Cik ilgi kritīs cenas degvielai


Turpinoties naftas cenu kritumam OPEC iekšējās struktūras notiek cīņa par dažādu Valstu ideju realizācijas prioritāro ieviešanu dzīvē.
Raksta Times savā rakstā par OPEC lēmumu samazināt naftas ieguvi par 1.miljonu barelu dienā… pēc Irānas un Venecuēlas ierosinājuma papildus tam, ka jau tā ir samazināta naftas ieguve par 2. miljoniem barelu dienā.

No sākuma jāpaskaidro, ka sakarā ar ekonomisko krīzi, ir dramatiski samazinājušies naftas ieguves Valstu ienākumi un tagad OPEC iekšienē ir dominējoši divi viedokļi.
Samazināt ieguvi, lai varētu celt naftai cenas un radikāli mierīgāki viedokļi, kas ekonomikas krīzes laikā saprot( Saūda Arābija), ka turot augstas cenas krīzi var tikai padziļināt.

Jāpiezīmē, ka cenu kritums ir stipri ietekmējis arī Krieviju, kā naftas ieguvējas Valsti. Ir trīs Valstis, kas savu ekonomiku pilnība būvē uz naftas ieguvi, kā minēju Krievija, Irāna, Venecuēla un tātad piekopj visagresīvāko politiku uz naftas cenu pieaugumu.

The New York Times atzīmē, ka pēdējo desmit gadu laika OPEC trīs reizes ir samazinājusi naftas ieguvi. Savukārt ‘Deutsche Bank’ ziņojumā teikts, ka tendence uz cenu kritumu saglabāsies vēl visu nākošo gadu. Cerams, ka Latvijas energonesēju monopolisti samazinās cenas uz saviem produktiem Latvijā.

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu