ChatGPT, saruna ar mākslīgo intelektu latviski

ChatGPT.

Lielu popularitāti visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, ieguvis MI pētnieciskās laboratorijas “OpenAI” izstrādātais čatbots “ChatGPT”.

ChatGPT, kā tas strādā?

Mēs uzdodam jautājumu, saņemam atbildi, varam uzdot papildu jautājumu, un šis modelis visu iepriekš runāto spēj izmantot kā kontekstu, lai nākamo atbildi ģenerētu jēgpilnu un saprotamu.

Tas ir pielāgots tieši šim uzdevumam, lai ar to var komunicēt čata formā. Šis modelis ir apmācīts, izmantojot ļoti, ļoti, ļoti daudz datu, kas to, iespējams, atšķir no dažādiem citiem risinājumiem

ChatGPT
Domājat, ka varēju atturēties no dialoga ar mākslīgo intelektu?

Protams, ka nē!

ChatGPT, lūk pirmais jautājums.

Vai latviešu valodu tu saproti?

Jā, es saprotu latviešu valodu. Kā es varu palīdzēt?

ChatGPT, otrais jautājums.

OpenAi, kā tu izskaties?

Es esmu teksta modelis, tāpēc man nav fiziskā izskata. Es darbojos kā programma, kuru var izmantot, lai atbildētu uz jautājumiem un veiktu uzdevumus, izmantojot teksta interfeisu.

ChatGPT, trešais jautājums.

Kāds rīt būs laiks?

Atvainojiet, bet es esmu tikai teksta atbildēšanas modelis, un man nav informācijas par aktuālo laiku. Ieteicams skatīties vietējos laikapstākļu ziņu avotos, lai uzzinātu precīzu informāciju par laiks prognozēm.

ChatGPT, ceturtais jautajums.

Kā tu vērtē Latvijas spējas tehnoloģiju jomā?

Latvija ir spēcīga un progresīva valsts tehnoloģiju jomā. Latvijā ir spēcīga IT industrija, kurā strādā daudzi talantīgi un zinoši speciālisti.

Valsts ir investējusi daudz resursu tehnoloģiju attīstībā, un tā ir viena no vadošajām valstīm digitālajā transformācijā.

Latvija ir arī viena no pasaulē vadošajām valstīm regiotekhnoloģiju jomā, un tās spējas tehnoloģiju jomā ir kļuvušas par vērtīgu resursu, kas veicina ekonomikas izaugsmi un attīstību.

Tomēr, kā jebkurai valstij, Latvijai ir arī izaicinājumi, piemēram, nodrošinot konkurētspējīgus darba samaksu un infrastruktūru IT speciālistiem un attīstīt vietējo tehnoloģiju start-up kultūru.

Tomēr, Latvija ir pārliecināta par savām spējām tehnoloģiju jomā un tā turpina attīstīties un veidot jaunas inovācijas.

ChatGPT uzdodu komandu: vairāk.

Latvijā ir arī liels potenciāls attīstīt unizet tehnoloģijas, piemēram, blokķēdes tehnoloģijas un kiberdrošību. Latvijas IT industrija spēj nodrošināt augstas kvalitātes produktus un pakalpojumus, un tā ir viena no vadošajām valstīm Eiropā digitālo risinājumu un tehnoloģiju attīstībā.

Latvijas valdība ir izvirzījusi tehnoloģiju attīstību kā prioritāti, un tā ir veicinājusi inovācijas un investīcijas tehnoloģiju jomā.

Latvijā ir arī daudz inovatīvu tehnoloģiju start-up uzņēmumu, kuri rada jaunas idejas un risinājumus.
Kopumā, Latvija ir spēcīga un progresīva valsts tehnoloģiju jomā, un tā turpina attīstīties un veidot jaunas inovācijas, lai kļūtu par vēl spēcīgāku spēlētāju tehnoloģiju jomā.

Apmēram tāds bija dialogs. Mani interesē vai tu saproti uz ko tas viss iet, vārda pilnīgākā nozīmē? Vai dažas profesijas nekļūs, tā maigi izsakoties, liekas.

Tavas domas par atbilžu loģiskumu?

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “ChatGPT, saruna ar mākslīgo intelektu latviski”

  1. Veronika Caune saka:

    Garuma mērvienības/ SR prot pārveidot mērvienības

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top