Cilvēks, fakti par kuriem tu vari nezināt, no vārda nemaz

Cilvēks.

Bez šaubām ir vissarežģītākais un pilnīgākais dabas radījums. Daudzi no mums apkārt notiekošajiem procesiem un mūsu īpatnībām joprojām rada daudz jautājumu.

Es nemeklēšu atbildes uz dažādām mīklām, bet gan iepazīstināšu tevi ar pārsteidzošiem faktiem par cilvēku.

Cilvēks, veseli 22 fakti.

1. Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka visas cilvēka organismā esošās ķīmiskās vielas var novērtēt aptuveni 160 dolāru vērtībā. Domāju, ka novērtēts par mazs, bet nu kas ir tas ir!

2. Ja tu varētu dzirdēt frekvenci, kas ir zemāka par 20 Hz, tu dzirdētu savu muskuļu kustības skaņu. Labi, ka to nedzirdam!

Cilvēks
3. Teorētiski cilvēki varētu dzīvot tikai no sviesta un kartupeļiem.

4. Kad mūsu ķermenis nesaņem atbilstošu uzturu, testosterona līmenis pazeminās, bet estrogēna līmenis paliek nemainīgs. Tas var izraisīt ginekomastiju – krūšu palielināšanos vīriešiem. Tas nu gan būtu baigi!

5. Sakarā ar to, ka dzimstība samazinās, pieaugot bagātībai, Zemes iedzīvotāju skaits nepieaugs tik daudz, kā pagājušajā gadsimtā. Pēc dažām aplēsēm, tas apstāsies aptuveni pie 10 miljardiem.

6. Ja nokļūsi kosmosa vidē bez skafandra. Kosmosa vakuumā tu neeksplodēsi un nenosalsi līdz nāvei, bet drīzāk nosmaksi. To gan neviens vēl nav pārbaudījis, bet labāk to nepārbaudīt.

Cilvēks
7. Katrai personai ir unikāls mēles raksts, tāpat kā pirkstu nospiedumi.

8. Daži vēsturnieki uzskata, ka cilvēki attīstīja lauksaimniecību, lai ražotu alkoholu. Ziniet, nemaz neesmu par to pārsteigts!

9. Mātes pienā esošie oligosaharīdi nav domāti mazulim, bet gan zarnu baktērijām.

10. Cilvēki ir labākie garo distanču skrējēji uz mūsu planētas Zeme. Agrāk viņi medīja laupījumu, novedot to līdz spēku izsīkumam.

Cilvēks, tas nebūt nav viss!

11. Zinātnieki ir novērojuši, ka cilvēki mēdz radīt spontānu kārtību, kad tiek atstāti paši savā ziņā (sākot no liela mēroga sabiedrībām līdz nelielam apļveida krustojumam).

12. Reiz Kentuki štatā dzīvoja zilādaina ģimene. “Fugate” ģimene ieguva zilu ādu incesta un reta ģenētiska traucējuma, ko sauc par methemoglobinēmiju, dēļ.

13. Tikai eiropiešiem ir laktāzes panesamība (piena panesība pieaugušā vecumā). Lielākajai daļai citu cilvēku zināmā mērā ir laktozes nepanesība.

Cilvēks
14. Žāvāšanās ir lipīga ne tikai cilvēkiem, bet arī suņiem. Ja blakus vienam sunim ir otrs, tad ja viens no viņiem sāks žāvāties, iespējams, ka otrs darīs to pašu.

15. Jums ir daudz vairāk nekā 5 maņas (redze, dzirde, oža, tauste, garša). Piemēram, līdzsvara sajūta un termorecepcija ir tikai dažas no daudzajām maņām, kas nav iekļautas pirmajā pieciniekā.

16. Ausu sēram piemīt pretmikrobu īpašības, kas novērš sēnīšu un baktēriju uzkrāšanās iespēju ausīs.

17. Zinātnieki nav spējuši atrast pietiekami daudz pierādījumu, kas saistītu ĢMO (ģenētiski modificētu pārtiku) kas saistītu cilvēku ar veselības problēmām.

18. Vienīgā iespējamā vēža pārnešana no cilvēka uz cilvēku notika, kad ķirurgs, kurš veica operāciju vēža slimniekam, sagrieza savu roku un negribot pārstādīja sev vēža šūnas.

19. Jūsu pēdas sastāv no 52 kauliem. Tā ir ceturtā daļa no visiem jūsu ķermeņa kauliem.

Cilvēks
20. Cilvēka pirksts var sajust objektu, kura izmērs ir līdz 13 nanometriem. Ja jūsu pirksts būtu Zemes lielumā, jūs sajustu atšķirību starp māju un automašīnu.

21. Mūsu acis spēj saskatīt sveces liesmu 50 km attālumā, protams, skaidrā tumšā naktī.

22. Daži cilvēki iestājas par transhumānismu, tas ir, novecošanas un slimību izskaušanu ar tehnoloģiju palīdzību, kā rezultātā cilvēki kļūs par kiborgiem.

Cilvēks, tas skan lepni!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top