Čīlē sāk darboties vulkāns Puyehue. (foto,video)

Vai neesat ievērojuši, ka uz mūsu mīļās zemītes dažāda veida katastrofas un dabas izrādītie varenības apliecinājumi notiek arvien biežāk. Zemestrīces un vulkānu izvirdumi jau sāk palikt par iktdienas jaunumiem.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Ta arī tagad… no nesenā  Īslandes vulkāna izvirduma, kura dēļ gaisa satiksme Eiropā  bija traucēta, jāpievērš uzmanība Čīlei, kur atdzīvojies un sāk darboties vulkāns Pujeve , (Puyehue sp.v. ), pie tam tas notiek pēc 50 gadu vulkāna “klusēšanas”.

Izvirdums, ko pavada lavas un pelnu liels daudzums spiež evakuēt lielu daudzumu iedzīvotāju no Čīles  Patagonijas rajona.

Skats tik tiešām ir iespaidīgs daudzo zibēņu un pelnu mākoņu dēļ, ko pavada lavas sarkanā atblāzma, kas redzama vairāku desmitu kilometru  tālumā.

Šis izvirdums ir raksturīgs ar lielu vulkānisko pelnu daudzumu, kas burtiski pieber tuvējās pilsētas un ciemus ar biezu pelnu kārtu. Par pelnu daudzumu liecina fakts, ka blakus esošā Argentīna ir slēgusi savu gaisa satiksmi.

Pie vulkāna tuvāko pilsētu un ciematu iedzīvotāji ir spiesti lietot gāzmaskas un marles apsējus.

Gaisā jūtama smacējoša sēra smaka. Pelnu mākoņi ir sasnieguši stratosfēru un ir redzami no kosmosa.

Jāatzīmē, ka Čīle ir pilna ar vulkāniem, kuru kopskaits tuvojas 2000 vienībām no kuriem 60 ir potenciāli aktīvi un var sākt darboties jebkurā mirklī.

Puyehue sp.v

Puyehue sp.v2

Puyehue sp.v3

Puyehue sp.v4

Puyehue sp.v6

Puyehue sp.v7

Puyehue sp.v5

Puyehue sp.v8

Puyehue sp.v9

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Viedoklis par “Čīlē sāk darboties vulkāns Puyehue. (foto,video)

  • .
    .

    Čīles Pujeves vulkāna izvirduma izmestie karstie pelni un akmeņi uzkarsējuši Nilaves upes ūdeni līdz 45 grādiem pēc Celsija parasto piecu sešu grādu vietā, izraisot aptuveni 4,3 miljonu zivju bojāeju

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *