Cilvēki ar dažāda acu krāsu, heterochromia, kāpēc tā notiek

Stāsts būs par cilvēkiem kuriem atbilst svešvārds, heterochromia.

Acs varavīksnene vienā no saviem dziļākajiem slāņiem satur īpašas šūnas. Tās satur melamīna pigmentu, kas arī rada acs nokrāsu. Visi cilvēki piedzimst ar gaišām acīm. Galīgā acu krāsa formējas 2-3 gadu vecumā. Jo vairāk šo īpašo šūnu varavīksnenē, jo acis ir tumšākas.

Tomēr gribu parunāt par īpašiem gadījumiem, kad acu krāsa ir dažāda.

Dažāda acu krāsa, drīzāk ir izredzēto zīme, nekā trūkums. Cilvēki ar dažādu acu krāsu izskatās noslēpumaini. Protams pati slavenākā personība ar dažādām acu krāsām – Deivids Bouvijs (David Bowie).

Šo iedzimto īpašību sauc par “heterochromia” tas ir rezultāts melamīna trūkumam vai arī pārāk lielam daudzumam attiecībā pret otru aci.

Šāda īpašība var būt iedzimta vai arī izraisīta ar ģenētiskām izmaiņām, slimību vai traumu. Pastāv divu veidu “heterochromia”: pilna heterochromia un daļēja.

Par pilnu “heterochromia” saucam, kad vienas acs varavīksnes krāsa ir pilnīgi atšķirīga no otras acs varavīksnes krāsas. Daļēju “heterochromia” saucam , kad vienā acī ir vairāku krāsu pigmenti.

Piemēram, zilā krāsas acs varavīksne skaisti uz malām pāriet zaigojošā brūnējumā.

Starp citu, nav jābaidās no “heterochromia”. Tai nav ietekmes uz cilvēka veselību. Var rasties jautājums, kā tad ir ar zilacainajiem cilvēkiem.

Heterochromia, vai tā ir kāda ziemeļnieku īpašība?

Zinātnieki pētījuši zilas acu krāsas izcelšanos un izanalizējuši acu krāsas gēnu tūkstošiem dažādu tautību cilvēkiem, dāņiem, turkiem, jordāniešiem un indiešiem.

Kopenhāgenas universitātes profesors uzskata, ka cilvēku senčiem acis bijušas brūnas, ko nosaka liels krāsvielas melamīna daudzums varavīksnenē.

Pretstatā vispārpieņemtajam uzskatam, ka zilacainie cilvēki cēlušies no Skandināvijas, izrādījās, ka gēna mutācija radās dienvidniekiem pie Melnās jūras.

Domājams, ka visi zilacainie ir cēlušies no viena senča un tātad ir ļoti attāli, bet tomēr radinieki pirmajam dienvidniekam ar zilām acīm.

Lūk tā… zilacainie un vairāk krāsainie Latvijas iedzīvotāji.

heterochromia

heterochromia
heterochromia
heterochromia

heterochromia

Domāju, ka vērts palūkoties uz skaistām sievietēm. Interesanti un gana jocīgi!

Labu Dienu visiem, arī dažādu acu īpašniekiem!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top