Darba meklējumos, zaudēts darbs nav traģēdija, pamācība pareizai rīcībai

Darba meklējumos.

Kurš gan darba meklējumos nav izjutis bezcerību un sajūtu, ka nevienam neesi vajadzīgs! Vari vainot kaut visu pasauli, bet priekšnoteikums ir tikai viens… aktīva rīcība darba meklējumos.

Darba meklētāju kļūdas, no kurām nepieciešams izvairīties, lai meklējumi būtu efektīvāki:

Slikta attieksme.

Nenes dusmas uz veco priekšnieku līdzi jauna darba meklējumos. Tev var būt ir labas prasmes, bet negativitāte vilks tevi atpakaļ.

Negaidi, ka darbs pats uzradīsies.

Jo vairāk pūļu tu pieliksi, meklējot darbu, jo ātrāk šis process beigsies.

 Negaidi, ka kāds cits tev atradīs darbu.

Piemēram, karjeras konsultants, mamma, sieva vai vīrs, kaimiņš vai mācītājs. Izmanto palīdzību, bet atceries, ka šis ir DIY (do it yourself) projekts.

Nenoraidi zemākas samaksas vai amata piedāvājumus.

Uzsveru, pat ja tu visu laiku esi bijis priekšnieks. Daudz reālāka ir iespēja, ka tu varēsi pierādīt savas prasmes un kāpt pa karjeras kāpnēm, nekā ka tevi atplestām rokām uzņems vadošā amatā.

Noraidījumu neuztver personīgi.

Vislabāk – piesakies tik daudz vietās, ka vienas zaudējums neliksies būtisks.

 Neuzvedies izmisīgi un uzstājīgi.

Tas, ka tu tā jūties, nenozīmē, ka tev ir jārāda tas potenciālajam darba devējam. Ejot uz interviju, nesāc stāstīt, kādi kredīti tev jāatmaksā, bet cik labs darbinieks tu būsi.

Mērķē precīzi.

Precīzi un rūpīgi izvērtē, uz ko tu vari tēmēt, nesvaidies apkārt pa piedāvājumiem, kas ir tev nepiemēroti – pārāk augsti vai pārāk zemi. Jautā speciālistiem, interesējies par amatu pie citiem līdzīga darba darītājiem, lai saprastu, vai vari un gribi to darīt.

 Meklē, ko vairāk, nekā tikai vietu, kur nopelnīt algu.

Domā par to, kā tu tur jutīsies. Dažreiz, protams, ir nepieciešams ņemt pirmo pagadījušos piedāvājumu, bet lielākoties – tā darīt nevajag. Galu galā darbs ir kā otrās mājas.

Nepērc ratus bez zirga, necel māju bez projekta.

Vispirms izdomā, ko tu vispār dzīvē gribi darīt. Citādi ātri vien attapsies jaunos darba meklējumos. Tas, ka ir krīze nenozīmē, ka jādara jebkas. Dažkārt šādi apstākļi ir īstā augsne sapņu īstenošanai.

Cilvēkiem apprasies pēc padoma, ieteikuma, norādēm, nevis pēc darba.

Jo īpaši nepazīstamiem cilvēkiem. Nevienam nepatīk atteikt, tāpēc ar tevi var negribēt runāt, ja būsi uzstājīgs. Savukārt, padoms vienmēr atradīsies.

Sagatavojies intervijai.

Pieej tieši šim konkrētajam piedāvājumam no sirds. Ja tomēr pārdomāsi, vienmēr varēsi to noraidīt, bet pieliec visas pūles, lai tavs sniegums būtu pēc iespējas labāks. Izpēti uzņēmuma darbību, uzdod jautājumus, atbildi pats un izrādi interesi.

 Neesi agresīvs.

Nejauc pārliecinātību un savu spēju apzināšanos ar agresiju un iedomību. Tas lielākoties radīs pretēju efektu.

darba meklējumos

Mēģini šeit:
https://www.irdarbs.lv/
https://www.cvmarket.lv/joboffers.php?op=new_jobs
https://www.cv.lv/lv/search?limit=20&offset=0&isHourlySalary=false

Lai gan darba tirgus pirmajā acu skatienā šķiet plašs un vakanču ir diezgan daudz, darbu atrast nebūt nav vienkārši.

Atceries, Ja Jūs esat uzaicināts uz darba pārrunām, tas nenozīmētu, ka Jūs šo darbu dabūtu, jo uz pārrunām, ka zināms, tiek aicināti vairāki kandidāti.

SVARĪGI!

Raksti savu motivācijas vēstuli tā, it kā tu stāstītu kādam savam draugam par to, cik lieliska tu būtu konkrētajā pozīcijā.

Šādi, pievienojot nedaudz personības, nevis apkopojot līdzšinējo darbu vēsturi, tu iegūsi potenciālā darba devēja uzmanību un uzaicinājumus uz intervijām.

Novēlu veiksmīgi atrast darbu!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top