Civilā aizsardzība, kur bunkuri un reāla plāna īstenošana

Civilā aizsardzība.

Tici vai nē, bet Latvijā iespēja sevi paglābt militāra konflikta gadījumā ir pamesta novārtā. Pat nerunāju par atomkara draudiem. Tur viss skaidrs civilajiem iedzīvotājiem jāmāk izdzīvot, kā nu kurš prot.

Civilā aizsardzība, vai viss ir slikti?

Ja mūs sāk bombardēt, kā Ukrainā, ko tad? Ja domā, ka mums nav ko baidīties vai iespringt zemapziņas gaidās, tad zini. Kamēr Krievijā būs fašistiskais režīms, ar tieksmēm pakļaut citas tautas un viņu zemi, miera nebūs.

Pat tad, kad Putinu novāks (nostīvinās) nekas var nemainīties. Militārists un īpašā krievu izpratne par viņu vietu pasaulē nesīs draudus visiem viņu kaimiņiem.

Civilā aizsardzība

LPSR laikā izbūvētajos bunkuros varētu patverties vien 3% iedzīvotāju, bet arī šīs celtnes faktiski mūsdienu izaicinājumiem ir nederīgas.  Naivajā cerībā, ka Krievija vairs nebūs reāls militārs agresors, amatpersonas gadiem ilgi ļāva pazemes būves privatizēt.

Pats esmu pārliecinājies, ka daudzviet ierīkotas noliktavas, serveru telpas utt. Pazemes vietas vai bunkuri, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, vienkārši nolaistas līdz kliņķim.

Civilā aizsardzība
Civilā aizsardzība

Nav skaidrības ne par atbildīgajiem, ne par konkrētu rīcību lielas nelaimes gadījumā. Tāpat nav skaidra plāna un arī rezervju, lai iedzīvotājus nodrošinātu ar pirmās nepieciešamības precēm.

Civilā aizsardzība, ko dara Valsts?

Ja nopietni, tad neko. Nav laika šādiem “sīkumiem”! Te jums vēlēšanas, te jādala amati, te Covids var atskriet un jāsapērk vakcīnas par drūmiem miljoniem. Starp citu, sapirka tik daudz, ka vairāk nevajadzēja. (vesela miljona- naudas izteiksmē).

Kāda šeit civilā aizsardzība, kādi bunkuri un patversmes kara gadījumā!

Tomēr, kaut ko ministriju kabinetos ir izdomājuši. Tā, piemēram, pašreiz uzņemtais valsts kurss neparedz veco bunkuru atjaunošanu, bet gan sabiedrisko ēku celtniecības laikā likt par obligātu izveidot šo celtņu ietvaros patvertnes telpas.

Nu tā, tomēr labāk, kā nekas.  Ja vēlis iepazīsties ar plānu, kā tevi gribētu pasargāt Valsts, tad zemāk to varēsi iegūt.  Tomēr, plāns ir uz papīra, bet ne reālā dzīvē. Netici, tad uzdošu Tev tikai vienu jautājumu.

Kur dosies ja atskanot trauksmes skaņām, ja būs paziņojums par iespējamo bumbošanu no krievu lidmašīnām?

Nezini!

Tavai zināšanai, es arī nezinu!  Vai līdīšu kādā grāvī, vai atvēršu kanalizācijas akas vāku un tur slēpšos, vai stāvēšu neziņā un gaidīšu nenovēršamo.

Par adekvātu patvertni man ziņu nav un nevar būt, jo tādu nav. Labi ieskaties. Valsts civilās aizsardzības plānā: https://mega.nz/file/IwU0SDrL#aO2rC_vA_1tDBpqom2Fm2fhsb3KJTEZpbRf7O4u5qI0

Tur noteikts, ka par Valsts civilās aizsardzības plāna izpildi atbilstoši kompetencei ir atbildīgas plānā noteiktās institūcijas. Tu tam tici? Es ne vairāk par 15%, pārējais pašu iedzīvotāju ziņā. Tāpēc turīgie un pie varas esošie sevi var nodrošināt ar šādu iespēju.

bunkurs

Pārējie lai lasa Valsts civilās aizsardzības plāna sadaļas pa punktiem un ievelk ķeksīšus, nu tur, kur domājat, ka viss ir O.K. Interesē cik punktus varēsi atķeksēt, dalies komentārā!

Jā, liepājnieki griežas pie Ansiņa kunga ar vitāli svarīgu jautājumu. KUR IR, jā kur ir ANSIŅ LIEPĀJĀ PATVERTNES? Man un citiem liepājniekiem ir jautājumi, kā pareizi organizēt civilo aizsardzību pilsētā kur ir 60 tūkstoši iedzīvotāji? Atceroties, ka iespējams kodolkarš

Diezin vai Ansiņa kungs zina, tāpēc dodu izstrādātu projektu rīcībai.

Civilās aizsardzība Liepājai.

Civilās aizsardzības organizācija pilsētā ar 60 tūkstošiem iedzīvotāju ir svarīga, īpaši ņemot vērā potenciālu kodolkaru risku.

Plānošana un informēšana.

Izveidojiet detalizētu civilās aizsardzības plānu, kur ietverti dažādi scenāriji, ieskaitot kodolkaru riskus. Nodrošiniet, ka iedzīvotāji tiek informēti par civilās aizsardzības plānu un zin, kā rīkoties ārkārtas situācijās.

Evakuācija un patvērums.

Identificējiet drošus evakuācijas ceļus un izveidojiet evakuācijas plānu, kurā ietverti aizsardzības bunkuri un evakuācijas punkti. Nodrošiniet, ka sabiedrība zina, kur meklēt patvērumu un kā izmantot evakuācijas punktus.

Citi pasākumi.

Sadarbojieties ar citām pilsētu iestādēm un organizācijām, lai saskaņotu resursus un pasākumus civilās aizsardzības labā. Izveidojiet sadarbību ar slimnīcām, policiju, ugunsdzēsības dienestu utt., lai efektīvi reaģētu uz ārkārtas situācijām.

Civilās aizsardzība, būvējiet uzglabāšanas noliktavas.

Izveidojiet noliktavas ar nepieciešamajiem resursiem, piemēram, pārtiku, ūdeni, medicīnas preces, un citiem nepieciešamajiem elementiem ilgtermiņa izdzīvošanai. Plānojiet regulāras pārbaudes un atjauninājumus noliktavu satura saglabāšanai svaigiem un derīgiem produktiem.

Komunikācija un sakaru nodrošināšana.

Izveidojiet sistēmu, kas nodrošina efektīvu informācijas izplatīšanu pilsētas iedzīvotājiem, ieskaitot radio, televīziju, un citus sakaru līdzekļus. Plānojiet alternatīvus sakarus gadījumam, ja pamata komunikācijas līdzekļi kļūst nepieejami.

Mācības un apmācība.

Rīkojiet regulāras mācības un treniņus, lai iedzīvotāji būtu gatavi rīkoties ārkārtas situācijās. Apmāciet cilvēkus par pirmās palīdzības sniegšanu un citas svarīgas prasmes.

Datu uzkrāšana un izplatīšana.

Uzglabājiet informāciju par iedzīvotājiem, lai ātri identificētu un sniegtu nepieciešamo palīdzību evakuācijas vai aizsardzības procesā. Nodrošiniet sistēmu datu izplatīšanu un atjaunināšanu.

Psiholoģiskā atbalsta nodrošināšana.

Organizējiet psiholoģisku atbalstu pirms, laikā un pēc ārkārtas situācijām, lai palīdzētu iedzīvotājiem tikt galā ar stresu un traumām.

Izveidojot un pilnveidojot šādu plānu, pilsēta var uzlabot savas spējas reaģēt uz kodolkara riskiem un citām ārkārtas situācijām. Lielāka informētība, sagatavotība un sadarbība ar kopienas locekļiem un citām iestādēm var būt būtiski svarīga krīzes pārvarēšanā.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Civilā aizsardzība, kur bunkuri un reāla plāna īstenošana”

  1. Pagarelova saka:

    Vai nav neviena , kas šo mērgli putļēru piebeigtu? Tas taču sen pārgājis visu saprotamo un fantastisko nejēdzību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top