Dāvanas, Ziemassvētku dāvanu idejas, kas iepriecina

Dāvanas.

Ziemassvētku dāvanu idejas ar katru gadu jāatsvaidzina un jāpilnveido. Dāvanu izvēle ir atbildīgs pasākums, ļoti svarīgi tas ir  Ziemassvētkos un sagaidot Jauno Gadu.

Vienā rokā zvaigžņu sveces,
Otrā – sarmots egles zars,
Pārnācis no gada trimdas,
Stāv aiz vārtiem svētvakars

Dāvanas izvēle.

Veikali piedāvās daudz un dažādas preces, ko var iegādāties Ziemassvētku un Jaunā Gada dāvanās.

Lai iesāktu nopietno tēmu par dāvanām, noskaņojumam … tāds joks :

⇒Visi, kas man atsūtīja laba vēlējumus Jaunajā pagājušajā gadā – nekas labs nav noticis … Tāpēc 2024. gadā sūtiet man vai nu naudu, alkoholu vai dāvanu kartes.⇐
Paldies!

Ziemassvētku dāvanu idejasTaču, ja nopietni!  Ziemassvētku dāvanu idejas, ieraugot  piedāvāto preču dažādību, var sākt krāties un dubultoties neizlēmības priekšā!

Tu apstāsies pie kārtējā veikala skatloga un aizdomāsies: “Ko lai izvēlas, lai patiesi iepriecinātu sev mīļu cilvēku,(domāju vīru, ja nav …draugu), lai ieraudzītu dzirkstošas prieka uguntiņas viņa acīs?”

Gribas dāvināt kaut ko neparastu, jaunu un noteikti citādāku!

Sarkastiski piebildīšu, tas tā katru gadu, mēs sievietes maldāmies, jā maldāmies, kā tādas perētājvistas, grūtās izvēles priekšā!

Lai būtu, kur prātu piesiet – dažnedažādas Ziemassvētku dāvanu idejas vai arī Tavam fantāzijas lidojumam papildus idejas Jaungadam.

Vislabākā dāvana Ziemassvētkos ir pašas gatavota. (Ha, ha pusdienas!)

Zināma patiesība,  galvenais lētāk, bet nebūt sliktāk. Pats galvenais dāvanā ir ielikta tava mīlestība, tavs darbs un īpašā attieksme pret dāvanas saņēmēju.

Ja Tev ir pieejams, apdrukā kreklu, apdrukā krūzītes, uzliec savu bildi ar Vecīša cepuri uz kādu dāvanai derīgu priekšmetu, vai izgatavo oriģinālu vecgada vakara šampānieša etiķeti. Kalendāru ar saņēmēja vārdu, vai koka karoti.

Variants labāku attiecību nostiprināšanai.

Saņem dūšu un pasūti apdrukātu apakšveļu, JĀ, pati sev!  Tad gan… var gadīties piedzīvojums, ja apdrukāsi ar mīļota puiša vārdu !

Nu, piemēram, šādi:
Mans skaistums Tev, mīļais Rūdi! (vārdus gan nevajag jaukt!!!)

Nav slikti apdāvināt ar našķiem,  glīti noformēta ievārījuma burciņa, vai pašmāju gotiņas, kas pārtītas jaukās spīdīgās aplikācijās un pārtop par skaistu ietinamo konfeti.

Neviens neliedz uz ietinamo konfeti no iekšpuses  ierakstīt horoskopu vēlamām laulībām, dzejoli, vai kādu iezīmīgu joku

Atceries, ka nav jāaizmirst par sadzīves tehniskajiem labumiem, kas saņēmējam var noderēt un atvieglot veicamos darbus virtuvē, garāžā un mājoklī.

Mēneša biļete transporta līdzekļos, mobilā telefona karte, vai dāvanu karte “Rimi”, “Maxima” būs pieņemta ar prieku. Tikai atceries, ka tas viss attiecīgi jānoformē, jāietērpj svētku noskaņu apģērbā.Dāvanu izvēle

Lai arī par visbrīnišķīgāko dāvanu tiek uzskatīts mīlestības un laimes novēlējums, tomēr aiz teiciena:

“Man taču nevajag neko dāvināt!” patiesībā slēpjas vēlēšanās pēc kaut kā taustāma un varbūt pat vērtīga.

Ja ir interese par taustāmām veikalā nopērkamām precēm Tad lūko izlobīt no maniem prātojumiem lietderīgo! Lielveikalos pircēju netrūkst, visus ir pārņēmis iepirkšanās bums, jo tuvojas taču Ziemassvētki un pēc tiem Jaunais Gads – lielais dāvināšanas laiks.

Ko dāvināt, ko izvēlēties?

Lai arī par visbrīnišķīgāko dāvanu tiek uzskatīts mīlestības un laimes novēlējums, tomēr aiz teiciena “Man taču nevajag neko dāvināt!” patiesībā slēpjas vēlēšanās pēc kaut kā taustāma un vērtīga.

Veikalu plašais piedāvājumu klāsts dažkārt samulsina, tomēr vajadzētu uzmanīties, lai pirmssvētku drudzis un dāvanu pirkšana pēdējā brīdī nepamudina izvēlēties bezgaumīgas un šim laikam ne īpaši iederīgas dāvanas.

Alkohols

Iespējams, ka pudele dārga viskija vai konjaka ir lieliska izeja situācijā, ja nespēj izšķirties, ko dāvināt draugam dzimšanas vai vārda dienā, jo cilvēki novērtē labu kvalitāti, taču Ziemassvētkos – klusajā laikā – alkohols zem eglītes diez vai ir laba doma.

Pieļaujams ir vīns, jo arī baznīcā šo dzērienu uzskata par svētu – tas simbolizē Kristus asinis. Un, protams, kas tad ir Ziemassvētki bez krustnagliņu aromāta, kas virmo no māla krūzē tikko ielieta karstvīna!

Tomēr neesam taču alkoholiķi, lai vismaz vienos svētkos nespētu iztikt bez grādīgākiem dzērieniem. Šādai dāvanai pietrūkst mīļuma, kas Ziemassvētkos ir visai būtiski.

Apakšveļa un zeķes

Apakšveļa ir pārāk personiska lieta, un diez vai dāvanas saņēmējs jutīsies ērti, ja draugu un ģimenes locekļu priekšā no iesaiņojuma izņems stringbiksītes, krūšturi vai bokseršortus, turklāt ne vienmēr ir iespējams zināt visu par otra gaumi.

Šāda dāvana der tikai tad, ja esat pilnīgi pārliecināts, ka varat atļauties to pasniegt. Sievietes dāvanai nereti izvēlas apakšbikses ar jocīgiem uzraktiem, piemēram, My precious (Mans dārgums) vai Love U (Mīlu tevi).

Savukārt vīrieši – nu pārāk pikantu apakšveļu, ko konkrētā sieviete varbūt nevalkātu vēl miljons gadu.

Vēl dīvaināk, ja veļu dāvina nevis vīrietis savai sievietei vai otrādi, bet gan brālis māsai vai māte savam jau 30 gadus vecajam dēlam.

Varētu domāt, ka zeķes ātri novalkājas un to nekad nevar būt par daudz, tāpēc par šādu dāvanu tās saņēmējs vienmēr būs priecīgs. Taču, pasniedzot dāvanā zeķes, jūs patiesībā pasakāt:

“Man nav ne jausmas, ko dāvināt, un šīs te bija viegli un ātri atrast, turklāt tās ir arī lētas.” Zeķes dāvina tad, ja nav ideju vai vēlēšanās sameklēt īpašu dāvanu.

Foto rāmītis ar dāvinātāja bildi

Ja sievai vai vīram, vai vienkārši draugam esat nolēmis dāvināt foto rāmīti ar savu bildi, nevajag – tā ir pārāk egoistiska doma. Diezin vai draugs tevi pagodinās un novietos šo bildi pie sienas vai citā labi redzamā vietā.

Šādu dāvanu pasniedzot dzīvesbiedram, arī var nošaut greizi, jo sieva/vīrs jūs taču redz katru dienu…

Ja ir vēlēšanās dāvināt īpašu foto rāmīti, nevis bildi, tad labāk tajā ievietot vai nu fotogrāfiju, kurā esat redzami jūs abi, vai kaut ko neitrālu, piemēram, ainavu. Vēl labāk bildes izvēli atstāt dāvanas saņēmēja ziņā.

Ieteikumu vai pamācību grāmata.

