Darbi dārzā – pavasarī.

 

 

Manīju pirmos strazdus, tātad, sāksies dārza darbi gaidītajā pavasarī …

Sniega neesamība dārzā dod signālus labāk par jebkuru kalendāru: atnācis pavasaris ar visiem tam raksturīgajiem dārza darbiem.

Sāksim ar vizītkarti – zālienu.

No zāliena ir jāsavāc sabirušās lapas, zari un citi priekšmeti, kas šādu un tādu apstākļu vadīti pa ziemu šeit ir uzradušies. Jāveic zāliena aerācija vai vienkārši sakot ventilēšana – to veicam pavasarī, kad augsne atlaidusies (atbrīvojusies no sniega segas un ir atkususi dziļumā).

Nelielā piemājas teritorijā aerāciju var veikt pavisam vienkārši- dēlīšos sadzen naglas, veidojot it kā ecēšas, kurus piesien pie kājām un izstaigā zālienu. Ir gadījies redzēt veikalos nopērkamus speciālus  apavus ar asumiem, kas sniegs to pašu efektu.

Lielākām teritorijām var izmantot speciālus aeratorus, ko izstumda pa zālienu.

Tas veicina zāliena atjaunošanos, novērš sūnas veidošanos, nodrošina saknēm gaisa piekļuvi. pavasarī

Ja parādās sūna – iemesls ir sablīvējusies augsne, skāba augsne, noplicināta augsne.

Attiecīgi jāveic zāliena aerācija, pretsūnas veidošanās pasākumi (pretsūnas mēslojums nopērkams specializētajos veikalos – jāievēro lietošanas biežums un devas), augsne jākaļķo.

Ideāli, ja var veikt augsnes analīzes precīza iemesla noteikšanai. Zāliena regulāra pļaušana – pirmo reizi pavasarī jāpļauj, kad zāliens saaudzis 8 – 10 cm garš. Vēlāk ik pa 5 – 7 dienām. Pļauj 4 cm augstu. Nopļauto zāli vēlams savākt katru otro reizi. Atstājot nopļauto zāli zālienā, tiek atgriestas zālienam organiskās vielas.

Taču, ja tā ir par daudz, veidojas filca kārta, kas apgrūtina zāliena sakņu elpošanu.Ja ilgstoši ir sauss laiks, zālienu nepļauj, vai arī nopļauj augstāk kā parasti.

Zāliena laistīšana – parasti nav nepieciešama. Izņemot gadījumus, kad iestājas ilgstošs sausums un parādās zālienam ūdens nepietiekamība.

Jālaista vakaros – reti, bet bagātīgi.

Par tomātu stādiem uz palodzes. Lasām pārstrādātu rakstu… ŠEIT

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Darbi dārzā – pavasarī.”

  1. Zunucis saka:

    Nav tik trakulīgi ar sarkanajiem gardumiem,šogad vēls pavasaris ,mierīgi vēl vari sēklas sēt aprīlī.
    Labu ražu!

  2. Bucis saka:

    Man jau trešās lapas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top