Cilvēks, kam policija un apkārtējie vienaldzīgi, Liepājas fakts

 

 

Cilvēks, nē slikts auto braucējs.

Pateicoties saviem vecākiem kuriem pieder lielu būvniecības veikalu ķēde.’

Atrodas cilvēks, kam likumi Liepājā nav rakstīti.

Pēc publikācijas par to, ka Romans Butkus šā gada sākumā sabojāja autosportistam Danam Leščam piederošo automašīnu, R.Butkus pieprasīja “Kurzemes Vārdam” viņam samaksāt 5000 latu par morālā kaitējuma nodarīšanu.

Pretējā gadījumā draudot vērsties ar prasību tiesā.

Tagad par notikušo ieinteresējusies arī Valsts policija, un par svešas personas mašīnas sabojāšanu pret R.Butkus policijā uzsākts kriminālprocess.

Sauks pie atbildības par izšķērdēšanu

Notikumi ar D.Leščam piederošo automašīnu “Subaru Impreza” aizsākās šā gada janvārī. R.Butkus, paņēmis minēto spēkratu no autoservisa Vānes ielā, ar to izraisīja satiksmes negadījumu.

Apmeta auto uz jumta, to pamatīgi sabojājot. Kā iepriekš norādīja mašīnas saimnieks, vainīgais solījies zaudējumus atlīdzināt, taču to neizdarīja.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks pastāstīja, ka D.Leščs, nesagaidījis vienošanās izpildi, vērsies policijā ar iesniegumu.

Turklāt R.Butkus ne tikai nav pildījis vienošanos un samaksājis skādi, bet vēl pamanījies auto pārdot tālāk trešajai personai.

Policijā 1.jūlijā par notikušo uzsākts kriminālprocess. Tas uzsākts pēc Krimināllikuma 179.panta 1.daļas – par svešas mantas izšķērdēšanu. Pašlaik lieta ir pirmstiesas izmeklēšanas stadijā, norādīja A.Vaiteiks un piebilda, ka D.Leščs vērsies arī tiesā ar civilprasību.

Apstrīd policijas lēmumus

Policijas priekšnieks pastāstīja, ka pagaidām līdz galam nav atrisinātas arī abas lietas par R.Butkus izraisītajiem satiksmes negadījumiem.

Kā zināms, šā gada 27.martā šī persona iekļuva avārijā Ganību ielā – vadot automašīnu “Mercedes Benz”, R.Butkus ietriecās bērnudārza “Saulīte” žogā.

Sākotnējā versija bija tāda, ka, apdzenot automašīnu kolonnu, “Mercedes” vadītājs izraisījis sadursmi ar automašīnu “VW Golf”, kas nogriezusies pa kreisi.

Administratīvās lietvedības ietvaros jaunajam vīrietim tika piemērots naudassods.

Taču viņš policijas lēmumu apstrīdēja. Pēc A.Vaiteika teiktā, viņš apgalvojis, ka avārijā vainīga “VW” vadītāja, kura, izdarot nogriešanās manevru, nav pārliecinājusies par drošību. Tādēļ policija lietas apstākļu noskaidrošanai pieprasījusi tehnisko ekspertīzi, un pašlaik vēl tiekot gaidīti tās rezultāti.

Bet 26.aprīlī R.Butkus vārds izskanēja saistībā ar Brīvības un Cukura ielas krustojumā notikušo avāriju. Automašīnas “VW Golf” vadītājs, braucot pa Brīvības ielu un nogriežoties pa kreisi Cukura ielā, izraisīja sadursmi ar “Ford Focus”.

Sākotnēji kā avārijas izraisītājs tika nosaukts “VW” īpašnieks, kurš turklāt vēl bijis iereibis. Taču policija, izmeklējot negadījumu, noskaidroja, ka pie stūres avārijas brīdī sēdējis R.Butkus, kurš tūlīt pēc avārijas negadījuma vietu pametis.

Tādēļ ar Ceļu policijas lēmumu R.Butkus tika uzlikts 150 latu sods, kā arī uz trim mēnešiem atņemtas tiesības. Taču arī šo policijas lēmumu R.Butkus pārsūdzējis, skaidroja A.Vaiteiks un norādīja, ka lieta atkārtoti tiek izskatīta.

Ignorē satiksmes noteikumus

Policijā turklāt uzzinājām, ka R.Butkus nav draugos ar satiksmes noteikumiem – viņa kontā ir ļoti liels pārkāpumu skaits. Vīrietis, kuram ir tikai 24 gadi, neskaitāmas reizes pamanījies pārkāpt satiksmes noteikumus. Vēl 2002.gadā viņš vairākas reizes pieķerts auto vadām bez tiesībām.

Tajā pašā gadā viņš sodīts arī par ātruma pārsniegšanu. 2003.gadā R.Butkus turpinājis pārkāpt satiksmes noteikumus, turklāt tas noticis ne tikai Liepājas, bet arī Ventspils u.c. rajonos. 2003.gada martā viņš ar automašīnu “Audi 80” izraisījis avāriju Ganību ielā Liepājā. Tā paša gada decembrī viņam uz laiku atņemtas tiesības.

Tās atguvis, jaunais cilvēks mācību nebija guvis. 2004. un 2005. gadā pārkāpumi turpinājušies. 2005.gada decembrī R.Butkus aizturēts Jelgavā. Par auto vadīšanu atkārtoti gada laikā, ja ir spēkā liegums vadītāja apliecībai, viņam piemērots sods 400 latu apmērā, kā arī 5 diennaktis administratīvā aresta.

Arī pērn viņš izdarījis virkni pārkāpumu. Septembrī un novembrī viņš sodīts ar naudassodu par ātruma pārsniegšanu, bet februārī par tādu pašu pārkāpumu bez naudassoda piemērošanas viņam uz trim mēnešiem atņemtas arī tiesības.

Una Zāģere

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top