet pozitīvs, labvēlīgs un atbildīgs, tad apkārtējā pasaule jums parādīs tikai tās pozitīvās puses.
Depresija nav draudzene, dzen viņu prom!
Labu Dienu!
Man palīdz šnabis, zinu ka eju bojā, bet citādi nevaru.
Ko tik pesimistiski? Iesāc ar to, ka vairs nelieto alkoholu. Pirmās dienas būs grūtas, bet tas pāries un sajūta, ka esi sevi pārvarējis, liks Tev justies gaiši un cerīgi.