Dēla audzināšana, no mazotnes veido vīrišķo raksturu

Dēla audzināšana.

Nopietns jautājums, kas jādara un ko nedrīkst darīt, lai jau no mazotnes izaudzinātu īstu vīrieti, atbildīgu ģimenes tēvu. Par to arī šis raksts vai precīzāk, padomi tēvam audzinot dēlu.

Dēla audzināšana ar ko sākt?

1. Dari visu, lai tavam dēlam būtu tēvs uz kuru ir vērts līdzināties! Tas ir ļoti svarīgi, es pat teiktu, ka galvenais priekšnoteikums dēla audzināšanas pirmsākumā.

2. Sargājiet dēla autoritāti, pat maziņa, apkārtējo bērnu un “lielo” vīriešu priekšā. Negraujiet viņa pašcieņu, kas tikai sāk veidoties ar nievājošām piezīmēm un rupjiem izsaucieniem.

3. Visos iespējamos veidos veicināt saziņu ar patiesiem goda vīriem, patiesi sevi cienošiem.

4. Runājiet ar savu mazo dēlu, kā ar pieaugušo, cieņpilni, balstoties uz izpratni, ka jūsu priekšā ir pilnvērtīgs cilvēks, tikai mazs.

Dēla audzināšana

5. Neatbildiet uz dēla jautājumiem kaitinoši, uztveriet tos nopietni un atbildiet uz tiem pēc iespējas rūpīgāk. Izejot no tā, ka zēniem nav naivu vai priekšlaicīgu jautājumu. Tie ir pamatoti zināsanu iegūšanai.

6. Uzmanīgi klausieties dēlu, bet neveiciniet pārmērīgu runīgumu. Tas nepiedien vīrietim ar vīrišķīgu raksturu.

7. Nepļāpājiet lieku. Nevajag pārāk aizsargāt savu dēlu, viņš pats atradīs pareizo atbildi.

8. Katru gadu uzticiet viņam pēc iespējas vairāk pašapkalpošanās darbību, ģimenes labā.

9. Nepārtrauciet “biznesa iniciatīvu“, pat ja tā draud ar kādu kaitējumu (piemēram, marku mainīšanu ar bērniem vai ko līdzīgu).

10. Nenorobežojiet zēnu no vīriešiem, kas iesaistīti kādā biznesā (tēvs, vectēvs, vecākais brālis utt.), gluži pretēji, ja iespējams, iesaistiet viņu vienkāršās darbībās mājsaimniecībā un darbā ar tehnoloģijām.

11. Saglabā līdzsvaru starp uzslavām un kritiku.

12. Nesatraucieties, ieraugot sava dēla (mazdēla) skrāpējumus, nobrāzumus, sasitumus un citas nelielas traumas, nebariet par tām, bet mierīgi apstrādājiet brūci, sakot kaut ko līdzīgu “līdz skolai sadzīs”.

Dēla audzināšana jau no mazotnes.

13. No 4–5 gadu vecuma atradiniet dēlu no sēdvietām sabiedriskajā transportā. Iemāciet ar skaidrojumiem, par liela puikas lomu dzīvē un protams sabiedriskajā transportā. Paskaidrojiet, ka viņam vienmēr ir jādod sēdvieta sievietēm un vecāka gadagājuma pasažieriem, tai skaitā mātei.

14. Pat pirmsskolas vecumā sāciet iepazīstināt dēlu ar viņa dzīves pareizo gaitu un neaizmirstot skaidrot par iespējamam problēmām, izraisot līdzjūtību un iejūtību. To, vai no puiša izaugs labs tēvs, var spriest arī pēc tā, kāds viņš ir dēls.

15. Katru dienu no zīdaiņa vecuma – fiziski vingrinājumi ar pakāpenisku komplikāciju, vispirms dzīvoklī, tad, ja iespējams, uz ielas. Drīkst būt atbrīvots no fizkultūras stundām skolā tikai ar nepārprotamu veselības apdraudējumu.

Pirms skolas ieteicams iemācīties peldēt, slēpot, braukt ar divriteņu velosipēdu, spēlēt bērnu volejbolu vai citas bumbas spēles. Nav par ļaunu iepazīstināt ar datoru. Skaidrojiet tā uzbūvi un saprotami par internetu.

16. Pilnībā veiciniet godīgumu! Godīgas atzīšanās gadījumā pieļautā pārkāpumā sods jāsamazina līdz minimumam vai līdz nullei, pieradinot dēlu pie domas, ka godīgums ir izdevīgāks par viltu.