Doma kādam uzdāvināt grāmatu Laimīgas laulības rokasgrāmata ir ar steigu jāizmet no galvas. Pat ja kādam tiešām ir problēmas laulības dzīvē, diez vai viņš priecāsies par jūsu iejaukšanos un cenšanos šādi palīdzēt.

Vēl absurdāk, ja dzīvesbiedrs, cenšoties saglābt laulību, šādu grāmatu uzdāvina sievai/vīram.

Tas tikai uzpūtīs dusmu liesmas, jo ar rakstiskiem ieteikumiem, kas izlasīti pirms gulētiešanas, šādā situācijā nav iespējams palīdzēt. Nepieļaujama dāvana ir jebkāda diētu grāmata – gan sievietei, gan vīrietim. Šāda dāvana var aizvainot un saniknot.

Dāvanu karte.

Būtībā dāvanu karte nav slikta velte, tā nevar nepatikt, taču pasniegt to tuviem cilvēkiem Ziemassvētkos ir pārāk bezpersoniski. Un jocīgi arī tādas dāvanas saņēmējam zināt, cik latu viņam ir atvēlēts dāvanai…

Piemēram, viens 20 latus var uztvert par izsmieklu un tik niecīgu summu, kas neizsaka nekādas jūtas, un rezultātā tas var izraisīt pilnīgi nevajadzīgas diskusijas par neesošu mīlestību.

Šis ir bezpersonisks dāvinājums, kas liecina, ka esat bijis par slinku, lai mazu brītiņu padomātu, pastaigātu un sameklētu kaut ko īpašu.

Dāvanu karte ir tikai papīrs, uz kura uzrakstīts skaitlis. Ja nav ideju, ko dāvināt, un iztēle tā vien apstājas pie dāvanu kartes, tad nākamais solis arī nav viegls – jāizlemj, kurā veikalā to iegādāties.

Apģērbu vai rotaslietu veikals, grāmatnīca vai karte, kas der visos tirdzniecības centra veikalos? Gribot dāvanu nopirkt ātrāk, beigās var rasties vēl lielāks apjukums un neziņa.

Putekļu sūcējs.

Putekļu sūcējs – jebkāda modeļa, izmēra vai jaudas –, ja neviens to nav lūdzis, ir neprātīga izvēle. Dāvanas ir priekam, nevis tam, lai domātu par darbu, un diez vai mājas uzkopšanu kāds uzskata par aizraujošu.

Protams, putekļu sūcēja saņēmējs zinās, ka dāvinātājs vēlējis tikai labu, gribējis atvieglot mājas soli, taču Ziemassvētkos tik ļoti praktiskai dāvanai nav vietas.

Lielākā daļa sieviešu uzskata, ka šo ikdienā nepieciešamo sadzīves priekšmetu var nopirkt pati vai paprasīt vīram jebkurā laikā, nevis saņemt kā dāvanu Ziemassvētkos.

Tosters.

Vai iespējams priecāties par kārtējo tosteri, kas nu aizvietos nesen saplīsušo? Tas var izdoties tikai labam aktierim, bet, ja dāvanas saņēmējs ir gaidījis ko īpašu, nevis visiem lietojamu ierīci, tad vilšanās būs acīm redzama.

No tostera svētku brīnuma izjūtu nesagaidīt, ja nu vienīgi grauzdētas maizītes. Lieki būtu minēt vēl kādus iemeslus, kāpēc to nedāvināt, ja zināms, ka tosters ir tā sadzīves tehnika, kas, laikam ejot, kļūst arvien lētāka.

Aromātiskās sveces.

Ideja par Ziemassvētkiem raksturīgas atribūtikas dāvināšanu varbūt nav peļama, tomēr, ja fantāzija apstājas tikai pie svecēm, tad labāk no šīs domas atteikties. Cilvēkiem patīk sveču gaisma, tā ir romantiska, rada jauku noskaņu. Eglītē, uz galda, kaimiņu logos, veikalu skatlogos – tās ir visur.

Diez vai pēc Ziemassvētkiem cilvēki tik ļoti vēlēsies vēl dedzināt svecītes, tāpēc par tādu dāvanu nebūs lielā sajūsmā. It īpaši saviebties var likt aromātiskā svece, jo katram ir sava garšu un smaržu gaume.

