Cenu pieaugums, Latvenergo un Latvijas gāze uzdarbojas

 

Cenu pieaugums.

Valstij piederošais “Latvenergo” un privātā “Latvijas gāze” nākuši klajā ar gandrīz kā savstarpēji saskaņotiem vai nokopētiem paziņojumiem.

Viņi paaugstinās savus tarifus mājsaimniecībām attiecīgi par 10 līdz 42% elektrībai un par 25% līdz 43,1% dabasgāzei.

Cenu pieaugums būšot nenovēršams.

Latvijas gāzes” gadījumā tarifi paaugstināšanu noteicis ne vien dabasgāzes cenas, bet arī gāzes sadales sistēmas operatora “Gaso” pakalpojumu tarifa grozījumi.

Šādu labdarību pieļāvusi Latvijas valsts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

“Latvijas gāze” saviem aptuveni 400 000 klientu – mājsaimniecībām – no jūlija līdz septembrim izsūtīs vēstules ar jaunām izlīdzinātā maksājuma summām.

Cenu pieaugums, kā ar klienti maksātspēju?

Šeit jau sastopamies ar klaju nekaunību, maksātnespēju “Latvenergo” ir pārformulējis kā jautājumu par klientu paradumiem.

“Ja elektroenerģijas līgumā fiksētā cena neatbilst jūsu paradumiem un jums ir interese elektroenerģijas cenu iegādāties atbilstoši mainīgajām biržas cenām, varam piedāvāt produktu “Elektrum Dinamiskais”.

Tādējādi ikdienā mobilajā lietotnē “Elektrum” varēsiet sekot līdzi cenu izmaiņām biržā ik stundu un atbilstoši pielāgot savus elektrības lietošanas paradumus.”

Burtiski tas nozīmētu izslēgt televizoru un telpu apgaismojumu brīžos, kad elektrības cena biržā ir ļoti augsta.

Būtiska elektrība lietošanas paradumu maiņa būtu savlaicīgi atbrīvoties no ledusskapja, ko nevar ieslēgt vai izslēgt ik pēc dažām stundām.

“Nord Pool” cenu pārskati ir kārtējais arguments pamest Latviju. Tepat mums blakus Stokholmā elektrības cenas 23. jūnijā bija caurmērā uz pusi zemākas nekā Latvijā.

Cenu pieaugums

Pārdomām.

Elektribas rēķinā elektrība sastāda tikai 30% ,  pārejais ir “elektrības nodoklis”. Tas tiks izmantots akcionāru un vadošo darbinieku algu pieaugumam.

Par gāzi tas pats, jāpabaro “resnais mūlis”, ceru , ka zini kurš tas ir.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top