17. Jau no mazotnes audzināt efektivitāti, dzīvi pēc grafika. Režīma pārkāpums tikai pamatotu iemeslu dēļ. Iemācieties aprēķināt laiku ar nelielu rezervi, lai laicīgi izietu no mājas . Skaidrojiet, ka īsts vīrietis ierodas īstajā vietā laicīgi un nenokavē.

18. Atceries, ka visi dēlam dotie solījumi ir stingri jāpilda.

19. Neizsmej, neapvaino, nepazemo savu dēlu; nekad neizmantojiet epitetus un atdarinājumus, piemēram, “idiots”, “stulbs”, “kucēns”, “joprojām zīdainis” utt. Tas var iegrimt dēlam atmiņā uz mūžu.

20. Vienlaikus ieaudziniet toleranci pret cilvēkiem, viņu uzvedību, uzskatiem, īpaši kļūdām un nepilnībām. Atturīgi, bet stingri pārtrauciet ņirgājošo, augstprātīgo, attieksmi pret cilvēkiem ar citādu būtību. Skaidrojiet, ka atturība ir ļoti vīrišķīga īpašība.

21. No 6–7 gadu vecuma pārrunās iekļaut ģimenes jautājumus, kā mēbeļu sakārtošana dzīvoklī, lielāko pirkumu kārtība, vasaras brīvdienu organizēšana u.c.

22. Pēc iespējas agrāk sāciet apzināt lietišķās un radošās tieksmes, bet neuzspiediet savu nodarbošanās izvēli ar varu. Nebaidieties pāriet no vienas nodarbošanās uz citu: daudzi bērni neatrod savu aicinājumu uzreiz.

23. Pērciet vairāk dažādus instrumentus, vienkāršus mehānismus, detaļas un materiālus remontdarbiem un amatniecībai, apgūstiet visus šos instrumentus un ierīces kopā ar savu dēlu.

24. Parādiet piemēru spējai pārvaldīt sevi: dažreiz es daru to, ko es negribu, bet man tas ir vajadzīgs. Vai arī tā, es nedaru to, ko gribu, jo tas ir kaitīgi.

Dēla audzināšana, komunikācija.

25. Sarunā teiktajam, it kā starp citu “neiegrimsti” nepiemērotos sīkumos vai apgalvojumos, piemēram, dēls tev ir jumts virs galvas vai kad es augu un tamlīdzīgi . Šāda saruna var notikt tikai izņēmuma gadījumos, jāsāk nopietnā tonī bez pārmērīgām emocijām.

26. Veicināt dēla aktīvu komunikāciju ar vienaudžiem, kuri sevi pierādījuši no pozitīvās puses un nekādi nav sevi kompromitējuši. Laipni lūdzam viņa draugu apmeklējumus mājā.

27. Veicināt pārgājienus, braucienus uz sporta un veselības nometnēm, atstāt mājās tikai ar acīmredzamām slimības pazīmēm.

28. Apsveicam jebkuru iespēju godīgi nopelnīt, ja tas nekaitē skolai vai nākotnē studijām.

29. Sāciet jau no mazotnes mācīt rūpēties par sievietēm (mamma, māsa u.c.), piemēram, pasniegt čības, kopā ar dēlu izvēlēties dāvanas sievietēm, mudināt gatavot dāvanas savām rokām utt.

30. Nelieciet šķēršļus, neatrunājiet dēlu no vēlmes kādam palīdzēt, kaut ko uzdāvināt. Vai pievērst uzmanību kādam cilvēkam, pat ja tas prasa no kaut kā atteikties, upurējot savējas intereses.

Palīdzēt cilvēkam grūtos brīžos, pieliekot draudzības plecu ir viena no galvenajām vīriešu īpašībām.

ATCERIES.

Gatavība parādīt patiesas vīrišķīgas īpašības ir raksturīga arī mūsdienu puišiem. Jums tie vienkārši jāvirza uz cēlām darbībām.

Ir pareizi uzdot sev jautājumu: “Vai esmu darījis visu iespējamo, lai manā dēlā veidotos vīrišķais raksturs”.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Dēla audzināšana, no mazotnes veido vīrišķo raksturu”

  1. Aija B saka:

    Gribu jautāt vai naudu var dot pirmsskolas vecuma bērnam? Es nedodu!

  2. Anita S saka:

    Ja gudri, tad iemāci skaitīt un parādi tās vērtību. Aicini veikalā rēķināt līdzi par pirkto preču izmaksām. Ja uztici kādu summu tad ar noteikumu, ka zini ko viņš pērk un tas tikai kad sāk iet skolā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top