Delikateses no Āzijas galdiem, nekad nesaki nekad

Delikateses ar lielām īpatnībām!

Raksts ar domu mazliet brīdināt ceļot gribētājus austrumu virzienā. Nu tad saturaties, būs brīžiem riebīgi līdz nelabumam.

Visiem zināms, ka Āzija ir bagāta ar savu ēdienu daudzveidību un delikateses šeit ir ar īpatnībām.

Kādām? Priekš eiropieša šausminošām. Šādas gastronomiskās delikateses var likt vienam otram Latvijas bāleliņam saraukt degunteli mērenā riebumā.

Delikateses, ko vari baudīt ceļojumos.

Kā sacīt jāsaka, mēs to pretekli mutē nebāzīsim, NEKAD! Toties vietējie iedzīvotāji mūsu noniecinātos labumus uzskata par labiem esam un tiesās ar gardu muti.

Tāds jau ir delikatešu paradoks, ka lielum lielākajā vairumā tās ir kārotas sava reģiona robežās un pieņemamas vietējiem, protams, ir jau izņēmumi…

Labi. Padalīšos ar „labāko” delikatešu izlasīti!

Tunča actiņa.

Šo jaukumu var atrast Japāņu pavāru ēdienkartēs. Ja runājam par tunčiem, tad tie ir paprāvi un zināmā mērā viņu actiņa ir milzīga.

Nezinu vai ieraugot uz šķīvja šo jaukumu Tev saskries mutē baudu siekalas.  Drīzāk jau domāsi, kā pieklājīgāk atteikties no šāda pacienājuma.

Tomēr, ja esi droši pārliecināts par savām spējām un kuņģa noturību, riskē un to brīnumu apēd. Paši Japāņi šo delikatesi ir iecienījuši un teic, ka garša esot fantastiska.

Delikateses

Asins buljons.

Iecienīts buljons Laosā. Jāpiebilst, ka gaļas gabali tiek vārīti ar asins piedevām. Mums, ierastais dzidrais buljons, ko parasti malkojam ar kādu pīrādziņu, šeit būs sarkanīgā krāsā un ar specifisku piegaršu.

Par smaržu nemaz nerunāšu…nepatīkama.

Delikateses

Cūkas smadzenes.

Nu tas jau tuvāk mūsu mentalitātei. Tomēr dikti šaubos vai visur Latvijā būs iespējams nobaudīt šo savdabīgo Āzijas virtuves šedevru.

 Un tā receptīte…

Smadzenes izmērcē pienā un liek iekonservēt. Vienā šādā bundžiņā ir 3500 mg holesterīna, kas pārsniedz par 1170% no ieteicamās dienas normas. Pasniedz aukstā veidā …atdzesētas.

Vēršu pauti.

Ķīniešu delikatese un pie tam ļoti izplatīta. Ja iegriezīsies kādā no Ķīnas gaļas veikaliem vari būt drošs, ka vēršu pauti (olas) būs nopērkami. Pats neesmu garšojis…nav ne mazākās vēlēšanās, bet lietpratēji pat iesaka potences palielināšanai.

Sikspārņi.

Dārgs un ļoti izsmalcināts ēdiens Āzijā. Īsta delikatese, kas tiek pasniegta vesela sikspārņa veidā…brrr. Zinātāji teic, ka garšojot pēc vistas gaļas…tātad tā nekas. Visvairāk to iecienījuši Fidži iedzīvotāji.

Pīļu olu baljuts (vanckars).

Nu ļoti eksotiski. Vārīta pīļu ola, kurā jau sāk izveidoties embrijs, jo jau ir saskatāms knābis un citas raksturīgas pīles pazīmes.

Lieto, kā delikatesi Kambodžā. Tie, kas ir ēduši atzīmē īpašo kraukšķīgumu, kas būtu izskaidrojams ar kaulu veidošanos sākumu.

Aitas galva.

Skaitās par delikatesi Irānā un Irākā. Lielā cieņā šī vārītā aitas galva skaitās arī Kazahstānā, kur apēst acis ir mājas saimnieka privilēģija.

Laikam jau nemaz nav smādējama, jo cūkas galvas taču mums ir cieņā…toties musulmaņi no cūciņas galvas šausmās atteiktos.

Ronis ar kaiju pildījumu…

Tiek pasniegts uz Ziemassvētkiem. Tāda nu ir ziemeļu tautu tradīcija un delikatešu izpratne, kas iemetinājušies no Grenlandes līdz Čukotkas galējiem ziemeļiem. Kā tad šo delikatesi gatavo ?

Tiek ņemts vesels ronis, protams, bez galvas un tiek piebāzts  pilns ar  kaijām  arī, protams, bez putna spalvām.

Tad šādi faršētu roni ierok uz veseliem septiņiem mēnešiem. Ronim sadaloties kaijas un roņa iekšu fermenti veido delikatesi, ko ēd uz Ziemassvētkiem.

Pēc garšas šis ēdiens, ko sauc par „kivaku” atgādinot ļoti vecu sieru. Par smaržu nerunāsim…brrr.

Peles vīnā…

Ļoti iecienījuši Korejieši. Galvenais sastāvdaļas elements ir rīsu vīns. Pudelēs ar vīnu liek trīs dienu vecus pelēnus. Pudeles rūpīgi aizkorķē un tumšā, vēsā vietā uzglabā veselu gadu. Tas tiek darīts, lai peļu aromāts sajauktos ar vīna buķeti.

Šādai delikatesei piedēvē arī ārstnieciskas īpašības.  Jautājums ir tikai viens, kā šo dziru  lai izdzer?

Haizivs gaļa (pūdēta)…

Ļoti īpatnēja delikatese, kas savu konsistenci sasniedz bez pavāra līdzdalības, jo haizivs gaļa tiek sapūdēta līdz sadalīšanās pēdējai  pakāpei. No zivs gaļas paliek pāri poraina dzeltana sažuvusi masa.

Šo delikatesi lieto Islandē un dēvē par īstu Vikingu ēdienu. Smarža ir drausmīga un zinātāji iesaka aizbāzt degunu, jo citādi….

Ja apkopojam delikatešu  paraugu topu varam secināt,  ja garšo un iet labumā …viss ir vienkārši lieliski, jo tu izjūti jaunas garšu buķetes ar ko ar visus lietotājus apsveicu.

Labu apetīti…

🙂

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Delikateses no Āzijas galdiem, nekad nesaki nekad”

  1. dūda saka:

    Garšīgi 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top