Varbūt dāvinātājam patīk vaniļas aromāts, taču saņēmējam tā liekas par saldu, un šī dāvana nenovērtēta labākajā gadījumā tiks ielikta atvilktnē.

Dzīvnieciņš.

Ir lietas, ko patiešām nevajadzētu dāvināt nekādos svētkos. Vienalga, liels vai mazs, kož, dzied vai peld, mājdzīvnieks tomēr ir dzīva radība, kas prasa izdevumus, uzmanību un, galvenais, rūpes.

Ne visi savā mājā vēlas turēt dzīvniekus, un visticamāk, ja cilvēks to būtu gribējis vai varējis atļauties, tad nopirktu pats. Šāda dāvana noved bezizejā, jo atteikties nevar, bet pieņemt arī ir grūti. Galu galā cieš dzīvnieciņš.

Ziemassvētku džemperis, T krekls, kaklasaite.

Vai ir vērts dāvināt ko tādu, ko cilvēks var izmantot tikai vienu reizi gadā uz svētkiem un varbūt pat tad neizmantos? Džemperis ar ziemeļbriedi, T krekls ar uzrakstu Merry X-mas! (Priecīgus Ziemassvētkus!)

Kaklasaite ar daudziem mirguļojošiem “Santa Klausiem” ir tikai suvenīri noskaņas radīšanai, lai apdāvinātu cilvēkus, pašam mēģinot noslēpt savu bezpersonisko attieksmi.

Kaut arī visas šīs nosauktās dāvanas ierindotas starp muļķīgām, tās tomēr ir un paliek dāvanas. Un, kas vienam neder, citam ir gluži kā radīts.

Katra dāvana tās saņēmējam ir jānovērtē, jo Ziemassvētkos taču dāvinām no sirds, nevis tikai ķeksīša pēc. Galu galā dāvināt vajag, lai iepriecinātu citus, lai būtu jaukas un patīkamas atmiņas.

Cukurtrauks.

Cukurtrauks? Labi, lai iet! Bet kā gan zināt, kādu to trauku pirkt? Tieši šā iemesla dēļ būtu jāizvairās dāvināt vienu vienīgu trauku.

Vienalga, ka tas ir antīks vai porcelāna un ar īpašu apgleznojumu, taču, nezinot dāvanas saņēmēja gaumi un virtuves vai ēdamistabas interjeru, ne arī citu trauku dizainu, pirkt cukurtrauku vai ko līdzīgu ir bezgaumīgi.

Kā tad izvēlēties to īsto dāvanu?

Kā zināms, tas nemaz nav viegli, jo ne visi radinieki, draugi vai vienkārši mīļi cilvēki ir atklājuši savu mīļāko krāsu, apģērbu, gaumi, iecienītāko literatūras žanru vai sporta veidu.

Tomēr dāvana ir jānopērk, tāpēc, lūk, daži padomi. Nevajag ļauties stereotipiem, jo ne visām sievietēm patīk rozā, sarkans un cakains apģērbs, ne visi vīrieši aizraujas ar futbolu.

Ja paveicas, tad iespējams atrast pavedienus, ko kāds atstājis, lai dotu mājienus, ko viņam dāvināt, tomēr biežāk pirms svētkiem ir jātēlo detektīvs, lai izzinātu otra vēlmes un vajadzības.

Ļoti vienkāršs veids ir padomu lūgt dāvanas saņēmēja ģimenei, tuvākajiem draugiem, pavērot viņa garderobi, noskaidrot iecienītākās grupas, autorus, māksliniekus, sporta komandas, aktierus, hobijus…

Jau laikus, ciemojoties pie dāvanas saņēmēja, jāpavēro, kāds interjera un dekoratīvais motīvs figurē istabās. Nav īpaši pieklājīgi atklāti jautāt – ko tu vēlies Ziemassvētkos?

Tomēr, ja nu nekas nenāk prātā un iestājusies pilnīga bezcerība, tad, domājams, šo noteikumu drīkst pārkāpt.

Vismaz neiegādāsieties to, kas otram nepatiks. Vēl ir iespēja meklēt palīdzību interneta portālos, kas specializējas dāvanu pasūtīšanā.Varbūt, mīļu dāvaniņu uztaisīt pašam?

Pēdējā brīža sindroms.

Dāvanu pirkšanas laiks ir svarīga Ziemassvētku tradīcija, taču nereti aizņemtības dēļ gadās aizmirst veltes iegādāties vispār. Steigā gadās nopirkt pavisam aplamas un patiešām muļķīgas lietas. Šeit būs daži pavedieni, kā nopirkt dāvanu pēdējā minūtē.

Vispirms jāizdomā, no kādas kategorijas dāvanu izvēlēties (mākslas priekšmeti, aksesuāri, ķermeņa kopšanas līdzekļi, grāmatas, apģērbs, datoriekārtas, tehnika, istabas augi, interjera dekori, trauki, rotas utt.). Pēc tam jāsameklē attiecīgais veikals un tad, ja nav laika vai arī ir liels apjukums, jālūdz palīdzība pārdevējiem.

Gan viņi ieteiks, kas varētu būt laba dāvana. Ja ir jau pavisam par vēlu un veikali ir slēgti, tad atliek pašam pagatavot dāvaniņu, kas būs arī mīļāk un sirsnīgāk.

Piemēram, izcept cepumiņus vai kūku un to interesanti izdekorēt vai skaisti izveidotu kastīti piepildīt ar saldumiem, riekstiem, augļiem…

Taču tie, kas par dāvanām aizmirst regulāri, jau gada garumā var sākt pirkt visādus nieciņus un tos krāt vienā lielā kastē. Kad pienāk Ziemassvētku diena, bet dāvanu nav, atliek vien atvērt šo kasti un izvēlēties, ko un kam uzdāvināt. Problēma būs atrisināta.

VIEDOKLIS.

Gints Bude, modes mākslinieks:

– Ziemassvētku dāvanas būtu jāpieņem visas, taču, ja kādam ko dāvina, tomēr vajadzētu kaut kādā veidā uzzināt, kādas ir šā cilvēka vēlmes.

Izvēloties dāvanu, vai nu ir jāieslēdz sava fantāzija, vai nu jāsadzird, jāsaredz, vai vismaz jānojauš, kas cilvēkam nepieciešams. Pirms izvēlies dāvanu, sev pajautā, ko tu vēlies dāvināt – kaut ko skaistu vai tikai praktisku.

Ja zini, ka sieviete vēlas ledusskapi, tad tā būs laba dāvana, bet, ja viņa vēlas briljanta gredzenu, tad sadzīves tehnika var tikai sabojāt svētku prieku.

Es neieteiktu dāvināt asus priekšmetus, arī apavus, jo tie simbolizē promiešanu, bet, skatoties uz šo dāvanu sarakstu, varu piebilst, ka būtu nelāgi Ziemassvētkos dāvināt putekļu sūcēju, jo šī lieta nav domāta tikai saņēmējam – to lietos visi ģimenes locekļi.

Absurda dāvana, manuprāt, ir pavisam ikdienišķas zeķes, jo tās neko neizsaka, ir tikai parasts priekšmets. Džemperi, T krekli un kaklasaites – kaut ko tādu, domāju, var dāvināt cilvēkam, kura vajadzības un intereses varētu nezināt, bet ne tuvajiem un mīļajiem.

Tas pats attiecas arī uz dāvanu kartēm.

Tās noder, ja cilvēks ir apjucis, nezina, ko dāvināt, meklē dāvanu pēdējā brīdī vai arī vēlas kādam tik ļoti pateikties, ka būtu gatavs nopirkt pat pusi veikala. Tomēr jāatzīst, ka labāk pasniegt dāvanu karti, nevis dīvainu priekšmetu, par ko neesi pārliecināts.

dāvanas

Apsnigusi meža taka,
Ko nu putenīti rāt,
Pulkstenis mums visiem saka:
– Ziemassvētku vakars klāt.

Smaržo eglīte un arī
Svecītes un dziesmas skan,
Un tu savu sapni vari
Šonakt uzdāvināt man

PRIECĪGUS ZIEMASSVĒTKUS UN LAIMĪGU JAUNO GADU!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

4 Atziņas “Dāvanas, Ziemassvētku dāvanu idejas, kas iepriecina”

  1. Mārcis saka:

    Skaista kaklasaite vai tauriņš ir lieliska dāvana, protams, ja vīrietis uzvalku velk biežāk, nekā tikai izlaidumā un kāzās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top