Civilā aizsardzība, kur bunkuri un reāla plāna īstenošana

Civilā aizsardzība.

Tici vai nē, bet Latvijā iespēja sevi paglābt militāra konflikta gadījumā ir pamesta novārtā. Pat nerunāju par atomkara draudiem. Tur viss skaidrs civilajiem iedzīvotājiem jāmāk izdzīvot, kā nu kurš prot.

Civilā aizsardzība, vai viss ir slikti?

Ja mūs sāk bombardēt, kā Ukrainā, ko tad? Ja domā, ka mums nav ko baidīties vai iespringt zemapziņas gaidās, tad zini. Kamēr Krievijā būs fašistiskais režīms, ar tieksmēm pakļaut citas tautas un viņu zemi, miera nebūs.

Pat tad, kad Putinu novāks nekas var nemainīties. Militārists un īpašā krievu izpratne par viņu vietu pasaulē nesīs draudus visiem viņu kaimiņiem.

Civilā aizsardzība

LPSR laikā izbūvētajos bunkuros varētu patverties vien 3% iedzīvotāju, bet arī šīs celtnes faktiski mūsdienu izaicinājumiem ir nederīgas.  Naivajā cerībā, ka Krievija vairs nebūs reāls militārs agresors, amatpersonas gadiem ilgi ļāva pazemes būves privatizēt.

Pats esmu pārliecinājies, ka daudzviet ierīkotas noliktavas, serveru telpas utt. Pazemes vietas vai bunkuri, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, vienkārši nolaistas līdz kliņķim.

Civilā aizsardzība
Civilā aizsardzība

Nav skaidrības ne par atbildīgajiem, ne par konkrētu rīcību lielas nelaimes gadījumā. Tāpat nav skaidra plāna un arī rezervju, lai iedzīvotājus nodrošinātu ar pirmās nepieciešamības precēm.

Civilā aizsardzība, ko dara Valsts?

Ja nopietni, tad neko. Nav laika šādiem “sīkumiem”! Te jums vēlēšanas, te jādala amati, te Covids var atskriet un jāsapērk vakcīnas par drūmiem miljoniem. Starp citu, sapirka tik daudz, ka vairāk nevajadzēja vesela miljona- naudas izteiksmē.

Kāda šeit civilā aizsardzība, kādi bunkuri un patversmes kara gadījumā!

Tomēr, kaut ko ministriju kabinetos ir izdomājuši. Tā, piemēram, pašreiz uzņemtais valsts kurss neparedz veco bunkuru atjaunošanu, bet gan sabiedrisko ēku celtniecības laikā likt par obligātu izveidot šo celtņu ietvaros patvertnes telpas.

Nu tā, tomēr labāk, kā nekas.  Ja vēlis iepazīsties ar plānu, kā tevi gribētu pasargāt Valsts, tad zemāk to varēsi iegūt.  Tomēr, plāns ir uz papīra, bet ne reālā dzīvē. Netici, tad uzdošu Tev tikai vienu jautājumu.

Kur dosies ja atskanot trauksmes skaņām, būs paziņojums par iespējamo bumbošanu no krievu lidmašīnām?

Nezini!

Tavai zināšanai, es arī nezinu!  Vai līdīšu kādā grāvī, vai atvēršu kanalizācijas akas vāku un tur slēpšos, vai stāvēšu neziņā un gaidīšu nenovēršamo.

Par adekvātu patvertni man ziņu nav un nevar būt, jo tādu nav. Labi ieskaties. Valsts civilās aizsardzības plānā: https://mega.nz/file/IwU0SDrL#aO2rC_vA_1tDBpqom2Fm2fhsb3KJTEZpbRf7O4u5qI0

Tur noteikts, ka par Valsts civilās aizsardzības plāna izpildi atbilstoši kompetencei ir atbildīgas plānā noteiktās institūcijas. Tu tam tici? Es ne vairāk par 15%, pārējais pašu iedzīvotāju ziņā. Tāpēc turīgie un pie varas esošie sevi var nodrošināt ar šādu iespēju.

bunkurs

Pārējie lai lasa Valsts civilās aizsardzības plāna sadaļas pa punktiem un ievelk ķeksīšus, nu tur, kur domājat, ka viss ir O.K. Interesē cik punktus varēsi atķeksēt, dalies komentārā!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Viedoklis par “Civilā aizsardzība, kur bunkuri un reāla plāna īstenošana

  • .
    .

    Vai nav neviena , kas šo mērgli putļēru piebeigtu? Tas taču sen pārgājis visu saprotamo un fantastisko nejēdzību.

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *